Головна » 2018 » Жовтень » 4 » Сковородинівські читання
15:12
Сковородинівські читання

Сковородинівські читання

Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається немовби недоторканним. Серед імен, які викарбувані в невмирущій пам’яті людства, ім’я і Григорія Савича Сковороди – українського просвітителя-гуманіста, мандрівника, філософа, письменника, педагога, музиканта. Попри природні та людські потрясіння, плинні роки та століття, звитяжний геній цієї когорти визначних таланів, як і багато років тому, бентежить людський розум і душу.

Проминули століття, але й досі постать Сковороди в нашій свідомості та знаннях залишається певною мірою суперечливою, загадковою. Його творчість досліджують, віршами захоплюються не лише філологи, але й композитори, філологи, любителі рідного слова.

         Учні 11 класу Ніжинської гімназії №3 разом із класним керівником, учителем української мови та літератури Федюрко В.Г. згадали мудрі життєві настанови-афоризми мудреця, долучивщись до Сковородинівських читань «З Григорієм Сковородою крокуємо в майбутнє», присвячених 296-й річниці від дня народження митця. Наснажені й схвильовані, випускники задумались над тим, які з його порад візьмуть у сучасне життя.

04 .10.2018                                                                                          В.Г.Федюрко


 

«Григорій Сковорода – поява вельми

замітна в історії розвою українського

народу,  мабуть, чи не найзамітніша

з усіх духовних діячів наших XVIII ст.»

Іван Франко

 

 

 

5 жовтня 2018 року у Ніжинський ЗОШ I-III ст. № 15 проводилися  Всеукраїнські Сковородинські читання, які супроводжувалися  книжковою виставкою, з метою популяризації його спадщини «Григорій Сковорода – символ української мудрості».

На сторінках видань присутні знайомились з біографією письменника, його творчістю – вірші, байки, притчі. Виставка супроводжувалася  портретом письменника. Головною метою виставки є: ознайомити учнів з життєвим шляхом Г. Сковороди, з поетичною та байкарською спадщиною, його філософськими поглядами, виховувати в учнів любов до рідного слова.

Г.С. Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину. Він скрізь і повсякчас лишаться істинним педагогом – моральним учителем всіх поколінь українського народу.

 

Бібліотекарі

Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

 

Переглядів: 38 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar