Головна » 2015 » Грудень » 18 » Семінар вчителів, що викладають предмети художньо-естетичного циклу, на тему: «Групові форми організації естетико-творчої діяльності учнів
13:49
Семінар вчителів, що викладають предмети художньо-естетичного циклу, на тему: «Групові форми організації естетико-творчої діяльності учнів

17 грудня 2015 в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся семінар вчителів, що викладають предмети художньо-естетичного циклу,  на тему: «Групові форми організації естетико-творчої діяльності учнів на уроках предметів художньо-естетичного циклу як шлях оволодіння українською культурно-мистецькою спадщиною».  Девізом семінару став вислів патріарха вітчизняної педагогіки В. О. Сухомлинського «Без емоційно-естетичного струменя неможливий повноцінний розумовий розвиток дитини. Краса й жива думка так само органічно поєднані, як сонце і квіти». На семінарі представлялись та обговорювались особливості організації групові форми роботи на уроках образотворчого мистецтва, художньої культури, трудового навчання та музики. Під час реалізації заходів семінару особлива увага була направлена на національно-патріотичне виховання учнів та оволодіння знаннями про традиційні народні мистецькі техніки та відомих українських культурних діячів.

У рамках семінару було проведено відкритий урок з художньої культури в 9 класі на тему: «Художні засоби кінематографа. Видатні режисери світового кіно» (учитель Євтушенко О. О.) та представлено фрагмент уроку мистецької терапії в 7 класі на тему: «Інтеграція народного декоративного- прикладного мистецтва в сучасне життя» (образотворче мистецтво, учитель Стрижак А. М. )

Гості семінару були запрошені також до етнографічної арт-кав’ярні, де вчителі трудового навчання представили власні та учнівські роботи: витинанки, ляльки-мотанки, в’язання гачком. Представлення виробів супроводжувалось розповіддю учителя художньої культури Борисовець І. В. про історію цих традиційних українських мистецьких технік.

Далі вчителі трудового навчання Кирдан С. М. та Максименко І. Ю. запросили гостей семінару до новорічної майстерні. Під час майстер-класу гості виготовляли  новорічні прикраси.  Виготовлені ялинкові прикраси поєднали традиційні матеріали (мішковину, папір) та сучасне оздоблення.

Останнім заходом семінару була святкова хорова феєрія – мистецьке дійство, що підготувала вчитель музичного мистецтва Довженко С. І.  – керівник шкільного хорового гуртка.

Переглядів: 234 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar