Головна » 2018 » Березень » 13 » Шевченківські дні у закладах освіти
09:32
Шевченківські дні у закладах освіти

Кожен народ має своїх геніїв, образи яких є орієнтирами для багатьох поколінь. Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Це – споконвічний символ правди, нескореності, синівської любові до рідної землі. 9 березня українці традиційно відзначали День народження Т.Г.Шевченка, підключились до святкування й учні Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Учитель української мови та літератури Саєнко Я.В. разом з учнями 7 та 5-А класу підготували літературну композицію  «Великий Кобзар».  Школярі декламували невмирущі рядки Тараса Григоровича, згадували сторінки його біографії. Ще й ще раз згадали теплим словом славетного сина України, завжди сучасного,  попри два століття відстані від нинішнього покоління…

Я. В. Саєнко, учитель української мови та літератури


 


«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»

12 березня в ДНЗ №25 «Зірочка» відбулося тематичне заняття «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Вихованці садочку знайомилися із величною спадщиною нашого народу – життям і творчістю Т.Г.Шевченка, відчули нелегке дитинство поета, відображене у його віршах-спогадах. Діти проявили майстерність у декламуванні віршів, щиро співпереживали і осмислювали їх.

Саме з таких маленьких зернинок духовності виростає в майбутньому стиглий колос людяності. Отож, плекати духовність у кожній дитині – святий обов’язок і справа честі кожного педагога.

У наш чудовий час вічно житиме Тарас

У дні шанування народного поета, славетного Кобзаря діти середньої групи «Калинонька»  ДНЗ «Зірочка» № 25 відвідали музей «Берегиня», створений спільною працею вихователів та батьків. Тут дітям вдалося цілком і повністю пройнятися духом творчості славетного сина української землі – Тараса Григоровича Шевченка, познайомитися з його нелегким тернистим  життєвим шляхом, слухаючи розповідь вихователя. Вчилися виразно декламувати вірші, показавши барвистість, багатство рідної мови, її мелодійність, проявивши любов до краси поетичного слова, національної культури, почуття гордості за Україну. Своє розуміння ідеї та змісту віршів передали засобами художньої творчості.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, виконуймо його заповіти, які посилав він синам та донькам свого народу.

 

 

 


Вічне слово Кобзаря

 

Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

12 березня 2018 року учителем української мови та літератури Борщ Оксаною Анатоліївною та студентами-практикантами була проведена літературознавча гра серед учнів 6-х класів «Вічне слово Кобзаря».

Конкурс складався із шести турів:

- Всім знайомий Шевченко (біографія письменника);

- Літературна спадщина Кобзаря;

- Шевченко-художник;

- Конкурс капітанів;

- Цікаві цифри;

- Конкурс вболівальників.

Усі учасники літературознавчої гри показали свої знання про життя і творчість Тараса Григоровича, адже слово Кобзаря вічне!


На вершині успіху

Підведені підсумки Міжнародної гри із зарубіжної літератури «Sunflower – 2017!». Учні Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 успішно виконали завдання та стали переможцями в різних вікових категоріях Міжнародної гри із зарубіжної літератури: 6 школярів мають за результатами гри дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів регіонального етапу: Давиденко Ольга (11-А клас), Легещич Анна, Грабар Олександр, Мочалов Даніїл (8-А клас), Куниця Крістіна, Дідурик Єлизавета (5-Б клас), а учениця 8-А класу Лагодна Валерія нагороджена дипломом Всеукраїнського рівня. Вітаємо наших переможців!


Шевченківські дні у нашій школі

Тарас Шевченко... Наш рідний, незабутній, величний, недосяжний і близький... Пильний вартовий, що на сторожі нашого слова стоїть і десятиріччями нагадує нам, хто ми і що ми, "чиїх батьків діти". Це він історію свого життя вважав частиною історії  Батьківщини.

З 12  березня у нашій школі  стартували «Шевченківські дні», щоб не просто вшанувати пам’ять «великого Кобзаря», а всім серцем відчути його невмируще слово. Відбувся конкурс декламаторів поезії «Живий Шевченко», де школярі  декламували вірші, розкриваючи глибинні думки Кобзаря – сподівання, мрії і віру у майбутнє України. Пройшов у 3-му класі бібліотечний урок «Він вчив любити Україну», на якому діти слухали, затамувавши подих, улюблені пісні на слова славетного поета, декламували вибрані рядки творів, пригадувалось уже відоме, розкривалось нове.

Свої враження про творчість Шевченка, ставлення до вшанованого поета, учні відобразили у виставці малюнків  «Шевченкове слово». У шкільній бібліотеці була створена тематична виставка  «Ми чуємо, тебе Кобзарю, крізь століття».

Упродовж тижня школа жила духом, пройнятим словом великого генія, славного сина України - Тараса Шевченка.

 

 

В.о.директора школи             Т.В.Кагітіна

 

Переглядів: 262 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar