Головна » 2016 » Січень » 14 » Старий Новий рік в ДНЗ №14
16:21
Старий Новий рік в ДНЗ №14

Кожна нація, кожен народ, має свої звичаї, що передавалися протягом багатьох століть і освячені віками. Переддень Нового року (за старим стилем) в народі називався Щедрим Вечором, що пов’язано зі звичаєм готувати святковий стіл. Характерною прикметою цього свята в Україні було й щедрування – давній народний звичай.

         13 січня в дошкільному закладі  було проведено  зимове обрядове свято – Старий Новий рік.  Свято продовжилось далеко за межами дитсадка.  З привітаннями  педагогічний колектив разом з дітками завітав  на фабрику м’якої  іграшки, де гостино їх зустріла Копиця Н.М. (директор фабрики та депутат обласної ради). Також з великим задоволенням зустрічали щедрувальників Шаповалов Д.О. (начальник БУ ЖЕК «Північна»). 

         Цікавий обряд перетворився на справжню виставу, де головними дійовими особами були Василь та Маланка, Коза.  Це викликало  радісний настрій та позитивні емоції у дітей. Щедрувальники повернулися з подарунками.  Із покоління в покоління наш народ передає колядки та щедрівки. Тож у цей святковий день у нашому садочку лунали такі слова:

                             Ми щедруєм і співаєм під вікном,

                             Щастя, долі Вам бажаємо гуртом.

                             Хай квітують Ваші ниви золоті,

                             Щоб життя було щасливе в майбутті…

                             Щедрий Вечір, Добрий Вечір!

 

Переглядів: 371 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar