Головна » 2017 » Квітень » 11 » Квітуча Україна
16:32
Квітуча Україна

Квітуча Україна

З давніх-давен в Україні був звичай запрошувати, закликати весну. З особливим нетерпінням завжди чекали люди приходу весни, просили, щоб весна дала життєдайної сили нашій землі, щоб засяяло тепле сонечко. А ще вірили, що це птахи приносять весну на своїх крилах. Весна – це час надій і сподівань, оновлення і відродження, пробудження і розквіту.

Заглиблення в народну обрядовість предків – це святий обов’язок кожного народу, адже розуміння цінностей свого народу впливає на планування майбутнього, на виникнення нових традицій.

Познайомити дітей з одним із обрядів українського народу – веснянки, у кращих національних традиціях гарно провести своє дозвілля в дружнім колі було метою проведення 7 квітня 2017 року в Ніжинському БДЮ свята «Квітуча Україна» для активістів шкільних дитячих осередків, яке ми підготували разом з педагогами-організаторами шкіл міста.

Хлопчики та дівчатка, діти та дорослі – всі в українському вбранні. Зала НБДЮ майорить віночками, стрічками. І як підтвердження всьому цьому, звучить пісня «А ми дівчатка з України» у виконанні вокального ансамблю «Грайлик» ЗОШ № 10.

Ведучі свята учениці ЗОШ № 1 Сюр Анастасія, Ткаченко Марія зі сцени звертаються до глядачів словами:

Весна прийшла!

Душа чутлива, мов ота струна

До барв весняних, запахів та звуків.

Так може чарувати лиш весна

Після холодних місяців розлуки.

Ось так оптимістично розпочалось свято.

Весна! Вже сама згадка про неї будить у серцях радість. Діти чекають весну, радіють їй, тому на запитання ведучих «Будемо Весну зустрічати?» відповідають: «Пора! Пора! Приходь же, Весно, вже готові всі ми тебе, богине, зустрічати!».

Але яка ж весна без Сонечка? Діти кликали сонечко, закликали дощик, а далі водили хороводи «Ой минула вже зима», «А вже красне сонечко», «Розлилися води», грали в ігри-танки «Унадився журавель», «А ми просо сіяли», наближали весну піснями.

Чудово виконали пісню «Стрітення» Тимченко Аня, Носенко Анастасія та Максименко Аня (ЗОШ № 7), Сохоцька Софія та Зязюн Галина (ЗОШ № 13)  запалили глядачів хітом «Дівчина-весна».

І нарешті з’явилася Весна. У всіх легендах і казках український народ створив образ Весни як вродливої дівчини в пишному вінку. Майстерно виконала роль Весни керівник гуртка «Театральний» НБДЮ Ірина Наконечна.

Гучними оплесками зустріли глядачі гумористів Сичову Ліду (ЗОШ № 11), Сатарі Жаклін (ЗОШ № 17), Зеленського Романа (ЗОШ № 2). Жартівливою піснею «Чи я не хазяйка» підняв настрій учасникам свята ансамбль ЗОШ № 10 (керівник Л. Харченко).

Вразив своїм талантом Колодій Богдан (ЗОШ № 6), що зіграв на баяні «Закарпатські мелодії». Музичну естафету підхопили Машталір Софія (ЗОШ № 5) з піснею «За лісами, горами» та Бойко Ангеліна (ЗОШ № 11) з композицією «Україна – рідний край». Гучними оплесками зустрічали глядачі танок «Веселуха» у виконанні ансамблю танцю «Дивертисмент» ЗОШ № 9 (керівник О. Квока) та хореографічну композицію «Варенички», яку підготував танцювальний колектив «Веселка» гімназії № 3 (керівник І. Вергун).

Вируй, Україно, у танці, у слові!

У пісні дзвінкій – гомонить, виграє!

В прекраснім обряді, як в пишній обнові,

І доля твоя, і майбутнє твоє!

Піднесеним та натхненним зробив фінал свята лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Ярослав Йотка піснею «Я бажаю вам сонця і миру», якого у єдиному пориві учасники свята зустрічали стоячи, оплесками від початку до кінця твору.

Свято вдалося на славу й принесло у душі його учасників красу весни, сонячне тепло, весняний настрій, надало можливість насолодитися квітучим розмаїттям дитячих талантів.

Від імені організаторів загальноміського свята «Квітуча Україна» хочеться відзначити важливість проведення подібних заходів та подякувати усім, хто долучився до його проведення, завдяки кому на святі панували творчість, позитивні емоції, атмосфера згуртованості, любові до рідних звичаїв і традицій.

 

М. Білоусова, методист Ніжинського БДЮ

 

Переглядів: 357 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar