Головна » 2017 » Липень » 3 » Учитель. Особистість. Науковець
12:40
Учитель. Особистість. Науковець

Учитель. Особистість. Науковець

Є люди, зустріч із якими, є справжнім подарунком долі: ковтком свіжого повітря, сонячним променем, чарівною мелодією…

«Говорити правду легко і приємно…». Говорити приємну правду про приємну людину особливо приємно!

Коткова Людмила Іванівна здійснила важливу справу: захистила дисертацію за темою «Ідіолект Володимира Винниченка: лексико-фразеологічні та стилістичні складники» і отримала науковий ступінь кандидата філологічних наук. Не часто захищаються учителі. Родина, робота, зошити, додаткові заняття… Як все це поєднати із науковою діяльністю, як не втратити прагнення до наукового пошуку серед безлічі щоденних справ? Не знаю. Проте – пишаюсь, дивуюсь, захоплююсь. Яка вона, наша Людмила Іванівна?

Чудова людина – доброзичлива, комунікабельна, інтелігентна, врівноважена, толерантна.

Талановитий учитель, якого щиро люблять і який користується непідробним авторитетом. У  неї немає слабких або нездібних учнів, усі талановиті, усі надзвичайні.

Безмежно закохана в українську мову, і захоплює своєю любов’ю всіх, хто її оточує.

Гарний адміністратор: вимогливий, відповідальний і терплячий одночасно.

Людмила Іванівна вміє розгледіти іскру обдарованості в кожному учневі і переконати його в тому, що він кращий, ніж уявляє. Саме Людмилі Іванівні належить ідея створення книги «На крилах натхнення: обдарована молодь ліцею», саме вона втілила цю ідею у життя і здійснила вже три випуски книги. А це – постійне спілкування із учнями, їх батьками. І ще -  встановлення контактів із випускниками. І, крім того, - збір, обробка і редагування матеріалів, створення власноруч комп’ютерної версії книги, домовленості із видавцями… Як же світиться її обличчя, коли в ліцеї з’являються нарешті книги – гладенькі, блискучі, із свіжим запахом типографської фарби!

Їй можна вірити, адже вона не тільки вимагає від інших, але й на власному прикладі демонструє готовність до напруженої самовідданої праці, що іноді межує із самопожертвою. Донька Людмили Іванівни, Ангеліна Коткова, навчаючись у ліцеї, була справжньою гордістю закладу, мала безліч відзнак за участь у навчальних конкурсах міського та обласного рівнів, стала переможцем III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України одразу в двох секціях і отримала диплом II ступеню у секції «Українська мова» та диплом III ступеню у секції «Іnternеt-технології та WEB дизайн». З огляду на надзвичайні досягнення саме Ангеліна представляла Чернігівську область на зустрічі юних науковців із Президентом України Петром Порошенком.

Людмила Іванівна працювала над дисертацією десять років, і особливо напруженим став останній, рік захисту. Проте це ніяким чином не відобразилось на роботі, вона не дозволила собі жодних послаблень, не зменшила навантаження, поєднуючи обов’язки заступника директора, учителя, працюючи із обдарованими учнями. Надзвичайно скромна, вона оголосила приємну новину про здійснений захист лише після видання відповідного наказу МОН. Її спосіб життя – яскравий реальний приклад, що людина може все, здатна подолати будь-які перешкоди на шляху до своєї мрії.

Тож побажаємо Людмилі Іванівні міцного здоров’я, творчої наснаги, духовної сили, нових вражаючих перемог і звершень.

Antrorsum et sursum! Вперед і вгору!

 

Із щирою повагою від імені колективу ліцею С.Г.Алєксєєнко.

Переглядів: 332 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar