Головна » 2018 » Лютий » 21 » До Міжнародного дня рідної мови
17:50
До Міжнародного дня рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови – зустріч з письменником Забарним О.В. у Літературній вітальні

Нещодавно вийшла нова книга ніжинського письменника й науковця Забарного О.В. «Обриси на серці». Презентація збірки драматичних творів та оповідань відбулася в традиційній Літературній вітальні на базі ліцею при НДУ імені М.Гоголя. Учасники зібрання із задоволенням прослухали виступ автора, поставили питання щодо автентичності описаних подій, придбали примірники з автографом Олександра Вадимовича для вивчення на уроках літератури рідного краю.

Сватенкова С.І., методист ММК


Міжнародний день рідної мови в ліцеї

         21 лютого, починаючи з 2002 року, українське співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови з метою зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національних меншин, що проживають на території України,  взаємозбагачення їхніх національних культур.

         21 лютого 2018 року учні Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя писали диктант єдності. Текст диктанту «Без мови немає народу» носить патріотичний характер, виховує любов до рідного слова, народних традицій і переконує в тому, що громадяни України мають володіти українською літературною мовою, яка є живильним джерелом розвитку етнічної самобутності. Кожне слово диктанту закарбувалося  в пам’яті учнів і торкнулося найніжніших струн їхньої душі.

Учитель української мови Бережняк В.М.


До Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2018 року у Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 відзначено Міжнародний день рідної мови.

З метою зміцнення державотворчої функції української мови, відродження самобутніх традицій та звичаїв українського народу, виховання в учнівської молоді любові до рідної мови, сприяння розвитку творчих здібностей та обдарувань дітей у школі проведено «диктант єдності» українською мовою «Без мови немає народу».

У навчальному закладі проведено відкриті уроки, виховні години, віртуальні подорожі на тему «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу». У шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Як парость виноградної лози, плекайте мову».

 


Культура мови – культура нації

21 лютого 2018 року у Міжнародний день рідної мови учні Ніжинського навчально-виховного комплексу № 16 «Престиж» провели флешмоб “Культура мови – культура нації”. Гімназисти читали вірші про мову та зняли відео.

https://youtu.be/_S8yadl_bzo

Це день, який змушує кожного знову і знову замислитись над тим, яку величезну роль у житті відіграє рідне слово. Адже мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову.

 

Сердюк Яна, президент учнівського самоврядування «Країна Добра»

 

 


            Рідна мова – це та, яку ми чуємо, якою володіємо з дитинства, мова тихих матусиних колискових і захопливих бабусиних розповідей, цікавих дитячих ігор. Це та мова, якою ми промовляємо перші, найголовніші в житті слова. Для кожної людини на планеті її рідна мова – єдина і неповторна.       21.02.2018р.  до Міжнародного дня рідної мови в дитячому садку «Зірочка» №2 в старшій групі  відбулося тематичне заняття   « О, мово моя, ти – душа голосна України!»,  метою якого було сформувати у дошкільнят розуміння  того, що українська мова – скарб, без якого не може існувати ні наш народ, ні Україна як держава. Виховувати глибокі почуття поваги та любові до України, рідної  мови.

          Вихователь Руденко С.І. познайомила дітей  із творчістю українських письменників, оберегами українського народу. Діти із захопленням грали в ігри: «Пригадай слово», «Відповідай швидко», «Павутинка»,  «Подоляночка», декламували вірші, відгадували загадки. Заняття пройшло в атмосфері  щирості, добра і миру.


Мово моя, мово, диво калинове …

Рідна мова – це мова народу, вона передає досвід пращурів для молодого покоління. Це скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмочок надії. Протягом 21-22 лютого 2018 року в Ніжинській загальноосвітній школи І-ІІІ ст.№9 ступенів відбулися заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови.

  1. 21 лютого зранку учнів зібрала загальношкільна лінійка «Мова – феномен народу, етносу, нації.», яку підготувала Гулак Л.М. разом з учнями 11 класу.
  2. Школярі долучилися до написання навчального диктанту «Мово рідна, солов’їна..»
  3. Учителі-предметники провели єдиний тематичний урок у 1-11 класах «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу». Учні мали змогу поринути у багатий світ краси рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу.
  4. Для учнів 5-х класів учителі української мови (Гулак Л.М., Іващенко Н.М. ) підготували конкурс-вікторину знавців народної творчості.
  5. Старшокласники прийняли участь у конференції «Чи досить нам, українцям , однієї мови для спілкування у своїй державі?» Учні активно висловлювали свої думки , власну позицію щодо порушених питань диспуту.
  6.  Козацька Рада  школи (учениця 6-Б класу Білобловська В.) підготувала для учнів ГПД інтелектуальну гру «Мова калинова».
  7. Класоводи 1-4 класів провели загальношкільний конкурс малюнків «Мово моя, мово, диво калинове…». Класні керівники 5-11 класів -  конкурс стіннівок «Як парость виноградної лози, плекайте мову..»
  8. Тематичну добірку літератури для учнів школи підготувала Пирожок Л.В.

 

Переглядів: 365 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar