09:54
Так народжується патріотизм.

Любов до Батьківщини  виховується з дитинства. Починається  все  з родини , рідного садочка , з  виховання любові  до безмірної краси рідної природи, що надзвичайно дієво впливає на дитину. «Дитина сама по собі є митець,бо думає образами», - зазначала Софія Русова. Через духовне, естетично –культурне сприймання  природи, культурного надбання рідного міста поглиблюються і збагачуються почуття патріотизму, любові до України.

         Софія Русова  зазначала, що «все виховання має бути позначене мистецтвом, естетичним сприйманням, емоціями…»

         Ніжин – культурний, Ніжин – театральний…. Ці диво -  мандрівки для дошкільників  ДНЗ №13 - це  відкриття краси і величі рідного міста, людей , ім’я яких  з гордістю і шанобою величає  увесь світ.

         …Золотий осінній ранок,  напоєний  чистим морозним повітрям, зустрічав малечу,  по – особливому, урочисто і поспішав  замилувати  краєвидами  Графського парку, тихоплинного осіннього Остра, стежинок, що ведуть  до відомого всім  Ніжинського державного університету ім..М.Гоголя, пам’ятника  улюбленому співаку і актору Марку Беренесу, якого  подарувала земля Ніжинська . Сьогодні до його  підніжжя вдячні маленькі ніжинці  покладали квіти.

         Зачаровано  слухали дошкільнята  розповідь  про першу народну актрису  - землячку Марію Заньковецьку і,   не поспішаючи, перечитували афіши вистав одинадцятого міжнародного театрального фестивалю  жіночої творчості ім..М.Заньковецької, що  нині відбувається в Ніжинському академічному українському драматичному  театрі  імені М.Коцюбинського. 

         Діти  в унісон вихователям   пробували  розповідати  про найцікавіші   місця,які  відвідали в рідному місті, культурні надбання  і особистостей, якими пишається Ніжин , при цьому  робили спроби застосовувати свій життєвий досвід у творчих дискусіях.

         Така подорож   - мандрівка  «Ніжин – культурний, Ніжин – театральний» поглиблює, закріплює, активізує  знання дітей та виховує  почуття приналежності до свого народу,  гордості і шаноби за  рідний край.

Так народжується патріотизм.

 

                                    Завідувач ДНЗ  №13     Н.М.Примушко

Переглядів: 452 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar