10:57
День гідності та свободи.

21 листопада в День Гідності та Свободи

21 листопада в День Гідності та Свободи в Ніжинському Будинку дітей та юнацтва за ініціативи Ліги старшокласників м.Ніжина було проведено міський захід "Україна Гідності" з використанням гри з соціальних прав людини "Країні Гідності" в рамках проекту "Молодь для молоді: знай свої права - змінюй життя" від МБО "Партнерство "Кожній дитині". 
До участі в заході були запрошені депутат обласної ради Копиця Н.М.( БФ "Копиця") та депутат міської ради Шалай О.В., начальник Управління освіти Ніжинської міської ради Крапив'янський С.М. та заступник начальника Пономаренко Н.О., завудувачка міського методичного кабінету Левицька Т.М., Луняк Є.М., викладач історико-юридичного факультету НДУ імені М.Гоголя, учасник бойових дій в зоні АТО, представники органів місцевого самоврядування, учасники бойових дій в зоні АТО, Молодіжний парламент міста, актив студентського самоврядування НАТІ та агроколеджу, професійного аграрного ліцею, Ліга старшокласників м.Ніжина та місцеві ЗМІ.
В ході гри 5 рівноправних команд приміряли на себе ролі парламентарів Країни Гідності та відповідно до наданих їм фінансових звітів, розроблених соціальним комітетом Парламенту, обирали стратегію для реалізації соціальних прав в країні. На І етапі гри команди виважено виробляли стратегії в окремих комісіях, після чого спікер кожної команди представив обрану стратегію, а от на ІІ етапі розпочалися справжні бурхливі дебати. Абсолютно всі учасники були залучені до вибору 7-ми основних соціальних прав, на які буде зосереджена соціальна політика Країни гідності протягом найближчих 5 років. Домовлятися було важко, в хід йшли різні методи переконання. 
В результаті було напрацьовано стратегію, котра передбачала наступні кроки: соціальне житло для всіх громадян з низьким рівнем доходу, фінансова підтримка молодіжних ГО, які ефективно працюють для забезпечення соціальних прав, загальний доступ до безкоштовної початкової та середньої освіти, зниження внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування для молодих підприємців, повне страхування здоров'я для всіх, хто працює,пільги на харчування та опалення для людей з обмеженим доходом та забезпечення отримання відповідної професійної орієнтації, професійної підготовки та перекваліфікації. Дана стратегія соціальної політики, на жаль, не може бути в повному обсязі реалізована відповідно до наявних ресурсів в Країні Гідності. 
 За підсумками проведеної гри, в ході загального обговорення, учасники прийшли до висновку, що дану гру варто використовувати в подальшому для різних цільових аудиторій, з метою напрацювання конкретних кроків, котрі активна молодь міста може зробити задля розбудови хоча б Міста Гідності, а потім і України Гідності в реальному житті. 
Велика вдячність всім учасникам заходу за активність і виважену життєву та громадянську позицію!!!

                                               І.М.Забродська, директор БДЮ


        

 

 

           День гідності та свободи.

        Із великою вдячністю учні та вчителі Ніжинської гімназії №16 сьогодні згадували героїв, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Майдан став символом боротьби, символом прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі.  І більшість із них молоді та сильні.      

 

   На загальношкільній лінійці та на класних виховних годинах  учні говорили про те, що сьогодні боротьба за незалежність продовжується  і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які були на Майданах міст і містечок нашої країни. Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми творимо історію, яку пишемо разом.       

            Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців:  переможно закінчити  антитерористичну операцію  на Сході України, жити під мирним небом і більше ніколи не допустити війни – обов’язково здійсниться.

Валентина Ільченко, класний керівник 5-А класу


21 листопада – Свято гідності та свободи

         До дати, яку Україна втретє відзначає цьогоріч, у Ніжинській гімназії №3 учнями 10 класу була представлена літературно - музична композиція «Ми живі і будем жить» .

         Урочисто звучали слова про вірність рідній землі, натхненно лунала «Пісня про Україну» (художній керівник Семенець Л.Г.),  а хореографічна постановка «Небесна сотня в вирій полетіла...» (художній керівник Вергун І.В.) викликала в глядачів бурю почуттів.


21 листопада - незвичайний день для українців

 Це день Гідності та Свободи, день початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Події, які почалися біля монументу Незалежності тривають і досі. Наша нація довела, що гідність вона має, а ось свободу треба виборювати, а виборовши - відстоювати.

Робочий навчальний день розпочався для учнів Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 годинами спілкування, де вони міркували і доводили, що таке гідність і самоповага. Діти  вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя, відстоюючи на барикадах та в зоні АТО честь і гідність не тільки власну, а й усіх громадян України. Школярі позмагалися в міні-вікторині "Моя країна", поміркували над словами не тільки літературних класиків, а й сучасних авторів про те, що значить бути гідною людиною, громадянином вільної країни.

Переглядів: 392 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar