Головна » 2016 » Серпень » 9 » Диво-гобелени власними маленькими руками або на гостині у Бабусі-Трави
16:12
Диво-гобелени власними маленькими руками або на гостині у Бабусі-Трави

…Нам таки пощастило з природою. Її краєвиди не просто приголомшують дитину, дорослих своєю незвичністю, а і щедро обдаровують дбайливою ніжністю і теплотою. Ніжинська земля – це справді благодатна земля, де легко дихається, хочеться творити, любити цю красу і жити серед неї.

Саме в цій красі нам необхідно шукати джерела ментальності та високої духовності українського народу.  Чудові краєвиди в ці серпневі дні зачаровують цвітінням квітів, трав, якими так багата ніжинська земля. Існує безліч приказок, легенд, народних свят, звичаїв, які свідчать про велику повагу наших предків до квітів-зела, до розуміння їх великої лікарської сили...

«Ми можемо любити тільки те, що знаємо. Треба дати змогу дітям побачити найближчі місцевості, знати в них річку, ліс, знати рослинність…» Софіія Русова.

З метою формування елементів екологічного світорозуміння, екологічної вихованості, розвитку у дитини позитивного, емоційно-ціннісного ставлення до природного довкілля, формування практичних умінь, дбайливого ставлення до природи, вихователі ДНЗ №13 «Берізка» ведуть кропітку і послідовну роботу з дошкільниками починаючи з дитинства, коли серце малят найбільше відкрите для любові і добра.

Ну як же, не скористатися цим дивом – цвітіння луків, що напоєні п’янкими пахощами різнотрав’я?! Вихователі Камінська О.М, Вергун І.А, Куранда І.В, Хорешко Н.В, Гнітій Л.О, Суярко С.О постійно ведуть дітей у природу навколишнього світу, бо кожен день має відкрити ріст маленьких дослідників, дарувати малюкам красу і неперевершеність рідних краєвидів багатого різнотрав’я. А це –  значима і цікава дослідницько-експерементальна робота на екологічних стежинках, з екологічними іграми, вікторинами, роздумами, збір лікарський рослин, залучення до цієї діяльності батьківської родини, зустрічі з Бабуною-Травою і т.д.

Вже традиційно кожного літа вихователі разом з дітьми не просто збирають лікарські рослини і висушують їх, а й виготовляють надзвичайної краси гобелени! Так, так! Ви не помилилися, бо гобелени з давніх-давен українці виготовляли не тільки з ниток, а й з улюблених, духмяних, лікарський трав. Все геніально - досить просто! Ви тільки погляньте, ось вони диво-гобелени. Переплелися тут улюблені трави садочка і найближчих луків, полів. Це не тільки небачена краса, а й прекрасний ароматизатор повітря, що і восени, і взимку, і по весні наповнюватиме духмяним ароматом кожну вікову світлицю свіжістю і серпневим теплом літечка. Зимовими вечорами малюки з задоволенням і радістю пригадають назви рослин і їх лікарські властивості, а ще розмірковуватимуть, як створювали цю красу їх маленькі вправні пальчики літечком.

Ось так цікаво урізноманітнюємо ми екологічну діяльність малюків влітку, щоб посіяти в їхніх душах зерна любові до всього живого, потребу творити добро і красу на рідній ніжинській землі.    

 

                                                                Примушко Н.М.

                                                                Завідувач ДНЗ №13 «Берізка»

                                                       Заслужений працівник освіти України

 

Переглядів: 279 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar