Головна » 2019 » Січень » 24 » Проблема булінгу в Україні
10:11
Проблема булінгу в Україні

Проблема булінгу в Україні прийняла настільки серйозний характер, що Верховна Рада прийняла Закон про протидію цьому явищу і про покарання хуліганів і їх батьків за фізичне і моральне насильство над дітьми. Вже зовсім скоро в Україні почнуть карати за цькування в школах і не тільки.
Нововведення насамперед стосується фізичного чи морального насильства над школярами, але покарати можуть і за знущання над учителем. Серед основних ознак булінгу виділяється заподіяння психічної або фізичної шкоди, наявність кривдника, жертви і спостерігача, а також систематичність цькування. При цьому карати будуть і в тих випадках, коли жертва відчуває приниження, страх, тривогу або їй доводиться підкорятися інтересам кривдника. Записали в булінг і соціальну ізоляцію потерпілого - бойкот.
За все це карати будуть гривнею - за перший проступок загрожує штраф до 1700 грн. Правда, суд може призначити і 40 годин громадських робіт. Якщо ж дитину кривдила група школярів або вони роблять це повторно, штраф збільшиться вдвічі. Обсяг громадських робіт теж виросте до 60 годин. У разі якщо булеру немає 16 років, покарання ляже на плечі його батьків. Продумали покарання і для співробітників школи, які замовчують цькування. Якщо вчитель або директор школи не сповістить про правопорушення поліцейським, їх теж оштрафують на 1700 грн.
         Сподіваємося, що закон дозволить домогтися для дітей певної безпеки. Але буде ще багато роботи для шкіл і уряду, щоб нові правила почали працювати. Навряд чи він зупинить цькування в школах вже завтра. "Складно уявити, як притягнути до відповідальності за такий поширений вид цькування, як, наприклад, бойкот. Та й довести, завдяки чиїм конкретно діям було заподіяно шкоду психічному або фізичному здоров'ю потерпілого, складно. Хоча мета закону все ж не карати, а запобігти цькування. і якщо в результаті його існування 20% булерів (саме стільки не розуміють, що вони завдають шкоди жертві, і вважають цькування просто жартом) зупиняться, то закон уже буде суперефективним". З буллінгом в Україні стикалося близько 67% дітей.
        "Найбільш уразливі сором'язливі, з зразковою поведінкою діти, а також ті, хто в силу життєвих обставин замкнулися в собі. Але часто булінгу з боку підлітків піддаються не тільки діти, а й дорослі - викладачі, технічні працівники і інший персонал. Булінг дуже негативно позначається на психічному здоров'ї дитини, залишаючи психологічні травми на все життя. Це в майбутньому може привести до неспроможності батьків, які в дитинстві зазнали булінг, будувати повноцінні відносини з іншими людьми і виховувати власних дітей".
Тепер школи проводитимуть профілактику, розглядатимуть заяви про випадки булінгу і публікуватимуть на своїх сайтах правила поведінки в школі.

Інформація з сайту:https://www.facebook.com/nizhin.vdvs/photos/a.149466999139185/381828649236351/?type=3&theater

Переглядів: 146 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar