Головна » 2016 » Травень » 19 » Святкування Всеукраїнського Дня вишитої сорочки
16:10
Святкування Всеукраїнського Дня вишитої сорочки

Святкування Всеукраїнського Дня вишитої сорочки

 В Ніжинській гімназії №3 було організовано та проведено  святкову лінійку для учнів 1-11-х класів   «Чарівна краса вишиванки». Неперевершені ведучі Лисечко Валерія та Сердюк Катерина розповіли про історію української сорочки, а Гайдук Діана  подарувала усім присутнім  пісню «Мені сорочку мама вишивала».

19 травня - День народження нашого загиблого випускника - Шепелюка Олексія, тому учні підшефного 6-б класу та інші гімназисти поклали квіти пам’яті до меморіальних дошок.

На закінчення лінійки чарівні учениці 9-11-х класів подарували оригінальний флеш-моб «Україна – вишивана». 

Вишиванка – символ роду, окраса дівочої краси, оберіг. Тому деякі учні одягнули сорочки своїх бабусь та прабабусь. Зокрема, Яковенко Катерина була в цей день у вишиванці прабабусі Софії. Вчителі теж долучилися до заходу і показали приклад патріотизму учням та батькам.

Пушкіна В.В., директор гімназії№3

 


День вишиванки в ДНЗ №15

19 травня наш народ величає українську вишиванку. Вся велика садкова родина, в якій об’єдналися діти, батьки та працівники ДНЗ № 15 «Росинка», долучилися до святкування Всеукраїнського Дня вишитої сорочки. Було організовано та проведено цікаве дійство за участю дітей та дорослих нашого закладу. В святковій залі, під супровід українських мелодій, діти у барвистих вишиванках звеличували та прославляли українські традиції та національний одяг. Вихованці закладу читали вірші, співали українських пісень, водили гаївки, хороводи, змагалися у спритності. У виконанні дітей нашого дошкільного закладу прозвучав віночок українських народних пісень. На завершення свята вихованці закладу вшанували пам'ять Великого Кобзаря, поклавши квіти до його пам’ятника .

                Вихователь –методист ДНЗ№15:  Штанько Н.О.


 

Урочиста лінійка з нагоди Дня вишиванки  ЗОШ №2

19 травня 2016 року у Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст.№2 була проведена. Учнівський, педагогічний колективи, батьки та гості заполонили ошатне подвір’я школи. Більшість присутніх були у вишиванках, які є знаковими для нашої традиційної культури.

Українська вишиванка тісно пов’язана з українською піснею. Дружніми аплодисментами зустріли присутні пісню «Мамина сорочка» у виконанні учениці 7 класу Пилипенко Неоніли, її мами Світлани та сестрички Кароліни. Дівчата 7 класу майстерно продемонстрували свої  вишиванки та подарували танок з українськими рушниками своїх бабусь.

У цей день учні школи поглибили  знання з історії вишивки, регіональних особливосте народного шитва. Радує те, що використання національного одягу в житті стає зовсім не данню моді, а об’єднавчою ідеєю.

Директор школи                                      Л.А.Матях


«А над світом вишивка цвіте»

Адміністрація Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 повідомляє , що 19 травня в закладі проходив патріотичний флешмоб до дня вишиванки "А над світом вишивка цвіте". Метою заходу було вдягнути в цей день національний український одяг як символ українського народу. Учасники у вишиванках пройшли парадом в актовому залі школи. Учні та вчителі різнобарв'ям вишитих сорочок та суконь продемонстрували вишуканість та самобутність українського вишитого візерунку. Діти читали вірші. Дівчата заспівали гарну веселу пісню "Моя сорочка вишиванка". Присутні прослухали цікаву легенду про виникнення вишивки. Закінчився флешмоб виконанням спільного танцю старших та молодших школярів під виконання пісні "Мамина сорочка".

Директор школи                   Т.В.Кагітіна


«А над Ніжином, погляньте, а над світом – українська вишивка цвіте або День вишиванки  у ДНЗ №13 «Берізка»

 

    Всі Україна сьогодні, всі наша рідна земля святкує , відносно, нове свято, що покликане об’єднати всіх нас українців в єдину непоборну родину, бо заквітчані ми ясним цвітом рідної вишиванки, що з прадавніх часів дійшла до нас. Ось вони вишиті, вигаптувані чудові вишиваночки на дітях і дорослих дошкільного навчального закладу №13 «Берізка», що святкують всі родиною День вишиванки. Тут і шовкові маки, і ніжні волошки, і золоті колоски, і кетяги червоної калини, і листя та плоди винограду, дуба… Краса безмежна! Здається сама веселка спустилася з небес і святкує разом з дітьми День вишиванки.

    Лунали пісні про  рідний Ніжин, золоті руки майстринь вишивальниць, про  мир над Україною. Неповторною окрасою були поезії улюбленого Кобзаря, які діти і дорослі читали з особливим натхненням і любов’ю. З подарованих  матусями рушників, малята разом з вихователями старанно викладали сокровенне для всіх українців  слово  - «МИР», вирівнюючи кожну квіточку на рушничках, кожне  мережево, а бабусі, дивлячись на це дійство, мимоволі витирали непрохані сльози…  Між мережаних рушничків малята вигаптували і свої нехитрі  паперові сорочечки маками та колосками, завитками та орнаментами. І родинна світлиця враз наповнилася особливим сонячним, святковим  світлом, як і мало бути. Тож хай започатковане свято розквітне калиною у оселях наших діток і дорослих.

 Хай вічною і всепереможною буде любов дітей і батьків в нашій державі, а маленькі ніжинці вже сьогодні пишатимуться барвистою вишиванкою і високим іменем – українці.

 

 Н. Примушко , завідувач ДНЗ №13 «Берізка», заслужений працівник освіти України

Переглядів: 1651 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar