Головна » 2017 » Вересень » 21 » Поетичні литаври в ніжинських школах
09:58
Поетичні литаври в ніжинських школах

Поетичні литаври в ніжинських школах

20 вересня 2017 року учасники Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври» завітали до ніжинських навчальних закладів.

У гімназії № 3 відбулася урочиста церемонія нагородження переможців обласного літературного конкурсу ім. Лазаря Барановича. Спеціальними дипломами нагороджені: Даниленко Н., Рєпіна В. (гімназія № 3), Канахівська Я. (ліцей), Хомич В. (ЗОШ № 15), Алєксєєва Д., Талалай Б. (ЗОШ № 9), а також їхні наставники: Приходько Л.І., Ременюк Л.О., Колесник О.М., Алєксєєва О.М. Учні зі сцени читали свої вірші. На зустріч із гімназистами  прийшла львівянка Дара Ткач – режисер і оператор фільму про Олега Лишегу. Спогади про талановиту людину, декламація його віршів створили піднесений настрій у залі.

Методист ММК Сватенкова С.І.


На зустріч із старшокласниками ННВК №16 «Престиж» сьогодні, 20 вересня, завітав відомий в Україні перекладач із вірменської, співробітник наукової бібліотеки при Львівському Національному Університеті ім. І.Франка (відділ рідкісної книги) Анушаван Месропян.


У рамках Міжнародного фестивалю інтеграції слова «Литаври» до Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 завітав прозаїк, поет, публіцист Олександр Балабко. Зустріч з письменником, який є лауреатом державної премії ім. Івана Франка, літературно-мистецької – ім. Михайла Коцюбинського, журналістських – «Золоте перо», «Незалежність», фестивалю «Пісенний вернісаж», відбулася 20 вересня за темою: «Микола Гоголь. Сміх над вогнем. Великий українець у творах Олександра Балабка». Автор провів цікаву вікторину та розповів кумедні історії зі студентських років М. В. Гоголя, чим заінтригував слухачів та зосередив увагу учнів 8-11 класів на переглядах відеозаписів.


Незабутня зустріч  в рамках Міжнародного фестивалю “Литаври” в ДНЗ №13  «Берізка»

  В незабутній  день 20 вересня наш дошкільний навчальний заклад №13 «Берізка»  у рамках   Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу» при  дієвій підтримці  улюбленої нашої поетеси , письменниці - землячки, доброго друга  закладу - Тетяни Винник, приймав Анатолія Качана  поета-мореніста, твори якого  вивчають   маленькі українці . Поет прибув до нас з Києва, привіз  збірки своїх  віршів і особливий  подих чистого , барвистого,  поетичного,   рідного слова, яке  так зачаровано  слухали і дорослі , і діти.

Зустріч  відбулася в колі   педагогів,батьків  та старших дошкільників, які   підготували для поета сюрпризи – вивчили і декламували   такі мелодійні поезії про  море, краєвиди   рідної землі, пригоди  тварин і птахів.   І це  декламування  надзвичайно сподобалося сивочолому поету. За традицією  пану Анатолію   вдячні діти  вручили хліб-сіль і ніжні троянди, а поет  поставив автографи на щойно  подарованих ним книгах «Гуляє парус на лимані», «За нашим садом грає море».

Після такої   теплої зустрічі  всі відчули, як  душу переповнюють  особливі почуття гордості і піднесеності за те, що торкнулися ми разом з дітками чистого джерела поезії  Анатолії Качана який ось поруч так жваво  розповідає  і  навіть жартує !

  Слова найщирішої вдячності хочеться адресувати   Тетяні Винник за організацію  Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу» та популяризацію  сучасної  дитячої  літератури і ознайомлення  дошкільнят з  такими цікавими людьми.

Н.М.Примушко , завідувач ДНЗ №13

Переглядів: 293 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar