Головна » 2016 » Жовтень » 20 » Еко-десант
11:35
Еко-десант

Учитель-методист, відмінник освіти Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 Петренко Лариса Борисівна продовжує займатися з дітьми науково-дослідницькою роботою з екологічного виховання учнів, навчає любити своє місто та піклуватися про нього.

 

Мешканцям Чернігівської області добре відомо, що в травні-червні 2016 року, в зв’язку з несприятливими погодними умовами, які склалися на території регіону (значні дощі, висока спека, велика заболоченість, наявність органічного забруднення), погіршився гідрохімічний стан поверхневих водних об’єктів, що призвело до загибелі риби. Постраждала й наша рідна ріка Остер.
Аби не втрачати дорогоцінного часу й допомогти ніжинським водоймам самоочиститися, почали діяти учні й батьки учнів 2-Б класу школи № 15, вихованці ЗХК «Фітодизайн» НБДЮ на чолі з учителем початкових класів Петренко Ларисою Борисівною, які запропонували випустити в Ніжин-озеро кілька сотень рослиноїдних рибок – біологічних меліораторів. Адже середина жовтня – один з найкращих періодів для зарибнення водойм в Україні.
Відтепер в нашому Ніжин-озері будуть мешкати білий амур і товстолобик, які з місячного віку здатні за добу з’їдати рослинної їжі більше власної маси, тим самим проводячи біологічне очищення водойми від зайвої рослинності (синє-зелених водоростей, ряски…). З’їдена цими рибами зелена маса, пройшовши через кишківник, потрапляє в водойму, покращуючи її біологічну продуктивність і умови проживання інших видів риб.
Перш, ніж провести зарибнення водойми, учні та їхні батьки провели санітарне прибирання території. Потім зарибнили озеро рибкою, привезеною зі спеціального Чернігівського рибного господарства. Випустили досить велику   рибу – віком 3-4 роки, масою 250-300 г, аби особини не загинули.

Директор
Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15
Т.М. Павлюченко

 

 

Переглядів: 332 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar