Головна » 2016 » Червень » 13 » Патріотичне виховання ніжинської молоді
14:10
Патріотичне виховання ніжинської молоді

10 червня 2016 року учні чотирьох мовних таборів «Anthill» (гімназія №3), «Sunshine» (гімназія №16), «Merryland» (ЗОШ № 10) та мовного табору Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя « Prominʹ», у якому функціонують два загони «Royals» і «Creative People», взяли участь в англомовній екскурсії  національно-патріотичного спрямування, що була осяяна теплом сонячного  літнього дня й веселими усмішками дітей та перехожих.

 Гоголівська на мить перетворилася на диво-вулицю, що вабила своїми загадковими історіями про видатних діячів української землі,  їхніми подвигами, що прославили нашу Батьківщину далеко за її межами. Біля кожного пам’ятника  учні ніби поринали у світ героїчних перемог і сподівань славетних українських синів і дочок, які невтомно боролися за рідну країну.  Ніжинці  мали змогу ознайомитися з життєвим шляхом  Богдана Хмельницького, Марії Заньковецької, Люби Губіної, Миколи Гоголя, Юрія Лисянського, що народилися, навчалися або просто були пов’язані з древнім  містом. Доцільні  запитання, неймовірні деталі, різні маршрути, що пролягали повз Миколаївський собор та церкву Всіх Святих, – усе це захоплювало й інтригувало як  серця учнів, так і вчителів.

            Після проведення квесту діти й викладачі зібралися на урочисту лінійку біля пам’ятного знаку « Герої не вмирають», підготовлену учнями мовного табору «Prominʹ» при Ніжинському ліцеї., аби вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, усіх    гідних нащадків лицарського роду.

Дорослі  й  малі,  у чиїх жилах пульсує гаряча кров і дух славетних запорожців, віддали шану, покладаючи квіти та обіцяючи не забувати про тих, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, про тих, хто у розквіті сил віддав свою молодість і найдорожче –  життя. Лунали пісні, у яких звучали думки, що Україна – частина великої європейської родини, де пріоритетним є ідеї єднання та миру.

Усі  ми різні, а планета в нас одна. Саме таку назву мав  флешмоб чотирма мовами у виконанні учнів гімназії №16. Танці, співи, різні рухи впали в око кожному, хто проходив мальовничою вуличкою Ніжина. Пізніше рідною мовою Шекспіра учні Ніжинського ліцею при НДУ ім. Миколи Гоголя презентували переклади всесвітньовідомих українських творів Лесі Українки, Івана Франка, Максима Рильського, Тараса Шевченка.

Закінчили урочисту зустріч учасники табору «Merryland» (ЗОШ № 10) , виконавши гімн України англійською мовою. Піднесений настрій окрилював усіх присутніх, що заприсягнулися зробити все, щоб незалежна Україна жила й процвітала!   

Скочій Владислава, учениця лінгвістичного класу

Переглядів: 221 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar