Головна » 2016 » Липень » 21 » День української народної гри в ДНЗ №13 «Берізка»
09:16
День української народної гри в ДНЗ №13 «Берізка»

«Котилася торба з високого  горба …»

або 

День української народної гри в дошкільному навчальному закладі №13 «Берізка»

Літо – літечко… Сонячне, золоте і привітне. Сьогодні у дошкільному навчальному закладі  №13 «Берізка» День  української народної гри – «Котилася торба з високого  горба».

         Величезна, святково вбрана родина дітей, дорослих, улюблених  казкових героїв зібралася на  урочисто  прибраному майдані. На гостину  всі чекали  улюбленого  Івасика-Телесика -   (Роман Петренко). Ось він пливе на срібному човнику по Остру  з величезною торбиною улюблених українських народних ігор, адже : «Гра для дитини  - це  світле  вікно, крізь яке  в її духовний світ вливається живучий потік уявлень, понять про навколишній світ, це іскра, що засвічує вогник допитливості.» В.Сухомлинський.

         В нашому ДНЗ  особлива увага  надається  вивченню  і закріпленню знань про  українські народні ігри, як засіб фізичного виховання, національної культури і освіти.

А коли ж найкраще , як не влітку,    в ігри народні пограти? Ось Івасик- Телесик  торбинку розв’язав і ігри веселі  всій малечі щедро подарував. Діти з задоволенням,  від малого до великого,  грали в  народні рухливі ігри «Кіт і миші», «Баба Куца», «Гуси-гуси», «Подоляночка», «Галя по садочку ходила», «Огірочки», «Квач», «Панас». А підтримували  і надихали їх улюблені вихователі  - Камінська О.М., Грицан О.В., Стільник Ю.В.  З особливим артистизмом роль Баби  Яги  виконала  талановита  вихователька Гнітій Л.О.

         Національні рухливі ігри   українського народу своєрідні, неповторні, унікальні, і це простежувалося  повсякчас. Малюки яскраво відображали побут,  традиції народу, шанобливе ставлення до національної культури. Особливого колориту надавало  цьому дійству перемога Добра над Злом. І, раптом, зусиллями  всіх діток, Баба Яга стала доброю і  ніжною та ще й попросилась на виховання  до  дитячого садка…

         Кульмінацією  святкового дійства  став подарунок  від Івасика-Телесика і Баби  Яги  - мильні бульки, які полонили  всю малечу веселковою  красою.

         Закінчився ще один  неповторний  і казковий  літній день. Уявити дитинство без гри неможливо. Де гра,  там панує радість  дитячого життя і здоров’я, адже недарма  у народі кажуть :  «Як дитина бігає і грається – їй здоров’я посміхається».

           Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко,

          заслужений працівник освіти України

    

Переглядів: 689 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar