Головна » 2017 » Січень » 27 » Формування патріотизму у навчальних закладах.До Дня пам’яті борців за волю України, що полягли під Крутами
11:22
Формування патріотизму у навчальних закладах.До Дня пам’яті борців за волю України, що полягли під Крутами

Формування патріотизму, відповідальності за долю нації і держави першочергове завдання кожної школи та кожного педагога у вихованні підростаючого покоління. Саме тому 25 січня напередодні Дня пам'яті героїв Крут у 9 класі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 пройшла виховна година, присвячена цій даті. Класний керівник Вовкодав Ольга Григорівна та учні  підготували грунтовну розповідь про події, які відбулися на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року під час наступу більшовицьких військ на Київ. Декламували вірші, а також переглянули мультимедійну презентацію.

Діти - майбутнє України, саме їм розбудовувати нашу державу завтра, тому свою історію, її трагічні сторінки вони мають знати та пам'ятати.

.Директор школи                                   Т.В. Кагітіна


До Дня пам’яті борців за волю України, що полягли під Крутами у січні 1918 року в 11 класі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст..№2 24 січня була проведена виховна година «Героїка трагедії Крут».

Під звуки «Реквієму» Моцарта ведучі Бублик Юлія та Сіренко Анна розповіли однокласникам про ретельно приховану від народу трагічну сторінку молодої Української держави – трагедію Крут.

Учні Дроб’язко Вікторія та Молоцький Максим прочитали зворушливі віршовані рядки, присвячені юнакам – героям, які склали іспит зрілості і віддали своє квітуче молоде життя за національну волю.

Виховний захід сприяв поповненню знань старшокласників про історичну правду, створив сприятливі умови для самоочищення, спонукав до розуміння складних пошуків батьками й дідами шляхів до волі, націленого відродження.

Директор школи                                                              Л.А.Матях

 


Традиційна інформаційна година, яка проходить в Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 щоп’ятниці,  сьогодні, 27 січня,   була присвячена Битві під Крутами.

До свідомості учнів школи класний керівник 8 класу Заворотня Анжеліка разом із своїми вихованцями намагалась донести, що цей бій є один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Міф битви під Крутами є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.

Т.Власенко, директор школи


«Крути – наша гордість, наша пам'ять, наш біль»

Учні та вчителі ЗОШ І-ІІІ ст..№14  щороку вшановують пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

У школі пройшли заходи  щодо відзначення цієї історичної події. У ході учнівської  конференції «Крути – наша гордість, наша пам'ять, наш біль» старшокласники  обговорили запропоновані запитання та мовою фактів та документів  довели  прагнення  українського народу відстояти свою незалежність у кривавій борні.  

Урок пам’яті «От де люде, наша слава, слава України» дала можливість ще раз доторкнутися до сторінок нашого героїчного минулого.

                                                                Директор школи Бублик Т.В.Січень  багатий на вікопомні дати в історії українського народу. 22 січня – День Соборності, за тиждень – День пам’яті Героїв Крут. 24 січня учні 7-А класу зустрілися з науковим співробітником Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського Ємельяновим Віктором Миколайовичем, який тривалий час досліджував і вивчав ці події далекого 1918-го року, опрацьовував документи, зустрічався зі свідками та нащадками тих, кому вдалося вижити у ті пекельні  дні.

Проводячи паралелі із сьогоденням, Ємельянов В.М. розповів  про складне становище  щойно проголошеної  незалежною  української  держави, про переважаючі в десятки, а то й сотні разів наступаючі на станцію Крути російські підрозділи та наголосив на саможертовності  молодих українських патріотів, адже більшість добровольців були старшокласниками та студентами Київського університету св. Володимира, що уособлює червона колона в Меморіалі пам’яті героїв Крут.

Цікавою була розповідь про події в нашому місті на початку революції та ніжинських учасників кривавого бою під Крутами - братів Осипа та Маковея Твардовських, яким вдалося  вижити і повернутися! Ймовірно, що ніжинців під Крутами могло бути набагато більше. Сподіваємося, що час усе розставить на свої місця.

На думку більшості дослідників, цей бій не мав стратегічного значення для Української революції, проте розібрана студентами колія дозволила Центральній раді вчасно евакуюватися, а українська делегація встигла підписати перший міжнародний договір, завдяки якому Україну визнали світові держави.

Крути стали символом героїзму молодого покоління  у боротьбі за незалежність України.

Твори, присвячені подіям під Крутами, представила співробітник ЦМБ Ріпа С.О.

Згадали і складну долю українського поета Павла Тичини, який відгукнувся на ті далекі для сьогодення події віршем «Пам’яті тридцяти» і потім все життя мусив «розплачуватися» за свою громадянську позицію; і створений за президентства

В. Ющенка  Меморіальний комплекс на станції Крути, куди обов’язково поїдемо на екскурсію.

До речі,  загиблих під Крутами  юнаків щорічно вшановували представники української діаспори в усіх містах Європи й Америки. В Україні ж подібні заходи стали можливими лише з проголошенням незалежності…


29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут.

З метою вшанування пам’яті героїчного подвигу українських юнаків у бою під Крутами, консолідації суспільства навколо пам'яті про борців за волю України, виховання у дітей та молоді патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення свого народу у Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 25.01.2017 було проведено ряд заходів:

1. Виховні години на тему «Сторінками пам’яті: молодь за волю України».

2. Зустріч з представниками Всеукраїнської громадської організації «Сокіл», у ході якої учні прослухали лекцію «Бахмач. Крути – Герої не забуті», переглянули відеоматеріали про події, що передували бою під Крутами.

3. Про хід самого бою ще раз почули учні під час відкритого виховного заходу, проведеного учнями 11 класу. Школярі мали змогу переглянути відео матеріали, почути ґрунтовну розповідь про події.

4. Спортивними змаганнями вирішили відзначити День пам’яті Героїв Крут учні 6-х класів. На початку заходу пригадали основні події, запалили свічку пам’яті, схилили голови у скорботі за загиблими Героями  під час хвилини мовчання.


30 січня 2017 року в Ніжинській ЗОШ №11  відбувся урок-реквієм присвячений дню пам’яті Героїв Крут.

Бій під Кру́тами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. 

Учні нагадали присутнім, що майже 100 років тому 300 «мучнів українських» пішло в безсмертя. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.

Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.


29 січня 1918 рік – одна з найтрагічніших сторінок в історії становлення Української держави у ХХ столітті.

В пам'ять про ті події та з метою вшанування народних героїв, які поклали своє життя у боротьбі за незалежність держави, у школі пройшов ряд заходів.

Протягом тижня діяла книжкова виставка у шкільній бібліотеці «Крути: подвиг і трагедія». Учні та члени педагогічного колективу мали змогу ознайомитися із літературою історичної тематики. Виставковий стенд містив як наукові, так і науково-популярні примірники, фотографії, лірику присвячену героям Крут. Використовуючи літератури, яка демонструється на виставці, бібліотекар Козир Н.І. ознайомила читачів з історичними подіями: прийняттям Акту Злуки та утворенням Соборної України, військовими діями між армією УНР та більшовицькими загарбниками. Метою її бесід було виховання почуття патріотизму на прикладі героїзму студентів у бою під Крутами, подвиг яких актуальний і нині.

Під час проведення гуртка з історії учителем історії Манойленком О.І. було організовано лекцію-бесіду «Бій під Крутами: факти проти легенди». Члени гуртка ознайомили присутніх із новітньою інформацією про події 1918 року під Крутами, навели ряд вагомих аргументів, які раніше замовчувалися чи спростовувалися у радянській історичній літературі.

Про подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишившись в історії як символ національної честі, йшла мова на уроці – реквіємі «В понурій темряві віків світиться будуть завжди Крути», проведеному класним керівником Єлізаровою Н.В. з учнями 7 та 8 класів. Слова ведучих заходу торкнулися найглибших ноток присутніх, кожен з дітей уявив наскільки важким і водночас відповідальним було рішення молодих хлопців боронити свою землю від переважаючих сил ворога. Учні згадали поіменно загиблих студентів і гімназистів і в їх пам'ять були запалені свічки скорботи.


29 січня 1918 року.  Бій під Крутами …

Майже 100 років минуло від цієї трагічної дати , але в пам’яті людській вона залишиться назавжди.  У боротьбу  з  жорстоким  ворогом стали юнаки, які ніколи не тримали в руках зброї – студенти Українського народного університету, Київського університету Святого Володимира та учні гімназії імені Кирило - Мефодіївського братства.  Їх було триста. І вони поклали голови за волю та незалежність України, за Українську Народну Республіку.

Жертовний Хрест під Крутами стоїть,

Людською пам’яттю приречений стояти.

Холодний вітер з верховіть

Цілує хрест, як сина мати.

У пам'ять про тих , хто в боротьбі за волю  і кращу долю України віддав найдорожче – життя , була проведена загальношкільна лінійка – реквієм у ННВК « Престиж» учнями 6-Б класу під керівництвом Касьянової В. І.

Будьте ж певні, дорогі герої, ви загинули не марно. Золотаво-блакитні знамена, які застигли у ваших очах, коли ви падали на землю, стали державними символами і навіки залишилися для нас найбільшою святинею.

Касьянова В. І., вчитель української мови та літератури

Переглядів: 571 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar