Головна » 2015 » Вересень » 23 » Миру в серці! Миру в родині! Миру в Україні!
11:23
Миру в серці! Миру в родині! Миру в Україні!

            Як добре розпочати    справи добрі робити з дитинства. Міжнародний  День Миру.

            Це до нього, ми педагоги дошкільного навчального закладу №13 «Берізка» , батьківська родина, міська громадськість, ЗОШ І-ІІІст. №10, воїни АТО, волонтери, вели дитину обережно і поступово, крок за кроком в рамках авторської програми національного  та громадянського виховання дошкільника  за Концепцією Софії Русової «Світ малого українця», ознайомлюючи дитину з історією рідного міста через  екскурсії та цільові прогулянки з урахуванням наступності  цієї важливої  виховної роботи у шкільні роки. Бо  вже  не одне десятиліття тісно співпрацюємо  з рідною школою №10.

             Як з зернинки виростає  добірний колос, як з джерельної краплинки з’являється дзвінкий струмочок, так і дитині поступово давались знання про маму і родину, видатних особистостей і народних майстрів , про Ніжин – малу Батьківщину і пам’ятники та храми, історичні місця, якими були  зачаровані   Великий Тарас і  незрівнянна Марія Заньковецька. Особлива увага приділялася  сторінкам історії «Ніжин  у полум’ї війни», де  дошкільників ознайомили з Героями  Радянського Союзу Я.Батюком і майором Г. Маховим, що полягли в роки  Великої Вітчизняної Війни за свободу і незалежність України.     

                 Ось і до стели «Героїв небесної сотні» діти обережно ставлять свічечки -  символ невмирущості українців, як нації і покладають осінні квіти. Це сторінки новітньої історії України і рідного міста.

                 Неодноразово в садочку на гостині бували  воїни - герої АТО, а вихователі  проникливо і щиро  доносили дошкільнятам, що молоді чоловіки в камуфляжних формах обпалені війною, мовчазні і скромні Герої України. Ось і  сьогодні в Міжнародний День Миру  завітали на гостину до садка  воїни (Бондаренко Д.В., Грузин І.О.), які  потребують особливої уваги і вдячності від усіх громадян нашої Батьківщини. Сьогодні з дошкільниками і школярами бійці малювали   МИР на плакатах , на листівках, на кольорових повітряних кульках. Колишні вихованці дошкільного закладу разом з   вчителем  початкової  ланки  ЗОШ І-ІІІст.№10 Білоус С.Г., принесли  бойовий прапор, який подарували їм бійці-айдарівці під Новий рік. Школярі проникливо читали  надписи  вдячності і  розмірковували  над ними , як дорослі, а дошкільнята  уважно  їх слухали. Сьогодні на гостині  у садочку було  два бойових прапора обпалені  війною. І це знаково.

             Тільки в єдності, ми дорослі, вмістимо в маленькі душі і дошкільників, і школярів розуміння Миру. Бо Мир – це і усміхнена мама, і рідний садочок, і щедре сонце, і сповіді бійців, і малюнки-долоньки з журавлями, і листи в АТО, і спільна волонтерська допомога. 

         Тож побажаємо всім : « Миру в серці! Миру в родині! Миру в Україні!»

                                                 Н.М.Примушко завідувач ДНЗ №13

Переглядів: 328 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 3.8/4
Всього коментарів: 0
avatar