Головна » 2018 » Лютий » 21 » Вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні
10:39
Вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні

20 лютого 2018 рік Україна схилила голову в жалобі за подіями  чотирирічної давнини. Осторонь не залишились й учні Ніжинської ЗОШ І-ІІІст. №1, організувавши зустріч з очевидцем подій, які відбувались на Майдані 18 -20 лютого 2014 року - Максимцем Олександром Васильовичем, відомим у місті волонтером.

« Небесна сотня » це 100 , а може й більше людей, загиблих під час протистояння в лютому 2014 року, в основному  від рук снайперів , що засіли на дахах будівель і стріляли в беззбройних людей на ураження. Найкривавішим днем став четвер, 20 лютого , коли загинуло більше 40 осіб.

 Олександр Васильович з болем розповідав дітям,що бачив, та що відчував і за що боровся саме він, як і тисячі простих людей, що відстоювали право України бути демократичною державою, відстоювали власною кров’ю.

Учасник подій приніс амуніцію, в яку був одягнений і пройшов всі моменти подій , які ввійшли в історію під назвою Революція Гідності.

Учні уважно слухали гостя, а після зустрічі підійшли до Олександра Васильовича щоб потиснути йому руку, подякувати за жертовність і героїзм і запросити ще в гості

Ми вдячні нашому гостю за теплу зустріч. Щастя й здоров’я вам, шановні наші захисники України. Героям Слава!!!

Педагог-організатор Ярош О. Б.


20 лютого  2018 року у ЗОШ І- ІІІ ступенів №10 вшанували пам’ять  героїв Небесної Сотні. На заході були присутні діти, батьки, учасник АТО Лугина Є.І., Ткаченко М.Ф., мама випускника школи, який загинув у зоні АТО,  Лупікс В.В., дружина загиблого героя Лупікса Яніса. Учні 8-Б класу (кл. керівник Харечко С.І.) підготували літературно – музичну композицію «Вони у вічність перейшли …». Присутніх схвилювали слова про вікопомний подвиг героїв, які загинули за незалежність України.


Їх подвигу не буде забуття!

20 лютого 2018 року в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 відбулись заходи із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У актовій залі школи був організований  загальношкільний захід-спомин «Небесна сотня у наших серцях». Учні та вчителі школи хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Перегляд відеофільмів про події Революції Гідності «Їх подвигу не буде забуття» повернув учнів і педагогів школи до трагічних подій в історії України. У бібліотеці школи була організована виставка літератури, присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні «На ваті наших душ – Небесна Сотня».

Герої України! Ваш святий і вічний подвиг завжди житиме в наших серцях! Слава Україні! Героям слава!


Після Революції Гідності небайдужі громадяни 20 лютого збираються у м. Києві на вулиці Інститутській на тиху акцію "Ангели пам'яті". 20 лютого 2018 року до тихої акції долучилися учні Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17. На деревах біля  школи діти розвісили власноруч виготовлених паперових ангелів у пам'ять про Небесну Сотню. Це особливий захід, який об’єднав усю школу: від першачків до випускників. Це наша спільна пам’ять, відповідальність і віра у те, що життя невинних людей обірвалося недаремно. "Ангели пам'яті" – наш спільний біль і надія.

Олександра Смелянська, ЗДНВР

 


Герої поруч нас

У рамках тижня військово-патріотичного виховання «Я – патріот і господар землі» у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. Миколи Гоголя відбулася зустріч учнів 1 та 2 курсів математичного класу із місцевим фотожурналістом, фотохудожником І.Волосянкіним. Цей захід «Герої для нас як приклад» став уроком мужності для шістнадцятилітніх юнаків та дівчат, оскільки Ігор Анатолійович не просто фотожурналіст, а військовий фотокореспондент, учасник Революції Гідності.

Стати військовим фотокором було мрією І. Волосянкіна, яка згодом здійснилася. «Не думав лише, що це буде у своїй країні», - сказав гість про свою професію, показуючи фотоапарати, з якими довелося працювати на Майдані 2013 – 2015 років. Розповідь героя вразила учнів до глибини душі, адже він був у гущі подій, описав усі етапи революції, показав світлини. Автор вважає, що слід робити такі фото, щоб торкалися серця. Роблячи знімки, вибирає очі людини, бо вони багато про що говорять. Демонструючи фотографії, було видно, як І. Волосянкін укотре переживав ці події. А знімав він найстрашніші епізоди війни: народження «тітушок» 18 травня 2013 року, події 1 грудня – початок заворушень, найскладнішу ніч Революції Гідності 19 лютого 2014, оборону стадіону та ін.

І.Волосянкіну не один раз пощастило врятуватися від куль. У січні 2014 року, коли подібні виступи почалися в Чернігові, військовий фотокор з’явився там одним із перших. Він розумів, що українці як нація почали відроджуватися, і не міг бути осторонь цих подій.

Ми низько вклоняємося герою. Справжнім українцям слава!

Класний керівник 1 курсу математичного класу Бережняк В. М.


Україна буде щасливою державою!

Неоголошена війна на сході України, яка триває вже декілька років та забирає десятки життів щодня, відома нам лише з телеекранів та слів очевидців. Які причини цього конфлікту, що звичайні люди можуть зробити, аби зупинити кровопролиття на рідній землі?

Ми тільки ставимо собі ці запитання, а отець Сергій Чечин з Ніжина активно займається волонтерською діяльністю. Кожного тижня він їздить у гарячі точки країни з метою забезпечення солдатів їжею та найнеобхіднішим, що передають близькі та небайдужі земляки.

Сергій Чечин не тільки священик , а й Почесний громадянин міста Ніжина, Народний Герой України. Ось фрагмент із статті про те, як це відбувалося : «Його орден має порядковий номер 126. Разом з ним 126 бійців, волонтерів, справжніх людей, були представлені до цієї нагороди. Щоб вилити зі срібла цей орден, самі люди збирали срібло. Давали — хто столові прибори, хто монети або родинні цінності. Влада країни немає до звання і ордену взагалі ніякого відношення. Це принципово».

Усе починалося з часів Революції гідності, коли отець Сергій організовував допомогу Майдану: передавав необхідні речі та продукти харчуваня від земляків.

Сьогодні він, український герой, завітав до Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя з метою розповісти про свою волонтерську діяльність молодому поколінню. Учні І та ІІ курсів історичного класу та учні І курсу лінгвістичного класу мали прекрасну нагоду з перших вуст почути про нелегкі бойові будні, умови життя наших солдатів, настрій військових та добровольців. Розповідь шанованої в місті людини була наскрізь пронизана любов’ю до України, вірою в її краще майбутнє. Деякі запитання ліцеїстів, звичайно ж, навіяли спогади, які гостю, можливо, хотілося б і забути, проте, на жаль, коли говоримо про війну, неможливо оминути слова «біль», «страх» і «смерть».

  • «Слава Україні – Героям слава» давно перестав бути для нас просто вітанням. Це вже віддання шани найкращим, котрі в часи випробувань не злякалися, а пожертвували своїм життям заради Батьківщини. Перед очима епізоди новин, світлини поранених та загиблих героїв… Удивляючись їм у вічі, кожен з нас розуміє: вислів «дущу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної української нації не просто словами з Гімну, а справжнім станом душі. Такі герої, як отець Сергій, є для нас живим прикладом безмежної любові до батьківської землі, до рідного народу, до незламного духу українців. Вони тут, поряд з нами, і готові поділитися своїм досвідом, знаннями. Ми щиро вдячні героям! Віримо: Україна буде щасливою державою!

На згадку про зустріч вдячні учні подарували отцю Сергію квіти та книгу про ліцейське життя « На крилах натхнення».

Класний керівник 1 курсу лінгвістичного класу Афанасова С. І.


Є пам'ять, якій не буде кінця

              Історія будь-якого народу містить дати, які є доленосними в їхньому житті. 22 лютого учні ЗОШ І-ІІ ст..№14 зібрались, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

      Фото та відеохроніка героїчних подій Майдану повернули нас в ті страшні часи. Із сльозами на очах присутні слухали сповідь матері, у якої на Майдані загинув син, у виконанні Панаско Дарини.

          Учні низько схилили голови перед Небесною сотнею, тими, хто поклав свої голови за наше майбутнє. Запалили свічку пам’яті, світло в якої стало даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості пожертвував собою.

            Кожен з нас бажає одного: щоб над рідною Україною було мирне небо. Ця мрія втілилася у дитячому танці «Ми за мир», яким закінчилась урочиста лінійка.

Директор школи  Т.В.Бублик


Небесна сотня – то в серцях вогонь

20 лютого в Україні вшановували пам’ять Героїв Небесної сотні – людей, які поклали на вівтар нашої Свободи і Гідності найдорожче, що вони мали, - власні життя.

Цей день – незаперечний доказ відродження Української нації, нашої держави. Це підтвердження того, що події на Майдані змінили наш народ, об’єднали нас в єдиній, соборній і незалежній Україні.

Будьмо гідні їх подвигу, бережімо Україну, бо вона в нас одна, як мати.

З нагоди цієї дати в Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №9  для учнів 8 -А класу учитель історії та правознавства Андрущенко Л.М. разом з учнями 11 класу провели засідання круглого столу "Трагічні події на Майдані Гідності". Школярі вкотре пригадали страшні події зими 2014 року

Учні слухали вірші, короткі біографічні довідки про перших загиблих, переглянули презентацію «Євромайдан - шлях до свободи».

Учні 7-Б класу (Капінос В., Шкор Б., Дудка О.)  разом з педагогом-організатором Янголь Я.О. поклали квіти до пам'ятника Героїв Небесної Сотні, вшанували Героїв хвилиною мовчання та подякували  за їх мужність та відвагу.

Бібліотекар школи (Пирожок Л.В.) організувала виставку літератури "Небесна Сотня - то в серцях вогонь".

Ми завжди будемо пам`ятати відвагу, силу духу та стійкість людей, які віддали своє життя за майбутнє України.

Переглядів: 535 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar