Головна » 2017 » Серпень » 21 » Подорож від Попа Івана до Попа Івана
14:39
Подорож від Попа Івана до Попа Івана

Подорож від Попа Івана до Попа Івана

У поході Карпатськими хребтами Мармароси та Чорногора побували учасники ІІІ зміни наметового містечка Центру туризму і краєзнавства Управління освіти Ніжинської міської ради та учнівська молодь, випускники Центру.

Шлях протяжністю майже 100 кілометрів почався на прикордонній заставі закарпатського села Ділове, де знаходиться географічний центр Європи, визначений таким  ще за часів Австро-Угорщини. Мармароський хребет пролягає на кордоні з Румунією, і першу половину подорожі ми вимірювали за прикордонними стовпчиками та щоденно доповідали про місцезнаходження групи на заставу.

Першим випробуванням на маршруті став радіальний, тобто без рюкзаків, вихід до найвищого в Українських Карпатах Ялинського водоспаду. Того дня ми думали, що це найважчий відрізок шляху… Попереду було сходження на вершину Піп Іван Мармароський (1938 м) та в кінці маршруту - на вершину Піп Іван Чорногорський (2020,5 м), що трохи нижчий за Говерлу, але набагато складніший для сходження з боку Мармарос. Між цими основними вершинами маршруту були ще вершини та полонини Струнга, Бендряска, Межипоток, Міка-Маре, Стіг, Радул, Щівник, Дземброня, Бребенескул, озеро Несамовите.

Похід став серйозним іспитом для його учасників, яким довелося проходити понад 20 км за день під пекучим сонцем та подекуди під дощем, нести важкі рюкзаки та ще й запас води на деяких відрізках, долати стрімкі підйоми та важкі спуски. А нагородою за ці випробування стала можливість помилуватися  чудовими гірськими пейзажами, скуштувати  найсмачнішу воду з прозорих струмків, радість спілкування з товаришами й перемога над собою -  адже всі учасники походу витримати  труднощі маршруту.

На фото: на Ялинському водоспаді; кам’янисті стежки; із розумним виглядом дивимося в карту; смачна вода струмків; на кордоні України та Румунії; вершина Піп Іван Мармаросський; «Карпатське таксі»; стовпчики на колишньому кордоні Польщі та Словаччини; вершина Піп Іван Чорногорський; залишки обсерваторії «Білий Слон»; славнозвісне озеро Несамовите.

І. Гребенніков

Переглядів: 210 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar