Головна » 2016 » Червень » 21 » Мовні табори
14:46
Мовні табори

У місті Ніжині з 31 травня по 17 червня діяло три мовних табори  з денним перебуванням на базі: Ніжинської гімназії № 3 – «Мурашник», 26 учнів (директор – Шилова Л.О.);  Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 – «Merryland»,  25 учнів (директор – Іванова О.В.); Ніжинської гімназії № 16 – «Юність», 25 учнів (директор Тимченко С.В.); Ніжинського ліцею при НДУ ім. М.Гоголя – «Промінь», 2 загони по 20 учнів (директор Кошова Л.С.)

 Міським методичним кабінетом управління освіти Ніжинської міської ради спільно із завучами з виховної роботи вищезгаданих закладів було сплановано тематичні тижні та загальноміські заходи, надані методичні рекомендації щодо організації форм роботи, тому кожен день перебування вихованців у мовних таборах був неповторним та креативним.

Шилова Л.О. вчитель гімназії № 3, Дудка М.В. вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 10, Синяк Л.І. вчитель гімназії № 16, Левченко С.І. вчитель ліцею при НДУ ім. М.Гоголя студенти ІІІ курсу та викладачі були активними учасниками п’ятиденного обласного семінару-тренінгу «English Language Retreat/Go Global Initiative» на базі факультету іноземних мов НДУ ім. М.Гоголя, організованого та проведеного за підтримки Американської Ради посольства США. Метою тренінгу було відтворення устрою та функціонування літніх мовних таборів за зразком американських літніх шкіл. Учителі - представники 30 загальноосвітніх навчальних закладів Чернігівської області прожили п’ять днів у реаліях цього проекту,  виконуючи роль учнів, для того щоб потім зі своїми вихованцями створити і прожити цікаве життя у літніх мовних таборах Чернігівщини. 

31 травня 2016 року учасники мовних таборів оригінально та творчо представили себе на лінійках, присвячених відкриттю дитячих закладів відпочинку. 03.06.2015 у перший тиждень здоров’я збережувального способу життя вчителями ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 разом із студентами ІІІ курсу факультету іноземних мов НДУ ім. М.Гоголя був проведений загальноміський спортивний квест у Графському парку, де кожен табір змагався показуючи спортивну спритність та інтелектуальну кмітливість виконуючи завдання англійською мовою. Команда вихованців ліцею при НДУ ім. М.Гоголя здобула перемогу в цьому змаганні.

 

 

Другий тиждень пройшов під гаслом національно-патріотичного виховання. 08 червня 2016 року учні, студенти та вчителі гімназії № 3 незвичайно підійшли до проведення екскурсії англійською мовою в музеї історії школи для вихованців таборів гімназії № 16,  ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 та ліцею при НДУ ім. М. Гоголя. Спочатку гостям була продемонстрована відео презентація закладу. Після отриманої інформації учасників екскурсії чекали гіди на 5 зупинках, де треба було проявити пошукові навички, творчі письмові здібності у створенні сенканів та усне мовлення, спілкуючись із носієм мови April Katherine Martin волонтером Корпусу Миру США, яка буде жити два роки в місті Ніжині та викладати англійську мову в гімназії № 3. Окремо екскурсоводи гімназії зупинились на трьох випускниках сучасності, які віддали свої життя, обороняючи терена України на Сході – це Ігор Горбенко, Олег Биков та Олексій Шепелюк, яким встановлені меморіальні дошки пам'яті на стіні біля центрального входу в заклад. Із зазначеного можна зробити висновок, що учні були не просто пасивними відвідувачами екскурсії, але й активно залучились до сучасного життя та історичного минулого гімназії. Вважаємо, що така форма роботи надихне учнів на створення подібних музеї або хоча б проектів, пов’язаних з історією їх шкіл.

10 червня 2016 року було організовано та проведено англомовну екскурсію історичною частиною міста Ніжина по вулиці Гоголя. До цього дня учні ретельно готувались цілий тиждень щоб наприкінці стати справжніми гідами. Екскурсоводи гімназії № 16 зустріли вихованців таборів біля пам’ятника Богдану Хмельницькому та Миколаївського собору. Вихованці гімназії № 3 провели екскурсію в сквері Люби Губіної і Марії Заньковецької, розігравши там міні спектаклі. Учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 розповіли присутнім про історію створення Церкви Всіх Святих та загадку автора, яку приховує бюст Миколи Гоголя. Ліцеїсти підготували розповідь про Юрія Лисянського, видатного мореплавця, українського Магеллана. Загони отримали дорожні карти і перелік питань, на які потрібно було дати відповіді, прослухавши екскурсоводів. Завершилася екскурсія загальним зібранням біля пам’ятного знаку «Герої не вмирають», де ведучі ліцею у вишиванках провели урочистий мітинг, присвячений Героям Небесної Сотні. Усі присутні виконали Гімн України, поклавши руку на серце, учні гімназії № 16 співали його англійською мовою. Звучали патріотичні вірші і пісні різними мовами та об’єднала усіх українська. Так завершився тиждень національно-патріотичного виховання, що дає можливість стверджувати, що наші учні готові гідно представити себе, історію школи та рідного міста в будь-якій англомовній країні світу, вшановуючи пам'ять загиблим героями, поважаючи національну символіку та гордо співаючи гімн, прославляючи власну країну.

Третій тиждень мав соціокультурне направлення «Іноземні мови – твій крок у майбутнє!», під час якого учні готували номери самодіяльності, для того щоб розповісти мовою оригіналу іншим, чому для них оволодіння мовами є приорітетним та важливим. 16 червня 2016 року в гімназії № 16 був організований інтелектуальний захід «Ерудит 2016», участь у якому взяло 4 команди всіх трьох мовних таборів. І знову перемогу отримали кмітливі вихованці ліцею при НДУ ім. М. Гоголя. Під час музичних пауз вихованці таборів виконували сучасні танці, співали пісні різними мовами, а також залучили всіх до флешмобу.

Пономаренко Надія Олексіївна, заступник начальника управління освіти Ніжинської міської ради підвела підсумки роботи мовних таборів, наголосивши на важливості вивчення іноземних мов учнівською молоддю Ніжина, вручила  подяки директорам, учителям, студентам та учням за активну участь у загальноміських та шкільних заходах, спрямованих на популяризацію іноземних мов, створення належних умов для розвитку освітньої, соціокультурної, фізкультурно-оздоровчої та національно-патріотичної діяльності, організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків, максимальне використання можливостей загальноосвітніх навчальних закладів в літній період 2016 року.

Презентація Гімназія №16

Презентація ЗОШ №10

 

Переглядів: 349 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar