Головна » 2015 » Серпень » 5 » Здоров’я починається із здорової душі, а душа –з любові до рідної землі
07:42
Здоров’я починається із здорової душі, а душа –з любові до рідної землі

Літо-найкраща пора року для здійснення захоплюючих подорожей, незвичайних відкриттів і  збагачення світогляду дошкільників. Влітку так хочеться мандрувати, набиратися позитивних емоцій і вражень!

  В  роботі дошкільного навчального закладу №1 “Барвінок” актуальним влітку є завдання збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей, забезпечення повноцінного гармонійного фізичного розвитку.

  В нашому закладі на літній період педагогами розроблена система оздоровчих заходів краєзнавчо-патріотичного спрямування, відповідно до пріоритетного напрямку роботи, по ознайомленню дошкільників з цікавими куточками рідного міста Ніжина.

  Для реалізації завдань оздоровлення дошкільників влітку засобами краєзнавчо-патріотичного виховання педагогами закладу розроблені:

  • архітектурні стежини;
  • маршрути до пам’ятників  видатним особистостям і подіям;
  • екскурсії в музеї міста;
  • екологічні маршрути до парків і скверів як прикладів ландшафтного дизайну.

  Педагогами закладу створене розвивальне середовище краєзнавчо-патріотичного змісту:

-міні-музей Ніжинського огірка;

-ігротека для малят “Люби і знай свій рідний край”;

-міні-бібліотека “Моє рідне місто”;

-центр роботи з батьками “Я живу у Ніжині, вічному і ніжному”.

  Спільно з батьками вихованців педагоги створили макети архітектурних пам’яток міста,

поповнили матеріально-технічну базу закладу різими видами конструкторів.

  Свої враження від зустрічей з містом малята залишають у малюнках, віршах і піснях, у авторських оповіданнях і казках, у створених власноруч архітектурних шедеврах.

  Малята із задоволенням мандрують вулицями рідного міста, запам’ятовують їх назву, милуються місцевими краєвидами, незвичайними, чудернацькими спорудами.

....Це Миколаївській собор-енергетичний центр міста. Коли йдеш навколо нього, то здається, ніби він кружляє разом із тобою, тому що він однаковий з усіх боків. А поряд із ним-пам’ятник видатному українському гетьману Богдану Хмельницькому, який є хрещеним батьком ніжинського огірочка. Що за диво? Та це ж феноменальні старовинні грецькі підвали, де зберігалися ніжинські огірочки, де взимку вони не замерзали, а влітку зберігалися у прохолоді –тому й були хрумтячими і неперевершеними на смак! А неподалік – будинок з привидами, ой-ой-ой... Ось білим лебедем розкинувся Ніжинський державний університет. Я теж тут буду навчатися!

-А ким ти хочеш бути?

-Я буду програмістом!

-А я –лікарем!

-А я-вихователем...

  Дай Боже, вам, діти, щоб всі ваші мрії здійснилися! А головне, щоб ви виросли справжніми, щирими патріотами рідної землі з Україною в серці!

  Для того, щоб виховати повноцінну здорову українську дитину, слід пам’ятати, що здоров’я починається із здорової душі, а душа –з любові до рідної землі.

                                           Завідувач дошкільного навчального закладу №1 Н.В.Калитка

Переглядів: 256 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
avatar