Головна » 2017 » Листопад » 7 » День української писемності та мови в освітніх закладах
09:07
День української писемності та мови в освітніх закладах

     Писемність народу – це ознака його високого культурного рівня. Закарбоване слово навіки переживає свого автора і доносить далеким нащадкам його мудру думку, його заповіт.

          9 листопада, на честь ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, наше суспільство відзначатиме День української писемності та мови. А сьогодні у ННВК №16 «Престиж» розпочався тиждень української мови.

                                                                      Учень 6-А класу Кресан Антон


«Не цураймось мови, вчимось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати»  

8 листопада 2017 року у Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 було проведено поетично-пізнавальне свято «Не цураймось мови, вчимось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати», приурочене до Дня української мови та писемності для учнів 5-7 класів. Виховний захід спільно підготували та провели шкільний бібліотекар Копайло С.І., вчитель української мови та літератури Прокопенко О.І. та працівники дитячої бібліотеки-філіалу №4 Ніжинської міської ЦБС Тимко Т.О. та Вершняк І.В.

Учні переглянули відео про красу української мови. Під час свята був проведений конкурс читців на краще декламування віршів рідною мовою та конкурси на знання української мови й приказок. Діти радо брали участь у підготовлених для них завданнях і активно відповідали на запитання. Учасники та переможці були нагороджені подарунками: книгами, блокнотами та закладинками.  Для ознайомлення учням запропонували виставку книг «Мова – душа народу».

Директор школи                                                                  Л. А. Матях


«Ти наше диво,рідна, солов’їна мово».

До  Дня української мови та писемності у нашій школі пройшов конкурс читців поезій «Ти наше диво,рідна, солов’їна мово». Захід розпочала бібліотекар школи Дика Л.В., яка зачитала вислів про мову та слово Ліни Костенко «Слова росли із грунту, мов жито, добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона мені свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова».

Учні розповідали вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, а Свинобой Андрій, учень 6-го класу, продемонстрував власний вірш «Рідна мова».

Журі уважно стежило за виступом кожного конкурсанта, враховувало виразність читання, техніку декламування, об’єм тексту. Їм було непросто, адже діти відповідально віднеслись до конкурсу і обрати кращого було важко. Але конкурс є конкурс. Тому І-ше місце зайняв учень 8-го класу Колот Андрій, ІІ-ге місце – найменша учасниця, учениця 1-го класу  Шовкун Анастасія,  ІІІ-є місце – учень 6-го класу Свинобой Андрій. Учасники отримали  грамоти та солодкі подарунки.

В.о. Директора школи              Т.В.Кагітіна


Традиційно у другий тиждень листопада у Ніжинській ЗОШ І ст..№8 проходять заходи, приурочені Дню української письменності та  мови. Так, 08 листопада  у 2-3 класах класоводами Дмитрик Н.М. та Кудрою Л.А. була проведена пізнавальна  вікторина «Мовна ігротека». Метою проведеного заходу було донести до учнів красу і багатство української мови, виховувати у них любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Учні поглибили й розкрили свої знання про мову і мовлення (конкурс «Мовні загадки»), поповнили словниковий запас (конкурс «Метаграми»), розвинули творчі і комунікативні здібності (конкурс «Вгадай героя»), пошукові вміння та навички.

За допомогою мовної гри школярі усвідомили, що без мови немає народу, і, навпаки, без народу не існує мови.

 

 


В день української писемності та мови учні старших, 9-11 класів, та всі бажаючі  Ніжинської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 17 долучились до написання Всеукраїнського радіо диктанту. Ми  зібрались разом не з метою  перевірки  знань , отримання  високої оцінки чи  подарунка, а щоб проявити  солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків. Цікавою для учасників цього флешмобу була тема.  Пісні – це розповідь, але в музичній формі. Пісні мали величезне значення для людства і супроводжують нас в усіх сферах  життя: у свята та чаас розваг, під час роботи, в час трауру. Українська пісня – це генетичний код нації.

Тетяна Власенко

Директор школи


День української писемності учні Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 відзначили кількома заходами загальношкільного рівня. Серед них – учнівська конференція «Мова – генетичний код народу», яку підготували та провели в актовій залі школи учні 11 класу під керівництвом учителя української мови та літератури Кириченко С.О.. Мета цього заходу: наголосити, що «мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більше значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять…»(О.Гончар).

З метою ще раз підкреслити, що мова – це код народу, найперша ознака нації проведено виховний захід «Як світоч, будь нам, рідна мово!», підготовлений та проведений представниками учнівського самоврядування під керівництвом  учителя української мови  та літератури Сардак Н.О. Під час заходу глядачі мали змогу насолодитися мелодійними українськими піснями, декламуванням поетичних творів, дотепними гуморесками у виконанні вихованців театрального гуртка (кер. І.В.Наконечна). Захід зібрав у залі учнів з різних класів, котрим небайдуже українське слово. Адже мова – це душа мільйонів українців, загартована історією й відточена творчістю найталановитіших письменників. Нею промовляє дух нашої свободи! Тож вивчаймо українську мову, спілкуймося нею, будьмо українцями думкою, мовою, ділом!День писемності


На українському святковому календарі 9 листопада – День української писемності та мови. Цього року учні 4-А та 4-В класів Ніжинської гімназії №3 навідали малюків ДНЗ №16 та №23, щоб у цікавій доступній формі, на правах старших товаришів, заохотити дошкільнят до вивчення української абетки.

         Пролунали казочки, вірші, загадки, руханки.

         Це ж так захоплююче спробувати себе у ролі «знайок» та отримати у подарунок зроблені дошкільнятами листівки. Разом з учнями плідно працювали вчителі Ласа Л.М. та Білан Н.В.

Переглядів: 413 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar