Головна » 2015 » Грудень » 8 » Веселка миру в дошкіллі
14:47
Веселка миру в дошкіллі

        Ще Я. Корчак  писав про два нерівноправні „класи” – клас дорослих і клас дітей, де дорослі вважають себе господарями, а діти – їх власність.  Чи втратила актуальність ця проблема в педагогічних колективах сьогодні, тим паче,  у стосунках батьків і дітей? Чи кожен педагог володіє й належним чином  реалізує формулу гуманістичної педагогіки: прийняти – зрозуміти – любити – допомагати? Чи завжди живуть у  злагоді  між собою діти,   педагоги і батьки з дітьми? Що може зробити сучасний дитячий садок для успішного  вирішення даної проблеми?  

      Ці та інші проблеми стали предметом педагогічного пошуку на черговому  засіданні «Школи інновацій» з проблеми «Шляхи вдосконалення освітньо-виховного процесу  в  дошкільних  навчальних  закладах на засадах педагогіки миру», яке відбулося   на базі ДНЗ №7 «Дзвіночок»    за участі методистів та творчих вихователів дитячих садків міста.

       Волосок Т.М., завідувач ДНЗ, змістовно  презентувала  організацію науково-дослідної роботи педагогічного колективу  щодо реалізації освітньо-виховної моделі «Веселковий дитсадок», складовою якої є  «Веселка миру».

        У творчій  майстерні вихователя Карпенко О.А. учасники засідання познайомилися з  досвідом  роботи вихователя з проблеми  «Формування життєво спроможної особистості на засадах педагогіки миру» через  використання технології «Чарівні дзвіночки», мульттерапії,  навчально-ігрових ситуацій. На належному науково-методичному рівні Оксана Андріївна провела освітньо-виховні заходи  зі старшими дошкільниками  «Наша веселка миру» в рамках реалізації освітньо-виховного проекту «Перетворимо групу на планету миру». Презентувала «Книгу Миру» де зібраний довідковий  матеріал, вірші про мир, мирилки, репортажі з проведення міської акції миру «Ми за мирне небо – війни не треба».

       Педагогічний полілог  «Педагогіка миру: актуальні  виховні аспекти та шляхи реалізації  в умовах сьогодення» та практикум з елементами тренінгу  «Педагогіка миру: виховання в мирі  і заради миру» провела  Василевська Л.С., методист ММК.                                                                                                                                                                  

     Учасники семінару відмітили творчий потенціал педагогічного колективу ДНЗ №7,   збагатилися теоретичними знаннями та  практичним досвідом  щодо реалізації педагогіки миру  у роботі з педагогами, батьками та дітьми.

                                               Завідувач Волосок Т.М.   

Переглядів: 307 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar