Головна » 2017 » Листопад » 24 » Пам'яті жертв Голодомору
16:26
Пам'яті жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам… замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.

 Про Голодомор дітям молодших класів говорити нелегко. Часто чуємо запитання: «Чи потрібно дітям взагалі говорити про Голодомор?»  Можна ствердно відповісти: «Про Голодомор дітям потрібно говорити обов'язково». Питання необхідно ставити по-іншому: як і що говорити дітям про Голодомор?

        Відомо, щоб краще засвоїти почуте, діти 6-9 років мають малювати, творити, рухатись. І тому тему Голодомору наші вчителі намагались  інтегрувати в різні предмети під час навчального процесу. На уроках літературного читання в 3-4 класах були прочитані та обговорені вірші, які відповідали  психологічним характеристикам та розумовим можливостям дітей віку початкових класів. Говорили про хліб, його значення для людини, про пам'ять та наш народ. На уроках трудового навчання учні виготовили аплікацію «Квітка-незабудька»  як символ пам’яті про цю подію. Підсумком став загальношкільний урок пам’яті «Дзвони скорботи».  Кожен учень міг прикріпити на скорботну карту України власноруч зроблені  незабудьки. Це панно буде висіти в коридорі школи, щоб всі батьки та гості школи могли зупинитися та пом'янути жертв Голодомору.


В абсолютній тиші учні 9-11 класів Ніжинської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 17 переглянули документальний фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща». По закінченню обговорили низку хвилюючих питань, які наскрізною ниткою пройшли через весь сюжет і найголовніше: що ми можемо зробити як особистості, як спільнота, як нація для гарантування того, що геноцид, такий  як Голодомор,  ніколи не повернеться.  Зворушливою була акція всіх учнів 1-11 класів  «Запали свічку пам’яті».

Прошу, у серці запаліть

Скорботи полум’я священне

Та крізь століття пронесіть

Сльозу безвинно убієнних!

О.Смелянська

завуч школи

 

Переглядів: 193 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar