Головна » 2015 » Липень » 17 » Літо – чудова пора, любить її дітвора…
14:37
Літо – чудова пора, любить її дітвора…

Літо… Гомінке, яскраве, тепле. Воно дарує всім не лише свою красу, а й наділяє могутнім життєвим потенціалом та енергією, міцним здоров’ям, яке є запорукою гармонійного розвитку кожного. Тому робота педагогічного колективу дошкільного навчального закладу № 21  в літній  період проводиться відповідно до Інструктивно-методичних рекомендацій МОНУ: «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» (лист від 16.03.2012 р. № 1/9-198), «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» (лист від 28.05.12 №1/9-413) і спрямована на вирішення  завдань оздоровчого характеру, забезпечення активного відпочинку та зміцнення здоров’я дітей, що досягається загартуванням дитячого організму, створенням умов для активного заняття фізкультурою та спортом.

         Плідно працює «Академія гри для дорослих» та майстер-клас з мистецтва «Краса і здоров’я «Літній колорит, або створюємо красу разом з дітьми», де педагоги поглиблюють знання про особливості організації роботи з дошкільниками під час літнього оздоровчого періоду.

Інструктор з фізичного виховання Сергієнко Л.О., вихователь-методист Коренькова Н.М. та практичний психолог Самойленко М.К. створили «Маршрутні листи здоров’я», які особливо подобаються дітям, бо в них все цікаве і незвичне, бо це чарівна країна цікавої спортивної гри, веселого змагання. Така форма роботи цінна ще тим, що батьки мають змогу, ознайомившись з «Маршрутним листком», поговорити зі своїм малюком і вдома продовжити все, що робили в дитячому садку.

В ДНЗ проводиться щоденна клопітка робота з організації оздоровлення, щоб дітлахам було і цікаво, і корисно, і безпечно.

Педагоги відповідально та творчо поставилися до вирішення даної проблеми: створили на майданчиках необхідні умови для забезпечення достатньої рухової активності дітей – різнопланове обладнання для виконання вправ на рівновагу, метання, лазіння, підлізання, вільне місце для рухливих ігор, столики для самостійної діяльності.

А ще в дошкільному закладі є великий басейн. І старші дошкільники по черзі мають змогу похлюпатися в теплій прозорій воді, погратися надувними гумовими іграшками. Для найменших за допомогою батьків придбано  надувні басейни. Всім вистачає і сонця, і води, і чарівного піску, бо як же без піщаної терапії. На кожному груповому майданчику є альтанки, міні машини та мотоцикли. Гордість дошкільного закладу – спортивний майданчик, бо там  встановлене обладнання для спортивних ігор (футбол, баскетбол), «Доріжка здоров'я».  

Мандруючи по стежинках здоров’я малюки знаходять «Ключики здоров’я» - гантелі, м’ячі, скакалки, «диво-велосипеди», «Скарбничку здоров’я» - чарівну воду з дивними морськими водоростями та папірусом, з якого в далекій країні Єгипті виготовляють папір, «Екологічну вітальню» лікаря Ай Болитя, де ростуть м’ята-меліса, деревій, пижма, цикорій («петрів батіг»), календула (нагідки), шалфей, ехінацея пурпурова та багато інших лікарських рослин.

Особливо був цікавим туристично – екологічний похід (старші дошкільники),  де діти мали змогу не тільки удосконалювати здобуті навички з фізичного виховання, а й поглибити свої знання про природу рідного краю. В туристично – екологічній подорожі малята охоче грали в спортивні ігри, брали активну участь в естафетах – змаганнях, співали, танцювали.

Наш садочок  великий,   значна кількість дітей мають спортивні здібності, а розвиток їх – пряма дорога до формування міцного  здоров’я. Тому є  необхідність більш тісної співпраці з батьками, щоб не втратити той потенціал, який мають діти. Для цього педагоги проводять консультації, в яких знайомлять батьків з методами роботи з  фізичного розвитку, щоб не завдати шкоди дитячому організму, який хоч і відзначається високою пластичністю, але все ж таки досить вразливий: надмірні перевантаження дітям шкідливі. У ожній групі є стенди  спортивної тематики, де розміщені результати діагностичних обстежень, поради: «Як провести вихідний день разом з дітьми», «Вчимося правильно дихати», «Поговоримо про плоскостопість та сколіоз», «Як загартовувати дитину вдома», «Телевізор та комп’ютер – не зовсім товариш». Особливо важливо, що тісна співпраця з родиною полягає ще і в тому, щоб допомогти батькам вдома розвивати фізичні якості та здібності дітей, а також надати змогу здобуті навички на заняттях в дитсадку закріпити вдома.

Безумовно, не кожний з малюків стане чемпіоном, але кожний обов’язково повинен вирости міцним і здоровим. Коли люди говорять про щастя, вони перш за все бажають одне одному здоров’я. Так нехай же наші діти будуть здорові і щасливі. А це означає, що здоровими і щасливими будемо ми всі!

Т.С. Пищик, завідувач дошкільного навчального закладу

 

 

 

Переглядів: 1059 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar