Головна » 2018 » Листопад » 23 » Упевнено крокуємо у майбутнє
09:51
Упевнено крокуємо у майбутнє

  Ми зазвичай не замислюємося над  тим, яким буде світ через якихось десять років? Дивлячись як стрімко розвивається людство, важко це передбачити, чи не так? Та саме в цьому світі наші діти житимуть та будуватимуть кар’єру. Чи здатні сучасні  заклади загальної середньої освіти підготувати їх до цього? Відповіддю може стати STEM-освіта.

Чим же STEM відрізняється від звичайного заняття?  По-перше, змінюється звична для нас форма викладання, коли заняття побудоване навколо вчителя. За STEM методикою в центрі уваги знаходиться практичне завдання чи проблема. Учні вчяться знаходити шляхи вирішення не в теорії, а на практиці шляхом спроб та помилок.

Крім того, вже починаючи з ранніх етапів навчання, у класі використовуються спеціалізовані інструменти: наприклад програми з комп’ютерної анімації. Зазвичай діти починають знайомство з такими програмами на перших курсах університету, але за методикою кабінет STEM-освіти STEM – вже у старшій школі

По-друге, на відміну від класичної, в нашому розумінні, освіти, за STEM дитина отримує набагато більше автономності. На процес навчання набагато менше впливають стосунки, що склалися між учнем та вчителем, що дає можливість більш об’єктивно оцінювати прогрес. За рахунок такої автономності, дитина вчиться бути самостійною, приймати власні рішення та брати за них відповідальність. Зі слів Елада Інбара, засновника компанії, що займається інтеграцією роботів у навчальний процес шкіл Сполучених Штатів, коли діти взаємодіють з роботами, вони легше сприймають власні помилки.

Навички критичного мислення та глибокі наукові знання отримані в результаті навчання за STEM, дозволяють дитині вирости новатором – двигуном розвитку людства

         Наш навчальний заклад завжди намагається бути сучасним, креативним, рухатися в ногу з часом. Тому у ліцеї з вересня 2018 р. працює кабінет STEM-освіти, обладнання для нього придбано на кошти міського бюджету, які були надані закладу, як переможцю конкурсу громадських проектів. Для ліцеїстів та учнів шкіл міста працюють гуртки з робототехніки, фізики, астрономії.

         В рамках святкування  25-річчя ліцею ми запросили до себе на гостину заступників директорів з навчально-виховної роботи, щоб представити їм наш, поки що невеликий досвід роботи за методикою STEM.  22 листопада  2018 р. для них була проведена творча лабораторія «Крок у майбутнє». Перед педагогами виступила директор ліцею Алєксєєнко С.Г. з доповіддю «Нам – 25: здобутки, сьогодення, перспективи». Вона ознайомила присутніх з історією навчального закладу, розповіла про здобутки, про плани на майбутнє. Потім заступникам директорів шкіл міста було запропоновано попрацювати у творчій  майстерні  з робототехніки «Освітня робототехніка як один з напрямків упровадження STEM-освіти» (учитель Кіндєєв П.В.) та творчій майстерні з фізики «Світ потребує STEM: фізичний аспект» (учитель Закалюжний В.М.). Педагоги мали змогу на 40 хвилин повернутися в дитинство, сісти за парти, знову стати учнями, власноруч зібрати робота, виконати практичну роботу з фізики. Під час роботи педагоги-учні використовували обладнання кабінету STEM-освіти. Ліцеїсти виступили у ролі вчителів-інструкторів, які допомагали педагогам у роботі. Щастям сяяли обличчя заступників директорів, коли зібрані ними роботи рухалися та виконували команди.

         Потім гості відвідали творчу майстерню «Створення відеороликів з фотографій Animoto», господинею у якій була  вчитель англійської мови Кресан Н.П. Педагог розповіла, що  запропоновану технологію можна використовувати, як під час освітнього процесу, так і у позакласній роботі. Плідною була робота заступників директорів по створенню відеороликів з фотографій Animoto.  На створення міні-проектів було витрачено всього  15 хвилин, а результат був супер.       

Девіз нашого закладу «Вперед і вгору», тому вчителі ліцею завжди прагнуть   використовувати новітні технології у своїй практиці, бути сучасними, креативними,  і  завжди з  радістю діляться своїми знаннями з колегами.

 Заступник директора  з навчально-виховної роботи                        Крапив'янська Л.В.,

                                                                

Переглядів: 51 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar