17:25
День української мови й писемності у ЗНЗ

11 листопада 2015 р. в ліцеї  відбулось свято «Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п'янить». Учні під час заходу продемонстрували багатство  українських традицій через  граціозну мову танцю, інсценування, в якому передано витончену гру слів. Найкращі риси українців  продемонстрували учні в гумористичному інсценуванні. Осторонь не залишилися глядачі та гості свята, яких долучали до інтерв'ю. Під час свята лунали мелодійні, милозвучні українські пісні, які зачаровували присутніх в залі своєю красою.

Підготували та провели свято вчителі методичної кафедри української філології, яке очолює Сідень С.М.


 10.11.2015 року  у Ніжинській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 відбулася урочиста лінійка до Дня української писемності «В землі віків  лежала мова і врешті  вибралась  на світ».

Під час лінійки наголошувалось про важливу роль української мови в консолідації  українського суспільства.  Ведучі лінійки ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню  любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

         П’ятнадцятий рік поспіль 9 листопада у День української писемності та мови з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання мовної культури населення всі бажаючі писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Всеукраїнський диктант – це унікальна подія, яка традиційно відбувається на Українському радіо та телебаченні. Це був ювілейний, п’ятнадцятий радіодиктант.

     Школярі 8 класу Ніжинської ЗОШ І-ІІ ст. № 8 разом з учителем української мови та літератури Ухо І.С. із великим задоволенням долучилися до акції єднання з іншими шанувальниками рідного слова! І хоча диктант був заважкий для восьмикласників, але важливо те, що він об’єднав усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу. Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи.  Радіодиктант – це те, що варто хоча б один раз НАПИСАТИ.


Переглядів: 624 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar