Головна » 2016 » Квітень » 4 » Шевченківські мандрівки або вшанування Великого Тараса
12:41
Шевченківські мандрівки або вшанування Великого Тараса

 Цього  березневого  весняного ранку  у дітей і дорослих  дошкільного навчального закладу №13 «Берізка»  було  особливе передчуття – всі  ми  жили поїздкою  по шевченківських місцях рідного міста. Не кожне місто  України   має  такий пам’ятний знак , як Ніжин, що пов'язаний з ім’ям Великого Кобзаря- місце останньої панахиди поета. Діти   принесли сюди, до Спаської  церкви  квіти виготовлені власноруч, весняні котики і  поетичне слово Тараса, бо саме  на цьому місці  колись  ввесь Ніжин і вся Україна  вшановувала  Шевченка 17 травня  1861 року. 

Звучали поезії  «Тече вода з під явора», «Садок вишневий коло хати», «Зацвіла в долині червона калина», «Заповіт» у виконанні дошкільників. З неменшою насолодою  читали поезію  Тараса і вихователі, і батьки. Далі екскурсія продовжилася  до улюбленого   всіма ніжинцями парку, що носить  ім’я  Великого поета.

 І тут відбулося покладання квітів, а «срібний дзвоник»  пам’яті , що  мандрував   від  однієї дитини до іншої,  допоміг  пригадати  цікавинки  складного  і  такого  колоритного , великомученицького  життя  Кобзаря.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

І голос  твій нам душі окриля,

Встає в новій окрасі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля!

 

 Завідувач ДНЗ №13  Н.М.Примушко  заслужений працівник  освіти України

Переглядів: 217 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar