Головна » 2018 » Січень » 22 » ДЕНЬ СОБОРНОСТІ
09:26
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

МОЯ СОБОРНА УКРАЇНА  ЗНОВ ЗУСТРІЧАЄ ДЕНЬ НОВИЙ!  або

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ  В ДНЗ №13 «БЕРІЗКА»

         Цього святкового дня  сама природа , матінка - Зима ошатно прибрала  всю українську землю в білі пухнасті сніги, що яскраво   відблискували в сонячному промінні. На гостину до наших  малят  напередодні свята Соборності ,  завітали  учні ЗОШ І-ІІст.№4 зі своїми наставниками, бо давно мріяли побувати  в діток.            Прихопили з собою  лижі, санки і святковий настрій.  

 Гімн рідної держави  і старших, і малих  об’єднав в єдине ціле . Ось тут і пішло пояснення діткам, що  Соборність – це єдність.  Тобто свято соборності – це свято єдиної України, яка  зараз і є.   

         Діти  через цікаві справи , які їм влаштували дорослі, зрозуміли , що “разом” краще, ніж “окремо”, чи “самому”.  Ви запитаєте : «Як  зрозуміли?» Ось так !

 На білосніжному снігу  спортивного майданчика   створили  гуртом Герб рідної держави,  розмалювали його в жовто-блакитних кольорах, виклали на ньому червоні , сяючі маки… Ось і зрозумілий   приклад Соборності!  А далі  -   змайстрували  величезну сніжну  годівницю  - торт для пташок, розфарбували її у різні кольори веселки, та ще і  зернят, крихт хліба  для пташок  положили! Смакуйте , на здоров’я , любі наші! Добрі справи  - родом з дитинства!

         Прикладом єдності і згуртованості   були  спортивні  змагання  школярів і дошкільнят,  коли  ті  стали  кататися на лижах та санках! Неважливо хто виграє – головне показати ще одну істину дітям:  чим більше - тим краще! Сміх, радість,  помножені на щасливі дитячі емоції  були неповторними!

         На пропозицію  школярів  і малі, і  старші  дітлахи, вирішили,   біля велетенської казкової годівниці  викласти величне  і всім рідне слово – УКРАЇНА,  з снігових кульок.

         А на останок про таке  величне, тепле свято  День Соборності України, чудове  знайомство з учнями, педагогами ЗОШ І-ІІ №4,  гостинні дошколярики   пригостили учнів , батьків, педагогів  смачними  варениками з яблуками  та вишнями і самі з радістю посмакували.

         Закінчилася тепла, родинна  зустріч, що подарувала  незабутні  емоції ,   радості від  цікавих  конкурсів, спортивних змагань.  Та головне, нам дорослим,  і надалі  варто вчити дітей  власним прикладом  пишатися і шанувати    рідну  Україну  -  Соборну і не ділиму .

 


З нагоди відзначення важливого державного свята – Дня  Соборності України в Ніжинській ЗОШ І ст..№8 в класах відбулися години спілкування «Є у нас одна країна – то прекрасна Україна», «Україна незалежна, соборна, неподільна»,  на яких діти слухали легенди про нашу країну, пригадали державні символи, співали Гімн України, «мандрували» кордонами нашої країни, розкривали для себе поняття «соборність».  Як нагадування про те, що сила нашої держави в єдності і міцності, учні 1 класу виготовили долоньки «Схід і Захід разом», 2 і 3 клас утворили символічний ланцюг єднання та передали Україні частинку тепла своїх сердець.


День Соборності  України – свято торжества єдності нації

   Історія нашої держави  сповнена незабутніми сторінками минулого, пам’ять про які додає нам віри в непереможний дух та силу українського народу, виховує відчуття гордості та поваги до своєї країни.У День Соборності, який українці щороку відзначають 22 січня, пригадуємо урочисте проголошення на Софійській площі в Києві у 1919 році Акта Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. Вперше український народ у той час зумів реалізувати своє одвічне прагнення та врешті об’єднати свої землі в єдину велику країну – Україну.
  
З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в ННВК №16 «Престиж» учнями 7 - Б класу (класний керівник - Касьянова В.І) було проведено загальношкільну лінійку «День Соборності та Свободи України – свято торжества єдності нації».

 

 


Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.
Вивчаючи історію України, стежачи за подіями на Сході члени команди «Незламні» (військово-патріотична гра «Джура») Ніжинської загальноосвітньої школи № 17 переконались в актуальності даної проблеми Вони ініціювали та взяли активну участь у створенні «Стрічки єдності», на якій створили аплікації, вишивки , що символізують єдність сходу і заходу України. Ці символічні обереги та листи будуть передані нашим захисникам, які виконують свій патріотичний обов'язок у Донецькій та Луганській областях     


Сьогодні, в День соборності – одного із найголовніших державних свят України, вихованці ДНЗ № 25 «Зірочка»  та учні Ніжинської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 17 створили  «Живий ланцюг»,  символ духовної єдності та свободи українського народу,  єдності сходу і заходу України,  Взявшись за руки діти  продемонстрували, що ідея державного соборного самоутвердження, починаючи з давніх часів великокняжої доби, залишалася стрижневою для всіх поколінь українців. Ми єдині, значить сильні.  Ми єдині, значить за нами правда та перемога.

Т.Власенко Директор школи

 


Вшанування Дня Соборності у ліцеї

        Результатом революції у Росії та розпаду Австро-Угорської імперії стало утворення двох далеких за міжнародними, політичними, економічними і соціальними орієнтирами, але рідних по крові держав: Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  День 22 січня 1919 р. був одним із найважливіших моментів нашої непростої, нерідко трагічної історії, назавжди залишившись у пам'яті українського народу як свято Соборності України. Хоча до справжнього об’єднання справа не дійшла, але це вже був перший крок у здійсненні мрій українців, щодо об’єднання єдиного, братерського народу!

     Ліцеїсти, як справжні патріоти, не могли не згадати цю важливу, майже сторічної давнини,  подію У кожному класі були проведені виховні години. Учні переглядали та обговорювали уривки з документальних фільмів, дискутували, співвідносили події минулого  з сучасністю, створювали символічні «живі ланцюги».

     Кожен з нас повинен навчитися робити висновки  з минулого і прогнозувати майбутнє, щоб приймати правильні рішення вже сьогодні. Віримо, що єдність нашого народу допоможе нам вистояти у ці нелегкі часи і примножити славу наших попередників.

Учитель історії Вікторія Мельниченко

 

Переглядів: 536 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar