Головна » 2017 » Грудень » 8 » «Мої права та обов’язки»
12:07
«Мої права та обов’язки»

У ЗДО №23 «Розвивайко» з 4.12 - 8.12.17р  пройшов тематичний тиждень «Мої права та обов’язки». Правове виховання - важлива складова становлення загально розвиненої особистості зі сформованими моральними та громадянськими якостями. Дошкільнята тільки починають освоювати ази морально-правової культури. Правове виховання дошкільника починається з виховання у нього почуття власної гідності, поваги до самого себе. Тільки через повагу  до самого себе і своїх прав  людина  здатна по -  справжньому поважати інших людей та їх права. Як говорив В.Сухомлинський «Перш ніж дитина осмислить усю глибину тієї істини, що вона – громадянин своєї країни, і це покладає на неї великі обов’язки, вона має навчитись платити добром за добро, творити своїми силами щастя і радість іншим людям»

Тому перед вихователями стоять важливі завдання:  допомогти дитині зрозуміти і осмислити свої елементарні права, формувати почуття самоповаги, поваги до власних прав і прав інших людей,розвивати прагнення дитини реалізовувати свої права, не порушуючи прав оточуючих його людей.  В нашому закладі проводиться  освітньо-виховна робота   щодо  необхідності  створення  атмосфери визнання  індивідуальності дитини, поваги до самого себе. Тільки через повагу  до самого себе і своїх прав  людина  здатна по-справжньому поважати інших людей та їх права.

 У нашому закладі у  рамках тижня «Мої права та обов’язки» педагогами були проведені:

• інтегровані заняття - з розвитку мовлення та ознайомлення з довкіллям та художньої літератури на тему: «Дерево прав незвичне –математичне», «Права та обов’язки», «Подорож з казковими героями до Країни прав»;

  • розвивальні ігри «Квітка прав дитини», «Скажи комплімент»,»

• образотворча діяльність (малювання, аплікація) та організація виставок дитячих робіт ;

ранкові діалоги про дітей – інвалідів,дітей - сиріт, читання та обговорення вірша А.Грицак «Сиротина» ;презентації «Щаслива родина», «Піклуємся про дітей сиріт»

тренінг для вихователів «Профілактика жорстокого поводження з дітьми»

• інформаційні стенди  для батьків «Конвенція про права дитини», папки – пересувки,ширми «Права дитини», памятка для батьків «Що можуть зробити батьки для своєї дитини»,  «Кожна дитина має право», «Способи відкриття дитині свою любов»,консультації «Ремінець чи медяник»

розвага з батьками «В Україні проживаємо - нашу армію вітаємо!»;

• драматизація казок «Коза –дереза»; віртуальна подорож по казках «Хто порушує права»

сюжетно-рольові ігри «Сімя» (турбота , піклування);

індивідуальна робота з дітьми «Що означає моє імя» (виготовлення книжечки – довідничка «Моє імя»

творча група проводить  роботу щодо створення проектів – казок  щодо формування у дітей загальнолюдських цінностей,виховання моральної поведінки.

Переглядів: 248 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar