17:43
Канікули у НБДЮ

Змістовна та насичена програма організаційно-масової роботи під час осінніх канікул «Золотаву осінь запрошуємо в гості» охопила гуртківців НБДЮ різних вікових категорій – від наймолодших до найстарших. Звісно, що в кожному віці свої захоплення та уподобання, проте, організуючи дозвілля своїх вихованців,  педагогам НБДЮ чудово вдалося задовольнити усі їх різноманітні смаки.

Разом із пожвавленням процесів євроінтеграції в Україні набуває поширення святкування Хелоуіну. Яке ж  відношення Хелоуін має до України? Хелоуін в Україні – «так» чи «ні»? Ці питання давно вирішили для себе вихованці гуртка «Говоримо англійської», керівник Мартиненко С. О. В своєму дослідженні на цю тему, яке, до речі, посіло перше місце на обласному конкурсі «Методична панорама» у номінації «Я віртуоз своєї справи», педагог  доводить, що новомоднє західне свято не таке вже нове для слов’янського світу, в українському народному календарі зустрічається багато схожих ритуалів - пісні з побажаннями доброго врожаю, добробуту, ходіння по хатам, перевдягання, збір пожертв, пригощання, ворожіння та інші. Педагог, який розуміє значення багатокультурного навчання в еру глобалізації, буде прищеплювати своїм вихованцям інтерес до інших культур, альтернативного стилю життя, але також вчити не забувати культуру свого регіону. Водночас, дотримуючись своїх власних традицій, потрібно поважати й інші культури. Інакше нам не стати частиною світової спільноти, до якої ми так прагнемо. Використовуючи креативний підхід до моделювання іншомовного середовища, під час відзначення Хелоуіну в гуртку «Говоримо англійською» (2 листопада, філія «Райдуга»), головний акцент ставився на переодяганні та веселощах, а не на містичності свята, а, головний результат свята – віра дітей у всеперемагаючу силу Добра над Злом, Світла над Темрявою.

2 та 3 листопада наш позашкільний заклад був сповнений веселощами, музикою, таночками, радісним дитячим сміхом та гучними оплесками батьків, що милувалися талантам своїх любих донечок та синочків. Дуже сподобалися розважальні програми «Казковий подарунок Осені» (ведуча Мартиненко С. О.) вихованцям школи раннього розвитку дитячої обдарованості «Паростки» (методист Білан С. В.). Марно докладала зусилля  підступна Чаклунка (Гомоляко С. І.). Вона і лякала діток громом, дощем та калюжами, і фальшивим листом від Осені намагалася переконати, що свято відміняється, і фарби в Осені заховала. Проте, побачивши, що нашій малечі все не почому, Чаклунка поступилася й пообіцяла більш не шкодити, а ще й влаштувала цікаві ігри та змагання. А у подарунок для Осені (Тітова М. І.) малюки підготували вірші, пісні, руханки, за що вона віддячила їм, подарувавши кожному набір для творчості. А для педагогів закладу найкращий подарунок – це піднесений настрій, веселі посмішки, вогник в допитливих оченятах наших малюків! 

Цікаву подорож до столиці України здійснили вихованці ЗХК «Фантазія» (керівник Дідик О. В.) 3 листопада.  Гуртківці побували на шоу «Наукові експерименти» та відвідали та один із самих цікавих для дітей Музей води в Києві. Побравши в руки лопатки, дітвора за своїм розсудом прокладала в піску русло для ріки. А самим оригінальним моментом, який подобається дітям, – є пускання мильних бульбашок величезних розмірів, а ще можливість по черзі стати учасниками незабутнього атракціону – опинитися на кілька секунд усередині велетенської райдужної мильної бульки.

Якщо хтось вважає, що сучасна молодь інертна, абсолютно не схильна до лірики та творчості в усіх її проявах, той, мабуть, не знайомий з Лігою старшокласників м. Ніжина! За ініціативи Президента Ліги Бублик Юлії вони влаштували арт-простір «Коли слова диктують почуття». 3 листопада в затишних умовах НБДЮ зібрались прихильники поетичного слова. До нас завітали гості – Луняк Є.М., викладач історико-юридичного факультету НДУ імені М.Гоголя, учасник бойових дій в зоні АТО, Шкуліпа А.Г., місцевий поет, член Спілки письменників України, колишній керівник літературної студії НБДЮ «Криниця наснаги», Коваленко А.М., спеціаліст І категорії Управління освіти Ніжинської міської ради. Під мерехтливий відблиск полум’я свічок, звуки мелодійної музики, смакуючи ароматним чаєм та смаколиками, діти та дорослі читали свою авторську поезію та твори улюблених поетів. Обговорили багато чого: відвагу та мужність під час війни, любов, кохання та розлуку, щастя та радість, пошуки свого «Я» та ще багато інших людських емоцій та почуттів, що споріднюють всіх нас. Настільки заслухались живими словами, що навіть не помітили, як промайнуло 3 години часу. Велика вдячність талановитій молоді та гостям за душевну сповідь та розуміння, ліричний настрій та рішення зробити подібні літературні вечори традиційними. 

А ось збиратися в НБДЮ всім поціновувачам прекрасного під час канікул на мистецькі вітальні, організатором та натхненником яких є методист з художньо-естетичного виховання Кікіна Л. В., вже стало доброю традицією. Романтика чарівної осені, її мрійливість та містичність водночас – все це було лейтмотивом шоу-програми «Осіннє капричіо», в рамках якою відбувся конкурс «Леді Осінь». Провести Осінній бал не завадила навіть сувора та прискіплива мадам Куку (культорганізатор НБДЮ Мохир М. С.), яка після нетривалих вмовлянь ведучої приєдналась до компетентного жюрі, у складі якого були директор НБДЮ Забродська І. М., психолог Тимченко А. В., керівник театрального гуртка Наконечна І. В. та президент Ліги старшокласників Бублик Юлія. Претендентки на звання «Леді Осінь» Мусієнко Маргарита, Саванчук Ірина, Моруга Олександра, Лісовець Катерина, Бублик Катерина, Журавльова Вероніка та Ляшенко Олександра з успіхом подолали всі випробування конкурсної програми: «Приємно познайомитись», «Реклама» (презентація гуртка, який вона відвідує), «Пресконференція», «Крута дівчинка» (показ моделей в стилі «Монстер Хай») , «Ми за тебе вболіваємо!». За підсумками конкурсного та глядацького жюрі діадему «Леді Осінь» виборола Вероніка Журавльова, всі конкурсантки отримали подарунки та дипломи з певної номінації, а їх педагоги сертифікати «Фея вищої категорії». Прикрасою свята були концертні номери, які подарували глядачам Зразковий ансамбль танцю «Арабеск», гурток «Гра на гітарі», Олександр Оніщенко та Богдана Марченко. Велика подяка всім, хто підготував це свято: батькам, педагогам, учасникам, а особливо глядачам, що, не жаліючи долоньок та голосу, підтримували наших найрозумніших, найпривабливіших та найкрутіших дівчаток!!! Такі заходи сприяють зміцненню гуртківської спільноти, налагодження дружніх відносин між вихованцями закладу, що відчувалося вже під час дискотеки «Осінні вибрики», яка стала чудовим доповненням Осіннього балу.

Нехай свято завжди буде в нашому житті! А ще дякуємо ЇЇ ВЕЛИЧНОСТІ ОСЕНІ за наснагу, яскраві фарби та К А Н І К У Л И !!!!

Переглядів: 402 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar