Головна » 2017 » Січень » 20 » День Соборності в навчальних закладах міста
10:21
День Соборності в навчальних закладах міста

День Соборності — свято  України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

  Учні молодшої ланки Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 готуються до цього свята заздалегідь. Разом з класними керівниками вони створюють національно-патріотичне панно « Єдина Україна». Кожен з них вклав у цю роботу частинку своєї душі і залишив на згадку теплу долоньку.

 


ЗОШ №2

18 січня 2017 року в 7 класі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбулася виховна година до Дня Соборності та Свободи України «Возз’єднались в ті далекії роки наші предки на віки».

Класний керівник Потильчак А.М. ставила за мету поповнення та поглиблення знань вихованців про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, виховання патріотичного почуття та поваги до державної атрибутики.

Діти з цікавістю слухали інформацію про дані історичні події, прийняли активну участь у обговоренні питань історичної розбудови держави в минулому та провели паралелі із сучасністю.

Директор школи                                                                Л.А.Матях


День Соборності України в ДНЗ №23 «Розвивайко»

У дошкільному закладі 19.01.17р відзначали День Соборності України.

Вихователі провели тематичні  заняття та ранкові зустрічі, де  розповіли малятам про історію виникнення свята Соборності, пригадали українські державні символи, національні пам'ятки України.

Під час заняття-розваги «Україна в нас єдина!» педагоги та діти старшої групи грали в українські народні ігри, виконували мелодії на музичних інструментах. У своїх віршах,піснях та українських таночках вони передали перші почуття національної гордості за красу і багатство рідного краю, за гордий і працьовитий український народ, і мрії про те, якою вони хочуть бачити Батьківщину.


ЗОШ І-ІІ ступенів №11

20 січня 2017 року в Ніжинській ЗОШ І-ІІ ступенів №11 для учнів 7-8 класів відбувся захід до Дня Соборності України.

Вчитель історії, Красновид Олена  Олександрівна, разам зі своїми учнями, підготувала виховний захід під час якого діти представили історико-літературну композицію «Україна – єдина країна».

Захід було проведено з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, поваги до історії українського народу. Під час проведення заходу було висвітлено шлях народу до об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, основні пріоритети соборності, значення Дня Соборності України для її народу.

Діти розповіли про те, що 98 років тому, 22 січня 1919 року, у надзвичайно складний і загрозливий час для існування молодих національних утворень, відкинувши політичні розбіжності та амбіції, державні мужі прийняли історичний акт про Злуку всіх українських земель у єдину Українську Народну Республіку. Вони виконали настанови видатних українських соборників та вікові мрії усіх етнічних українців жити в єдиній країні.

 

 


Інформація  про  відзначення   Дня Соборності України в ДНЗ№9.

20.01.2017р.  в ДНЗ№9   в  рамках  святкування  Дня Соборності України  відбулося  тематичне  свято « Ми  діти  твої, Україно». Маленькі  вихованці ДНЗ « Лілея»   підготували   вірші,  пісні  про Україну, про її  красу  та  неповторність.  Малята  зростають  справжніми  патріотами  своєї  великої  країни,  дбають  про  красу  її природи,  бережуть  традиції  свого  народу.

    Під  час  проведення  «ланцюга  єднання»  педагоги  і  малята  міцно  трималися  за  руки,  а  потім  випустили  жовті  та  блакитні  кульки. 

   Свято  закінчилося  виконанням    гімну  великої ,  соборної, єдиної  України.

 

 

 

 


 ННВК № 16 "Престиж"

День Соборності – Свято  України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно День Соборності відзначають в Україні з 1999 року.

     У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Послухай, як струмок дзвенить,

Як гомонить ліщина.

З тобою всюди, кожну мить

Говорить Україна…

   Учнівський парламент ННВК №16 «Престиж» вирішив провести акцію «Відкритий мікрофон». У вестибюлі навчального закладу  на перервах учні читали вірші відомих українських поетів та свої власні про Україну, про любов до своєї рідної землі, про повагу до волелюбного українського народу, про мир і свободу. Кожен бажаючий міг підійти до мікрофону. А таких у цей день було багато. Приємно бачити й відчувати, що підростає нове покоління, яке стане її гідними патріотами.


Україна єдина – Україна в нас одна ДНЗ №21

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто – синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

«Україна єдина – Україна в нас одна» під таким гаслом до Дня Соборності України 20.01.2017 року пройшло музично-поетичне свято за участю вихованців та педагогів дошкільного навчального закладу № 21 «Калинонька», де лилася милозвучна українська пісня, дзвінко лунали віршовані рядки про рідну неньку – Україну:

 

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять  сьогодні дорослі й малі,

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти на землі.

 

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!


ДНЗ 12 «Ромашка»

З нагоди відзначення Дня Соборності в дошкільному навчальному закладі №12 «Ромашка» відзначено рядом заходів.

В групах були проведені бесіди, під час яких діти дізналися про історію сьогоднішнього дня, його значення для всієї України. Вихованці старшої групи створили колективну сюжетну листівку «Україна єдина».

Дітлахи змогли продемонструвати отримані знання під час розваги «День Соборності» та долучилися до українського народу у відзначенні цієї видатної дати.

Для батьків вихованців в інформаційних куточках організували підбірки матеріалів про історію виникнення Дня Соборності.


«Пишаюсь тим, що я  - Вкраїни син»

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в нашій  школі 20 січня пройшла урочиста лінійка під назвою «Пишаюсь тим, що я  - Вкраїни син». На початку заходу учні  винесли Державний Прапор України, що  стало початком святкового дійства.

Ведучі нагадали про важливу подію, яка відбулася 22 січня 1919 року на Софіївській площі біля Собору, адже саме там проходила урочиста акція святкування й проголошення Акта Злуки.

На закінчення, під українську пісню, учні із задоволенням взялися за руки, щоб показати, що ми – єдині, ми – українці.

Після лінійки школярі провели акцію «Діти єднають Україну», прикріплюючи жовто-сині стрічки до шкільного паркану, дівчатка та хлопчики закликали жителів мікрорайону приєднатися до нашої акції, і деякі навіть із задоволенням брали участь.  Ця акція показала, що українці знають та пишаються  своїм минулим і небайдужі до свого майбутнього.

Директор школи             Т.В.Кагітіна


Моя Соборна Україна знов зустрічає новий день!

            Сьогодні в дошкільному навчальному закладі №13 «Берізка», який працює за  принципами  національно-патріотичного виховання викладеними  в Концепції національного виховання Софії Русової, тематичний день  - День Соборності України .

Вітаємо щиро всіх  з щирим, шанобливим святом всіх українців. Особливо і трепетно з  почуттям гордості малюки слухали   вихователів Камінську О.М., Ященко Н.В., музичних керівників Кардаш Д.С., Сливко С.А., коли ті  розповідали про історію  цієї важливої події для України  про те , як     український народ боровся за свою державність, як багато крові пролилося  борцями за Україну... І ось сьогодні ми маємо незалежну українську державу, буття якої благословив Господь , де  кожен з нас на своєму місці  має працювати і робити все для зміцнення нашої української держави.  Адже свого часу Україна була поділена на дві частини. Нині є одна соборна українська держава, і цим святкуванням соборності ми  разом з дітьми хочемо підкреслити, що Україна не розділена,   немає окремої Східної і Західної України. У нас єдина держава і ми - єдиний народ!

       Діти з задоволенням, виразністю  читали  улюблені поезії Т.Шевченка, Л.Костенко, Л.Українки, співали пісні, танцювали ,  але з особливою насолодою малюки  разом з вихователями на білому  снігу   спортивного майданчика вималювали жовто-блакитний Герб  України і величезне серце Любові до рідної держави на радість малечі і величезної батьківської родини.

Тож вітаємо всіх зі святом! Обіймемося, потиснемо руки! Ми є сильна та горда нація !  Ніхто і ніколи нас не зможе роз’єднати, або знищити!

Хай благословенною буде наша ненька Україна! Хай згинуть вороги, повернуться додому  Герої-захисники наші!

З Днем Соборності України!

                Завідувач ДНЗ №13  Н.М.Примушко


Святкування Дня Соборності України в ДНЗ 17 "Перлинка"

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року в Києві.

В дошкільному навчальному закладі №17 "Перлинка" також відзначали День Соборності України. На честь святкування Дня Соборності та Свободи України у всіх вікових групах з дітьми були проведені бесіди на тему: "Моя Україна – у серці єдина", що мали на меті виховувати у дошкільників почуття єдності та розуміння того, що разом ми здатні подолати всі труднощі. Також була проведена спортивна козацька розвага "Козацькому роду – нема переводу!", весело пройшов флешмоб  "З Україною в серці".

Беручи приклад з першого "живого ланцюга", який було утворено в січні 1990 року між Києвом і Львовом, вихованці старших груп разом з вихователями організували акцію "Ланцюг єдності та дружби". На акцію діти прийшли з національними прапорцями, як символом своєї любові до України.

Ми впевнені, що в тісній співпраці і в дружньому колі зросте гідний громадянин своєї Батьківщини!

Завідуюча ДНЗ №17               С.М. Гаврилей


ЗОШ №2

19 січня 2017 року в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст.№2 у 8 класі відбулася інформаційно-пізнавальна година «День Соборності та Свободи України».

На ній учні познайомилися з історією виникнення цього свята в нашій країні, «помандрували» кордонами України. Потім учні розділились на дві команди і відповідали на питання вікторини. Протягом цього етапу були згадані державні та народні символи країни, основні закони, видатні постаті. Наприкінці учні читали вірші українських поетів про Україну.

Ця виховна година сприяла розширенню світогляду  та поглибленню знань з історії України восьмикласників.

 


ЗОШ №17

Свято є свято. Як правило, воно  сповнене  позитивними емоціями, радістю, піднесенням Ось і сьогодні,  21 січня, в Ніжинській загальноосвітній школі № 17, заходи до Дня Соборності, розпочались із виготовлення карти єдності України. А потім учнівський парламент всім бажаючим малював на щічках   прапор рідної держави як символ любові та шани. «В єдності сила!» - це тема уроку-ствердження, який підготувала для учнів 5-11 класів Лазарєва Юлія Вікторівна разом із учнями 7-А класу.  «В єдності сила» - звучали слова, які передавались по ланцюжку єдності, що проліг через весь мікрорайон Прилуцької  від воріт школи  через територію дитячого садочка № 25 «Зірочка» до КПП в/ч 3160. Його створили  учні¸ вчителі, батьки, вихованці садочка і військовослужбовці. До нас приєднувались мешканці мікрорайону. Всі із гордістю виконали гімн України.


                     День Соборності України  в  ДНЗ №14 «Соколятко»

                                    «Подія, що пережила час…»

      День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.

     Напередодні свята вихователі  з дітьми читали художню літературу, розучували віршики, проводили  бесіди про Україну. Педагогічний колектив та вихованці дитячого садочка під звуки патріотичних пісень організували  акцію  « Ланцюг єднання» на території  містечка Космонавтів.

      За останні роки Україна й справді стала іншою,  вона змінюється. Якою ж наша країна буде завтра - залежить  від кожного з нас.  Необхідно  щодня  виховувати дітей в дусі патріотизму, займатись  своєю справою та робити свій вибір на завтра.  Хочеться , щоб Україна була в  серці кожного з нас. Тож давайте вірити в майбутнє нашої  держави!

                                                                                   Завідувач ДНЗ  Пучка О.І.


ЗОШ №17  та ДНЗ № 25

Рука дитини міцно стиснута в руках воїна. Невпевненість та деяка розгубленість в очах вихованців ДНЗ № 25 «Зірочка» і учнів Ніжинської загальноосвітньої школи № 17. Сила, енергія, правота та справедливість, прометеїзм і самозреченість в очах військових 250 Центральної інженерної бази. Сьогодні, 20 січня,в День Соборності всіх їх об’єднала в єдиний живий ланцюг любов до рідної України. Вона є в серці кожного. І цих найменших хлопчиків та дівчаток, які ще шепелявлячи вимовляють слово «Батьківщина», уявляючи ніжну матусю, улюблену іграшку. І цих вже дорослих дітей-учнів, для яких любов до Батьківщини — це, перш за все, любов до місця, де ти народився, сказав перше слово, зробив перший крок, виріс, знайшов вірних друзів, зустрів перше кохання, і ось-ось вступиш у доросле життя. Любов до Батьківщини гостріше та глибше відчувають воїни, адже честь Батьківщини дорожче життя. Коли біда чорним крилом накрила рідну землю, поставивши під загрозу дитинство цієї малечі, коли  країна спаплюжена ворогом, горить у вогні, стогне від болю, зяє в німому крику воронками від вибухів снарядів і бомб,тоді вони не задумуючись стали на захист. Наш ланцюг єдності на вулиці Прилуцькій від воріт дитячого садочка , школи до військової частини - це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу в єдності людей. І особливо тепер нам слід про це пам’ятати!!!


«Нам берегти тебе, Соборну і єдину ,і нам твою історію творить»

      День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. 

      Урочисті заходи у ЗОШ І-ІІІ ст..№14 пройшли під знаком єднання українського народу, були  спрямовані на виховання у молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу.

     У вестибюлі школи відбулася виставка малюнків «Моя Батьківщина – рідна Україна», яку підготували учні 1 класу. В  ході інформаційної години «Соборна Україна – єдина нація» учні говорили, що День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

        20 січня відбулася загальношкільна лінійка  до Дня Соборності України «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», на якій вчитель історії Ліннік І.В. разом з учнями розповіли присутнім про історичні події на шляху до соборності нашої держави. Це свято нагадує нам, що Україна соборна, що немає окремої Східної чи Західної України, а держава у нас єдина і ми – єдиний народ. Учні школи утворили символічний ланцюг єдності, згадали ті події та переконали наших ворогів, що в єдності наша сила.


22 січня 2017 року та напередодні цієї знаменної дати у нашій школі пройшли заходи, присвячені Дню Соборності та Свободи України.

Класні керівники 5-8 класів протягом тижня провели виховні години з історико-патріотичної тематики з учнями своїх класів.

З учнями 7-8 класів директор школи, учитель історії Манойленко О.І. провів навчальний відео-екскурс «Соборна мати -Україна одна для всіх, як оберіг». Учитель розповів про історичні події далекого 1919 року, коли було підписано Акт Злуки УНР та ЗУРН, а учні мали змогу відобразили ті події читаючи вірші про єдність українських земель.

Бібліотекар Козир Н.І. організувала тематичну виставку літератури  «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна , вільна Україна». Під час  ознайомлення з літературою , що представлена на виставці, учні читали  вірші  В.Сосюри, Д.Луценка, В.Самійленка, Д.Білоуса про Україну.  Готуючись  відвідати шкільну виставку літератури , школярі  виготовили  паперові квіти , серця  кольорами прапору рідної  Батьківщини.

Учні початкової школи та їхні класоводи під загальним керівництвом учителя музичного мистецтва Остапенко Н.І. та керівника хореографічного гуртка Новоселець Ю.В. об’єднались та зробили флешмоб "З Україною у серці!" присвячений дню Єднання. Адже з об’єднання маленьких сердець починається велика, вільна, незалежна, суверенна держава - Україна.

      

Переглядів: 3001 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar