Головна » 2017 » Жовтень » 13 » Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
15:05
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувається під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя.»

Тому у бібліотеці ЗОШ І-ІІІ ст. №9 м. Ніжина 02.10.2017 року була організована тематична виставка «Шкідливі звички: міраж і дійсність»

10 жовтня учні 4–А класу радо зустрічали свою добру знайому, талановиту дитячу письменницю Т.І.Покалюк, яка розповіла дітям про цінність здорового способу життя та презентувала свою нову книгу «Інопланетяни або як круті мобіли роблять з нас дебілів.»

З 2 жовтня було організовано конкурс малюнків «Мандрівка на планету Здоров'я» для учнів 3-4 класів.


               Під таким гаслом відбулася година народного мистецтва у ЗОШ №10 для учнів 5–х класів у рамках місячника шкільних бібліотек.. Шкільний бібліотекар Людмила Пономарьова познайомила з українським народним мистецтвом, яке становить невід’ємну складову національної культури. Родзинкою заходу була цікава зустріч із членом Національної спілки майстрів України Сергієм Святним. Сергій Олексійович розповів про різьблярство та представив дерев’яні  дитячі іграшки, які до речі, екологічно чисті і без жодного цвяха. Діти від побаченого були в захваті, вони гралися іграшками, фотографувалися, ставили багато запитань, на які отримували відповіді від Сергія Олексійовича,  який має від народження іскру Божу – талант, який робить його роботи неповторними.

          Про види декоративного мистецтва, а саме про рушники, ляльки–мотанки, лозоплетіння, соломоплетіння, різьбярство й  інші види розповіла провідний бібліограф ЦБС Любов Гусєва і  представила книги та самі вироби читачів, які прикрашають читальний зал ЦБ. Усіх зацікавили вишиті рушники, яким більше 100 років, де написи зроблені ще старослов’янською мовою. Вишитий рушник здавна був неодмінним атрибутом народних свят. Важливі події в житті не обходились без рушників: під час сватання, народження дитини, весілля, зустрічі почесних гостей та ін. Про все це діти дізналися на бібліотечному заході. Було весело, гамірно, цікаво.

      

      

Переглядів: 319 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar