16:58
Людина починається з добра

20 листопада 2015 року в актовій залі Ніжинської гімназії №3 відбулося незабутнє родинне свято «Людина починається з добра», підготовлене та проведене вчителем української мови та літератури Федюрко Вірою Григорівною та її вихованцями – учнями 8-А класу.

Атмосфера родинного затишку, людяності й доброти запанувала з перших хвилин дійства. Вишукані українські вишиванки заясніли не тільки в дітей та їх наставника, а й у батьків, які прийшли на свято. Щире, добре українське слово вчителя, ведучих Лисечко Валерії, Литвиненко Тамари та Литовченко Валерії і всіх учнів, неповторні звуки мелодій та пісень, оригінальні танцювальні композиції і розмаїта виставка батьківських та учнівських робіт –  про це говорили всі гості та вчителі.

Глядачів вразила танцювальна композиція «Мова єднання» у виконанні естрадно-гімнастичного колективу «Ефект» під керівництвом Московської Ольги Миколаївни та Селіверстової Ольги Анатоліївни, у якому займається Сухобок Анна. Овації глядачів отримав і танок «Миші» Сухобок Анни та Пашко Ангеліни. Теплоту власних сердець подарували глядачам переможці багатьох міжнародних конкурсів Климюк Жанна та Сердюк Катерина у ніжній «Елегії», Лисечко Валерія в композиції «Відлітай на крилах вітру». Гарного настрою побажав  усім Руденко Роман, виконавши мелодію для фортепіано «Веселий трубадур». Порадувати чарівними звуками вальсу Юрковецький Владислав та Походня Софія. Нікого не залишила байдужим пісня Медведевої Анастасії «Одна калина», а також «Черемшина» у  виконанні Литовченко Валерії, її мами Ірини Миколаївни та хрещеної Віри і її дітей. Гімназисти та їх батьки  продемонстрували своє знання народної творчості в конкурсі «Збери прислів’я та приказки».

На сцені виступили не тільки діти та їх батьки, а й бабуся.  А п’ятирічна Масюта Женя намагалась своїм віршем розрадити стареньку…  

Немає більшого добра, як боронити рідну землю. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки на честь загиблих випускників нашої гімназії Горбенка Ігоря, Бикова Олега та Шепелюка Олексія вшанували присутні світлу нетлінну пам’ять про полеглих у бою за Батьківщину. Свічку пам’яті запалила мама Бєлая Юлія Олександрівна.

         Споконвічною традицією нашого народу й кожної родини зокрема є батьківське благословення своїх дітей. І завжди поруч були слово, пісня і хліб святий. Запашним короваєм благословила наших дітей на добрі справи мама Литовченко Ірина Миколаївна.

            Тільки в родинах, де панують доброта й милосердя, любов і підтримка, ростуть щасливі діти. Невід’ємною частинкою їхнього життя є творчість. Це їх золоті руки створили шедеври, представлені на виставці, яка пройшла під девізом: «Золото душі – це талант, помножений на доброту». Серед них –роботи дітей, батьків, дідусів, бабусь і прабабусь, інших родичів. Це вишиті нитками та бісером картини, скатертини, портрет Т.Шевченка, сорочки, рушники й простирадла, підсвічник з металу у формі троянди, букети з паперу, картини квілінгу та «дерева достатку», в’язана крючком  сукня і малюнок олівцем…  Деяким роботам більш ніж століття, але вони й досі вражають нас тією теплотою й любов’ю, з якими виконані.

         Окремо хочеться сказати про філігранні роботи неперевершеної майстрині Берковець В.О. ЇЇ творчість різнопланова. Вишуканий смак, тонке відчуття стилю й кольорової гами, велика працелюбність, а ще – любов до своєї справи – ось далеко не всі складники її успіху. Своє вміння вона намагається передати дітям. Поряд із її роботами – творчість Медведєвої Анастасії. Свято зберігаються в родині сімейні реліквії, адже на виставці було представлено рушник прапрапрабабусі Насті – Дубової Марії Олександрівни.

          Про сімейні традиції вишивки розказала  мама Руденко Юлія Сергіївна.

Велика подяка за надані роботи родинам Бабич М.О., Берковець В.О., Браім В.С., Головенець Н.Г., Григор’євої О.А., Григорович Н.В., Климюк О.П., Бєлої Ю.О., Литовченко І.М., Масюти А.М., Пивовар Г.Б., Руденко Ю.С., Федоренко С.В., Шкурко О.В. Власним прикладом ви надихаєте дітей на творчість.

На завершення свята всі присутні виконали разом «Пісню на добро», згадали свої перші кроки в рідній гімназії та розділили коровай.

 Директор гімназії №3  В.В.Пушкіна

 

 

  

 

Переглядів: 477 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar