Головна » 2016 » Червень » 14 » Як у шкільні роки зацікавити дітей до вивчення історичної науки?
14:39
Як у шкільні роки зацікавити дітей до вивчення історичної науки?

Дати їм можливість «торкнутися» історії.

З 06 по 09 червня учні Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 відвідали Літню археологічну школу організовану за сприяння  ГО “Самопоміч” м. Ніжина історичним факультетом Ніжинського Державного університету імені Миколи Гоголя в історичному районі – Магерках. .

Програма роботи Літньої археологічної школи була розрахована на те, щоб справді зацікавити дітей. Вона включала в себе як польові археологічні дослідження, де учні побачили, як ведуться розкопки, потримали в руках давню кераміку, так і теоретичний лекційний блок, присвячений проблемам історії та археології періоду Русі. Лекції в Школі читали викладачі університету: кандидати історичних наук І.С. Кедун, В.О. Прудько, М.В. Потапенко, депутат Ніжинської міської ради М.М. Булигін та студенти історичного факультету. Учні дізналися про те, як працюють археологи, що таке культурний шар та як він формується, навчилися не просто розрізняти елементи керамічного посуду, але й дізналися про історію їх виготовлення, про давнє ремесло «руських гончарів», які знахідки мають справжню культурну цінність.

З метою урізноманітнення дозвілля учням запропонували справжню історико-культурно-розважальну програму. Кожен день зі студентами працювали на реконструйованому гончарному кругу. За кілька днів зробили понад півсотні спочатку дивакуватих, а згодом вже більш пристосованих для вживання води і їжі керамічних виробів з глини.Час ,проведений на розкопках, є незабутнім. Головна мета діяльності подібних Шкіл — опанування таїн археологічної науки учасниками, проведення наукових досліджень на території городища, налагодження дієвої співпраці між молодими дослідниками щодо вивчення пам’яток. Для дітей подібні організації є корисними в першу чергу тим, що дають можливість подивитися на історію, не як на «науку з книжки», а перевтілитися на ремісника Х століття завдяки реконструйованим предметам, або ж відчути себе дослідником-шукачем, тримаючи в руках вінчик чи уламок наконечника.

Директор школи Манойленко О.І.

Переглядів: 346 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar