12:24
Міський семінар учителів початкових класів

24 листопада на базі Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 пройшов міський семінар учителів початкових класів з теми “Удосконалення форм і методів роботи з розвитку читацьких та мовленнєвих компетентностей через упровадження сучасних технологій у навчально-виховний процес”.

            Директор школи Манойленко О.І. ознайомив присутніх із програмою семінару, у виступі звернув увагу присутніх на ключові події з історії школи, представив педагогів навчального закладу, які входять до шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів. В подорож вчителів загальноосвітніх закладів міста до «живого джерела думки і слова» 

            У теоретичній частині семінару заступником директора з навчально-виховної роботи Пулінець О.Г. було узагальнено зміни, яких зазнали навчальні програми початкової школи на сучасному етапі. 

            У практичній частині семінару вчителі шкіл міста мали змогу відвідати та проаналізувати відкритий урок учителя 2 класу Штепури В.І. з теми «Легкого хліба не буває. Білоруська народна казка «Легкий хліб». Основну увагу вчитель приділила розвитку мовленнєвих і комунікативних навичок учнів .

            Досить часто вчителям у їх повсякденній діяльності не вистачає часу на вирішення життєвих завдань: ми живемо в мультизадачну епоху, час перенасичений інформацією. Саме з метою вирішення даної проблеми практичний психолог і соціальний педагог Сидоренко Ю.О. провела заняття з елементами тренінгу «Як керувати своїм часом».

            Учитель початкових класів Онацька О.В. провела консультацію-практикум «Сучасні аспекти вивчення української мови та літературного читання у світлі оновлених програм 1-4 класів». Як підсумок, учителі написали есе, у якому висловили свої побажання Батьківщині та утворили свій креативний «Калейдоскоп думок». 

            Програму семінару завершив виховний захід, який став результатом роботи тандему вчителя-методиста Штепури В.І. й молодого спеціаліста Ющенко Н.В. та викладача училища культури і мистецтв Писаренко М.І., колективів Ніжинської школи №4 та Ніжинського училища культури і мистецтв імені М. Заньковецької. Для студентів училища культури такі форми співпраці це можливість ще раз продемонструвати свою майстерність та провести своєрідний творчий звіт, для учнів школи це можливість долучитися до справжнього дива - українського народного танцю і пісні.У підсумках семінару прозвучало гасло, що стало закликом до дій у педагогічній діяльності для всіх учасників: «Якщо ти відчув вітер змін, не будуй щит, а став вітрила й вільно пливи у відкрите море…»

Заступник  директора з навчально-виховної роботи Пулінець О.Г.

 

Переглядів: 436 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar