12:21
Цікаві канікули

Цікаві канікули

Учні 5-10-х класів 02 листопада  здійснили екскурсію до міста Києва і відвідали Національний науково-природничий музей,  зоопарк і завод « Кока-кола».

У музеї діти ознайомились з більше 30 тисячами експонатів, які оповідають про різні етапи еволюції нашої планети, про минуле флори і фауни Землі та її теперішній стан, про культуру племен і народів, що населяли територію сучасної України в минулі часи. Оригінальні експонати цього музею були в більшості своїй знайдені на території України. Це скелети древніх доісторичних тварин, у тому числі дві великі споруди з кісток мамонта, скам'янілі рослини, шматочки бурштину з комахами усередині - усе, що ілюструє розвиток життя на землі.  Експозиція зоологічного відділу демонструє близько 5000 експонатів тварин : прості організми, членистоногі, комахи, риби, ссавці та інші. Учні побачили опудала унікальних тварин : гігантську китайську саламандру, гатерію – ящірку з третім оком, рідкісні види риб, птахів тощо. Найстаріше опудало музею – величезного  зубра – було виготовлено ще 200 років тому.

Учні відвідали  острівець природи, щоб поспілкуватися з братами нашими меншими. Зоопарк є науково–освітньою установою, основними функціями якої є збереження та відтворення зникаючих видів тварин та пропагування природничих знань. Про кожну тварину діти дізналися більш детально, ознайомившись з інформаційними стендами, отримали кваліфіковану інформацію з вуст  спеціалістів зоопарку.

                            Директор школи                     Т.В.Кагітіна

03 листопада класні керівники 6-го та 8-го класів – Павлюк В.В. та Костенко М. Я. разом з учнями здійснили екскурсію по "Музею Поштової станції" - єдиному в Україні комплексу будівель поштової контори (XVIII ст.), який майже повністю зберігся.

Через Ніжинську поштову станцію свого часу пролягали шляхи видатних людей. Тут, зокрема,  зупинялися М. Ломоносов,  М. Гоголь, О. Пушкін, Т. Шевченко та ін. Через Ніжин   в ті часи пролягали головні поштові тракти на Київ, Москву, Санкт-Петербург, Ригу, Полтаву, в Крим. Ми  дізнатися і про раніші свідчення поштової справи на території України — про те, як у давнину гінці доставляли князівські грамоти, як козаки везли донесення війська Запорізького; про роль гетьманів у розвитку пошти України. Нас дуже зацікавили старовинні речі подорожнього побуту: чорнильниці, лампи, піддужні дзвоники, свічники, а також  марки, конверти, листівки, старовинний стіл, лави, скрині, дорожні валізи, самовар, чайний  посуд та багато іншого.

Невимушена, цікава розповідь екскурсовода  допомогла нам відчути  свій зв’язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі.

Переглядів: 470 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar