Головна » 2019 » Жовтень » 18 » СОНЯЧНИЙ ПІСОЧОК ВМІЄ МАЛЮВАТИ АБО МЕТОД «SANDPLAY»
16:52
СОНЯЧНИЙ ПІСОЧОК ВМІЄ МАЛЮВАТИ АБО МЕТОД «SANDPLAY»

СОНЯЧНИЙ ПІСОЧОК ВМІЄ МАЛЮВАТИ АБО МЕТОД  «SANDPLAY»  НА ГОСТИНІ

В ДНЗ  №13  «БЕРІЗКА»

 

Дорослий у  одній миттєвості бачить вічність,

А дитина  - величезний світ  у зернині піску.

Софія Русова

 

« Сонячний пісочок вміє малювати…

І маленьким діткам  - Казку  дарувати!

Колобок з’явився , Дощик завітав,

Ще й  Сонячний Зайчик в гості прискакав .»

                                Н.Примушко

Що потрібно для гри  в пісок? А потрібно, в принципі, так мало : Любов, Бажання, Доброта… Сьогодні дуже популярним став метод  «sandplay», що з англійської дослівно означає «пісочна гра».  Саме цим  методом зацікавилися педагоги нашого закладу. Власне, це той метод, завдяки якому дитина з піску і невеличких фігурок будує свій індивідуальний і неповторний світ у мініатюрі. Граючись , вона виражає на піску те, що спонтанно виникає в її свідомості.

Споглядаючи  діток, ми зрозуміли, що пісок діє на них як магніт. Перш ніж вони встигнуть усвідомити, що робити, руки самі починають просівати пісок, будувати тунелі, гори, палаци, народжувати казку...  До цього всього ми вирішили додати мініатюрні фігурки, іграшки, от тоді  і з'явився новий світ,   діти  повністю поринули в гру-казку.

…Давно  педагоги  ДНЗ №13 «Берізка» мріяли про  створення  сприятливих умов для  занять  з піском в приміщенні закладу. Здається, все було, але   придбати  спеціальне «поле» для занять, ми не мали можливості. Про свою мрію повідала талановитий вихователь  вищої категорії  Костандова Ірина   батькам на зборах. І ось  Степаненко Максим, татко маленького Вані, вирішив зробити приємний сюрприз  ! Ви тільки погляньте - справжнісіньке казкове поле  з підсвіткою для   піщаної терапії  тепер  є  у діток  «Барвінкової світлиці».  Дякуємо турботливому  татові.  

На гостину  завітав улюблений Колобок і пригоди  з піском  розпочалися ! Раптом зустрівся Колобку Сонячний Зайчик, що  прискакав від теплого  Сонечка, а ось і  пухнаста ялинка з’явилася  під пальчиками вправних маленьких   діток. Казка заворожує, кличе за собою, розвиває мову, мислення, дрібну моторику малечі…

Сонячний пісок  і метод  «sandplay»   розкрив перед нами багато своїх секретів і перспектив. Зацікавилися ним   всі колеги, активна  наша  батьківська родина, а діток  від  сонячного пісочку  відвести тепер  не можна ! Очі дітей світяться від радості і щастя за створену Казку, за незабутню спільну роботу.
Нових відкриттів вам, дорогі малята, колеги, батьки і  нових вражень.

 

 Завідувач ДНЗ №13        Н.М.Примушко

 

Переглядів: 36 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar