Головна » 2017 » Березень » 27 » День самоврядування в ліцеї
16:20
День самоврядування в ліцеї

    Чи мріяли ви коли-небудь стати директором ліцею чи вчителем популярного навчального закладу? А натиснути чарівний довгоочікуваний дзвінок на пару чи з неї? 24 березня в ліцеїстів була така можливість, адже цього сонячного дня в стінах Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя відбувся День учнівського самоврядування. День, коли учні обіймали керівні посади, проводили уроки за заздалегідь підготовленими планами-конспектами, перевіряли щоденники та зошити, робили відеорепортажі та дискутували на психолого-педагогічні теми.

    У цей важливий для кожного ліцеїста день посади були розподілені так чином: директор ліцею – Бочковська Ірина Дмитрівна, учениця ІІ курсу математичного классу; заступники директора з навчально-виховної роботи – Бабич Вадим Михайлович, учень ІІ курсу лінгвістичного класу, Кухновець Кирило Валерійович, учень І курсу математичного класу та Аксельрод Ростислав Романович, учень ІІ курсу лінгвістичного класу. Роль педагога-організатора виконувала Яковенко Катерина Олександрівна, учениця І курсу лінгвістичного класу.

    Класні керівники теж виконували досить відповідальну роботу: виписували оцінки, перевіряли щоденники, вели облік відвідування, проводили години спілкування та цікаві зустрічі. Так, класними керівниками були: Устинова Валерія Володимирівна, Самойленко Анастасія Олександрівна, Кислов Максим Владиславович, Левченко Юлія Анатоліївна, Москотіна Надія Юріївна, Забіла Нікіта Сергійович, Шніп Вероніка Валеріївна та Бондаренко Тетяна Іванівна.

    Бути вчителем – це досить важка робота, чи не так? Потрібно тримати все під контролем та бездоганно володіти матеріалом. Але для наших ліцеїстів випробування, виклики – це не проблема. Тому вони й спробували себе в ролі справедливого вчителя. На І курсі лінгвістичного класу більшість пар викладали учні. Хімію із захопленням пояснювала Чепуль Олеся Олександрівна, англійську мову – Яковенко Катерина Олександрівна та Єрьоміна Вікторія Олегівна, а літературну студію представила Шугай Вероніка Вадимівна. Учителями алгебри були Ріпа Тетяна Михайлівна та Мухін Владислав Євгенійович, учителем української мови та літератури – Синяк Аліна Андріївна та Бабич Вадим Михайлович, писемне мовлення докладно опрацьовували з Марченко Людмилою Василівною.

    Окрім цього, ліцеїсти познайомилися з обов’язками коменданта (Ющенко Олексій Миколайович), завгоспа (Паливода Максим Сергійович), бібліотекаря (Онокало Марія Юріївна), секретаря (Литовчак Вікторія Анатоліївна), вахтера (Якущенко Максим Тарасович), гардеробниці (Щітка Олександра Миколаївна), медсестри (Новоградська Дар’я Олександрівна), журналіста (Денисова Галина Олегівна, Меркулова Віра Олегівна, Штанько Яна Миколаївна) та психолога (Лисивець Ангеліна Анатоліївна).

    Упевнені, що після таких заходів ми стаємо більш дружніми, відчуваємо себе одним колективом. Щорічно цього свята чекає кожен ліцеїст, адже це дає можливість краще пізнати самого себе.

    Але цікаво, що думають про День самоврядування наші талановиті вчителі? Задля цього наша журналістка Меркулова Віра Олегівна взяла інтерв’ю у викладачів.

    Світлана Геннадіївна Алєксєєнко, директор ліцею: "Учителі виявляють білу заздрість щодо організації цього дня, адже добросовісні дублери педагогів мають можливість дружно спілкуватися всією командою, відпочивати, обговорюючи навчальні проблеми. Це – свято дружби, згуртованості, музичної релаксації на перервах".

    Тетяна Михайлівна Даньшина, учитель української літератури:

"День самоврядування - це крок у доросле життя, саме тут учні можуть проявити себе й відчути себе дорослими, зрозуміти відповідальність зсередини".

    Ірина Володимирівна Корінь, учитель української літератури :

"Плюсів однозначно більше, ніж мінусів. З переваг звернула б увагу на те, що цей день дає змогу поспілкуватися з друзями, розширити кругозір, зрозуміти складність, але водночас і цікавість професії вчителя".

    Кошова Людмила Сергіївна, педагог-організатор:

"Щороку в ліцеї проводимо День самоврядування. Це дуже цікаво і, на мою думку, необхідно, бо в основі – самостійне виконання, проведення, планування різноманітних заходів, відповідальність за яких несуть самі лідери – учні, чия життєва позиція спрямована на активну участь у громадському житті".

   Узагалі, цей день пройшов дуже насичено та яскраво! Ліцеїсти були в захваті від можливості показати свої навички та вміння іншим курсам, спробувати себе в новій ролі. Саме такі тематичні дні самоврядування допомагають нам у подальшому виборі професії. Можливо, після такого насиченого Дня самоврядування дехто з ліцеїстів зрозуміє, що його справжнє покликання – бути вчителем!

Яковенко Катерина, журналістка, учениця 1 курсу лінгвістичного класу,            Меркулова Віра, фоторепортер, учениця ІІ курсу історичного класу

 

Переглядів: 352 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar