Головна » 2019 » Січень » 22 » День Злуки або Соборності українських земель - в ЗОШ № 7
17:34
День Злуки або Соборності українських земель - в ЗОШ № 7

22 січня 1919 року ввійшло в історію як День Злуки або Соборності українських земель. Це була спроба об’єднати всі українські землі в єдину державу. Історія була жорстокою до України. Протягом багатьох століть український народ не раз піднімався на боротьбу з поневолювачами. Революційні події 1917—1918 років привели до проголошення двох республік — УНР і ЗУНР.

На базі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 було проведено урочистий захід до 100-річчя від дня підписання Акту Злуки ЗУНР та УНР, який пройшов під гаслом «Разом з власної волі з 1919р.».

Перша частина заходу – інтерактивна. Учні працювали у локаціях: збирали карту-пазл українських земель, апробовували гру від Інституту Національної памяті «100 років боротьби. Українська революція», а також розфарбовували постер, присвячений події.

Урочистість події підкреслили виступи учнів, які наголосили на важливості історичного документу. Ведучі розповіли про історичні обставини підписання на Софіївській площі, обговорили кінохроніку тих подій, а також було провели флеш-моб: колективне прочитання віршовані рядки В.Сосюри.

Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

Ведучі заходу ще раз наголосили на тому , що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України  навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави.

                                                                                  Н.А.Сипливець

Переглядів: 135 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar