Головна » 2018 » Липень » 6 » «Ой на Івана, ой на Купала – ніжний віночок я виплітала!»
14:07
«Ой на Івана, ой на Купала – ніжний віночок я виплітала!»

«Ой на Івана, ой на Купала – ніжний віночок я виплітала!» - доносяться дитячі срібні голоси вихованців дошкільного навчального закладу №13 «Берізка», бо початку дня Івана Купала діти чекали з особливим нетерпінням. Як годиться, вони вмилися цілющою водицею з криниці. Кожна з дівчаток намагалася першою добігти до криниці, щоб набрати повне відерце та подивитися на свою вроду.

Духовна культура нашого народу, його колоритна обрядовість, сакральні традиції, що сягають тисячоліть, має пізнати дитина з наймолодших років – з дошкілля. Висока моральність предків, щира, непідкупна приязнь у стосунках, взаємодопомога, тонкий естетичний смак і, головне - високо поетичний культ пращурів, шанування свого родоводу – все це гідне наслідування нинішніми поколіннями.

Посмакувавши та вмившись купальською водою, дівчатка йшли рвати любисток, чорнобривці та м’яту. Ходили босоніж по росі, «щоб змити всякі хвороби», а росу збирали в пляшечки, щоб нею промивати рани і лікувати очі як вчили їх молоді вихователі   Стільник Ю.В.,   Христенко Т.М., Сукач Т.М., Парубець Ю.Ю..

Серед майдану дошкільного закладу всі гуртом ставили небувалої краси Марену – найголовніший персонаж свята, а потім прикрашали її рушниками, маленькими віночками і милувалися… А що до купальських віночків, то тут саме літечко допомагало їх виплітати - і маки, і соняшники, і цикорій, і деревій, і ніжні троянди, і лілеє  переплелися у небувалій квітковій казці!

Босі хлопчики і дівчатка, святково вбрані, ніжно виводили купальських пісень, грали в запальні, жартівливі ігри та найбільше їм сподобалося перестрибувати через величезну купу кропиви і різнотрав’я, бо так з прадавніх часів водилося, щоб очиститись дорослі перестрибували через багаття, а малеча - через жалючу кропиву. І тут всі були щасливими і сміливими! 

Високопоетичний і моральний струмінь Купальського свята переніс нас в ті прекрасні прадавні часи і подарував хвилини неповторної радості світосприймання духовних начал рідних пращурів. Несімо все те щиро і віддано нашим дітям.

Примушко Н.М., завідувач ДНЗ№13

 

Переглядів: 155 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar