Головна » 2017 » Лютий » 27 » Масляна іде, за собою гостей веде !
12:42
Масляна іде, за собою гостей веде !

Масляна іде, за собою гостей веде !

«Тільки  тоді виховання буде дієвим, коли базуватиметься на національному  ґрунті , а цьому допоможуть , рідна мова, рідна пісня, українські національні обряди» С.Русова

Кажуть в народі : «Масляна іде, за собою гостей веде!»

 Радісне,  прадавнє , традиційне свято  українців  Масляної , відзначали  в ДНЗ №13 «Берізка» під срібні співи Весни-красни, рум’янощокої  господині Масляної, Зимоньки-хурделиці  в  величезній родині  дітей , батьків, шанованих гостей  на святково прибраному майдані.

Велично  , як годиться,  біля самісінької печі  накрили святкові  столи  господині вишитими рушниками, а на них  млинці, вареники, узвар, бублики. Сама Масляна  , що на сонце схожа, на підвищенні    прибрана стояла та  посмішкою   радо всю гостину зустрічала.

Діток прийшли привітати  солодощами шановані гості  - депутат Ніжинської міської ради  Башинський В.М.,  директор фірми «Лакс» Литвин А.М., а батьківську родину -  і не перелічити! Від усіх батьків   святкову гостину вітав заступник голови піклувальної ради ДНЗ Лєонтьєв В.І. Талановиті  ведучі свята, хустками закосичені, Парубець Н.Г.,  Куранда І.В. емоційно завзято , з шанобою  звичаїв і обрядів , проводили це свято.  Масляна ( Ященко Н.В.) , Весна-красна (Суярко С.О.), Зимонька-хурделиця  (Костандова І.В.) створили своїм приходом  емоційно-піднесений настрій, особливий колорит рідного нам свята Масляної. Тут  ігри були, і млинці  та  вареники з сиром  на швидкість їли і дорослі й діти, і канат  хлопчики перетягували  разом з татами та гостями, і «Лисячого хвоста»  ловили , і загадки  та прикмети пригадували, і веснянок співали, Зайчика-побігайчика зустрічали...

Вирувало , співало, посміхалося всім-усім і дорослим і малим  улюблене свято Масляної! 

 

Завідувач ДНЗ №13   Н.М.Примушко


Масляна вдалася!    

     Напередодні Масляної у старшокласників Ніжинської ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 13 на чолі з президентом  учнівського самоврядування Багмут  виникла ідея провести благодійний  тиждень «Людям на добро». Діти залучили до цієї доброчинної справи не тільки учнівський колектив, а й  батьківську  громадськість школи. Кожен клас взяв активну участь в цій акції. Було зібрано велику кількість солодощів.

     Тиждень у школі розпочався з привітання воїнів. Учасники команди «Сокіл» («Джура») передали смачний гостинець воїнам, що захищають нашу країну на Сході. Діти початкових класів виготовили привітальну листівку до дня народження отця Сергія, який зараз перебуває в зоні АТО.

    Згодом члени військово-патріотичного гурту відвідали Ніжинську міську  організацію Товариства Червоного хреста.  Старшокласники допомогли накрити  святковий стіл з  приготовлених смачних млинців для бабусь та дідусів, що завітали до центру. Голова організації Саєнко Наталія Володимирівна від імені всіх стареньких, якими вона опікується, подякувала учням за смачний гостинець.  Цього ж дня учні завітали до Ніжинського центру соціально-психологічно реабілітації дітей.  Для маленьких вихованців було приємною несподіванкою отримати смачний гостинець.  Діти подякували старшокласникам за  подарунки.

    


Чарівна весна, весела Масляна, пісні, посмішки дітей та батьків. Таке веселе свято в Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17.

Мара – один із атрибутів Масляної. Вона є Богинею Зими та Смерті. В слов’янській міфології іі пов’язують із ритуалом пробудження природи, прощання із Зимою. «Гори, гори, щоб не було біди» - співали учні школи на сьогоднішньому святі. Хоча такі справжні шедеври шкода було нівечити.

ЗДНВР Смелянська О.В.


 

Переглядів: 310 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar