Головна » 2018 » Листопад » 12 » «…СПИТАЙ СЕБЕ , ДИТИНО, ХТО ТИ Є, І В СЕРЦІ ОБІЗВЕТЬСЯ РІДНА МОВА…»
17:31
«…СПИТАЙ СЕБЕ , ДИТИНО, ХТО ТИ Є, І В СЕРЦІ ОБІЗВЕТЬСЯ РІДНА МОВА…»

Україна сьогодення починається з кожного з нас : з родовідних вузликів, зав’язаних у пам'ять роду і народу, і з міцного сузір’я  нерозривності поколінь, з рідної  материнської, солов’їної мови, з дитячого  садочка, з родини…

         Напередодні  Дня української писемності та мови, педагоги, батьки, вихованці  ДНЗ №13 «Берізка» мали   щасливу можливість   доторкнутися  душею і серцем  до невмирущої поезії  Великого Кобзаря, Ліни Костенко, Івана Франка, Лесі Українки, Дмитра Білоуса ,прочитати улюблені рядочки творів , проспівати пісні, пережити красу і велич рідного слова через прислів’я і приказки , образні порівняння та казки.

Справжнім подарунком  для всіх  була зустріч   з  Тетяною Анатоліївною Винник — громадським діячем, письменницею, журналісткою, перекладачем і  давнім щирим другом  нашого садочка. Тетяна Анатоліївна цього разу прийшла не сама,  її супроводжував  синочок Богдан Талалай. Саме цей невеличкий  і такий талановитий хлопчик,  подарував дітям нашого садочка надзвичайно цікаву казочку «Маленький українець» і до того ж  - він написав її сам, за що був відзначений нещодавно  в м.Чернівці.

Тетяна Анатоліївна  спілкувалася з дітьми, батьками, педагогами, а ще  подарувала  дитячі книги, пригодницькі журнал   «Крилаті» для дітей  і чудову збірку творчого об’єднання дитячих письменників «Україна починається з тебе»,  з щирими  побажаннями  берегти,  як найбільшу родову цінність  -  рідну мову, а  найкращим декламаторам поезій  дорога гостя   вручила пам’ятні медалі .

З вітальним словом  до  діток , гостей, батьків звернувся  заступник голови піклувальної ради ДНЗ Лєонтьєв В.І., щиро подякувавши за таку теплу, родинну зустріч з нагоди  свята  Дня української писемності та мови.

 

Поки житиме рідне слово, калинова мова мами  в устах народу, доти житиме й сам народ. Цей   висновок зробили всі учасники родинної зустрічі, яка і справді виховує почуття любові до української мови, гордості за нашу рідну Україну, за народ, який має таку багату спадщину.

 

 Берегти її, плекати

будем всюди й повсякчас, —

бо ж єдина — так, як мати,

— Мова в кожного із нас!

 

 

 

 


З давніх – давен  9 листопада (в сучасний День писемності та мови в Україні) батьки віддавали дітей в школу, потім йшли до церкви, ставили свічку перед образом Нестора Літописця і молилися, щоб він допоміг дитині в навчанні.

         На День писемності учні 3-А класу Ніжинської  ЗОШ I-III ст. №15 з класним керівником Волинець Т.А. провели тематичний захід для учнів початкових класів «Мова наша солов’їна». Звучали на святі теплі і ніжні слова про нашу рідну українську мову, прислів’я, приказки, бувальщини, казки, вірші українських поетів, лунали пісні. Такі заходи допомагають нашим дітям глибше пізнати історію рідної мови.

Переглядів: 48 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar