Головна » 2017 » Березень » 9 » І став для нас Шевченко заповітом…
09:55
І став для нас Шевченко заповітом…

І став для нас Шевченко заповітом…

         Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас – і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович  – велика й невмируща слава українського народу.

         6 березня, напередодні відзначення дня народження великого Кобзаря, учні 8-А класу ННВК «Престиж» підготували усний журнал, у якому розповіли про життя і творчість Тараса Шевченка.

         Восьмикласники зауважили, що у його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної лави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу.

         Змістовна розповідь супроводжувалася яскравою мультимедійною презентацією, ілюструвалася цікавими відеороликами про митця, звучало невмируще Шевченкове слово.

         Цікаво, що восьмикласники  представили великого сина України не лише поетом,  а звернули особливу увагу аудиторії на художню спадщину митця.

        Кожен із присутніх задумався над актуальністю творів митця, захотів знову їх перечитати. Бо тільки справжній патріот носить усе життя в душі невмирущі Кобзареві заповіти


Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе…

Напрочуд теплі весняні дні подарували нам знову спогади про Т. Шевченка. Цікаве мовно-літературне свято з ім’ям пророка, предтечі, поета відбулося у стінах рідного класу Ніжинської ЗОШ 1-3 ст. №10. Школярі з учителем української мови та літератури Гавриль  Н. І. співали пісня на слова поета, декламували незабутні вірші, прославляючи милу серцю батьківську землю. Незабутньою залишиться інсценізація за твором «Дитинство Шевченка» (образів Оксани і Тарасика, ролі яких гармонійно виконували Данченко Валерія та Чуян Олександр)


Є імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким для нас стало ім'я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія викликає в людях почуття гордості й захоплення своєю красою, своєю силою й народною мудрістю.

09-10 березня все прогресивне людство вшановує Великого Кобзаря. У Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 пройшов фестиваль "Шевченкове слово", який зібрав шанувальників його таланту.

З уст читців, учнів 5-11 класів, прозвучали поезії, які є нев'янучою окрасою духовної культури українців, які виховують найкращі людські почуття, закликають до дружби народи світу.

Поетичні скарби Тараса Шевченка є живою й діючою силою. Це прекрасно висловив Максим Рильський:

В сім'ї великій,

У цвіту садів прекрасних

Буде жити він вовіки,

Як безсмертний наш сучасник.

Переглядів: 347 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar