Головна » 2017 » Лютий » 21 » Рідна мово! Ти для нас завжди чудова. Міжнародний день рідної мови в навчальних закладх міста
12:39
Рідна мово! Ти для нас завжди чудова. Міжнародний день рідної мови в навчальних закладх міста

21 лютого 2017 року у Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 цими словами розпочалося свято "Рідна мово! Ти для нас завжди чудова", підготовлене учителем української мови та літератури Колошею Л.В. Воно зібрало в залі шанувальників мови рідної, традицій народних, пісень вільних.

Активними учасниками свята були читці 5-10 класів, а також студенти НДУ імені Миколи Гоголя, які проходили педагогічну практику в школі.

Поетичні твори та мелодійні українські пісні викликали в присутніх почуття гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб. А тонкий та дотепний гумор не залишив байдужими нікого, викликав добродушний сміх.

 


ДНЗ №14

21.02.2017 р. в дитячому садку відбулося свято «Рідна мова калинова»

Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам’ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

                                       Із слова починається людина,

   Із мови починається мій рід,

   Ласкава, мамина, єдина,

  Щебече  соловейком на весь світ.

  Бентежна, ясна, калинова,

  Не випита, не вибрана до дна.

  Моя українська, свята наша мова

Бринить, як бандури струна.

Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!

                                                                                             Завідувач  Пучка О.І.


«Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово!»  

          

         21 лютого  вихованці  ДНЗ №13 «Берізка»   разом з педагогами   відзначали  Міжнародний день рідної мови . Малюки поринули   в цікавий, насичений колоритними   подіями, іграми, піснями , художньо-продуктивною діяльністю Тематичний день «Розвивайся, звеселяйся моя рідна мово!» 

         У кожній віковій  світлиці  вихователі  забезпечили  змістовну, цікаву діяльність  з метою показати значимість рідної мови, пошану до неї  збоку поетів, письменників, художників, музикантів.

         У «Мовленнєвій світлиці»  малюки  відкриті,  розкуті, комунікабельні!  Вони разом з  вихователем Колесник А.В. залюбки  грали  в гру «Подорож українським словом», де читали  улюблені  поезії Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка. Пригадали недавню зустріч  з  сучасною поетесою  і письменницею Тетяною Винник і повідали про цікаві пригоди з Даринкою і Талалайком .

         А ось у  «Казковій світлиці»  молода вихователька  Ященко Н.В.   не тільки  до поезій  та прозових творів Тетяни Винник звернулася , а й  створила  всі необхідні умови у художній майстерні , щоб улюблених героїв діти змалювали на великому  панно.

         У «Бабусиній світлиці»  малюки разом з вихователем Щербак Р.М.  отримали відео-листа від самого гетьмана з Батурина, який запрошував їх  на цікаве ігрове поле, де  діти відкрили для себе  красу  рідної мови через  дидактичні ігри і вправи «Веселі речення рідної мови» , що    сприяли систематизації знань дітей  про козаків, про рідний край і рідну материнську мову.

«Нумо, друзі мандрувати  по рідній Україні!

Кличе лист нас  шляхами  Батьківщини!»

У «Музичній світлиці»   творчі  музичні керівники  Кардаш Д.С., Сливко С.А. запросили малюків відчути  наспівність і мелодійність рідної мови через  весняні гаївки та хороводи.  «Ой на горі кладочка!» наспівували малята під  ніжний супровід  глиняних соловейків та брязкалець, ніжну срібну мелодію задушевної скрипки Діани Кардаш, бо пісня для українця  воістину , як молитва для віруючого…

У «Чомусиковій світлиці»  вихователь Скороход О.В. запросила всіх малюків до веселого ярмарку з піснями, іграми, хороводами, перетягуванням канату! А як же без вареників? Ось і тісто вже готове , і пісня  лине весело, і завзято! Це  маленькі  господарі і господині  вареники з сиром ліплять на всю  велику родину.

У «Калиновій світлиці»  молодий вихователь Суярко С.О. присвятила цей Тематичний день  не тільки рідному слову, а й улюбленим ремеслам українців: вишиванню, ткацтву. Малюки з задоволенням  вимальовували   , гаптували чудові рушнички для  ляльок.

У групі раннього віку «Золоті курчатка»  талановитий  досвідчений вихователь  Костандова І.В. запросила маленьких крихіток до театру та  улюбленої  всіма української  народної казки з  Дідусем-казкарем. Ото дива відкривалися! Це треба було бачити…

Ось так  незабутньо-цікаво пройшов  Міжнародний День рідної мови в садочку, який  сповідує  національну концепцію Великої просвітительки С.Ф.Русової.

                                                        Н.М.Примушко, завідувач ДНЗ№13


«Рідна мова – серця мого подих»

 

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Учні 6-Б  класу Ніжинської школи І-ІІІ ст. №10 разом з учителем української мови та літератури  Гавриль Н.І.провели свято, присвячене Міжнародному дню рідної мови. У віршах, піснях діти розуміють найцінніше в житті кожної людини: рідну матір, рідну землю, рідну мову, бо це є початком людського життя. Пам’ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідного слова.  

Переглядів: 583 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar