Головна » 2019 » Січень » 31 » Бій під Крутами – боротьба заради майбутнього
11:43
Бій під Крутами – боротьба заради майбутнього

 29 січня 2019 року виповнився 101 рік, як українські студенти-вояки у бою під Крутами ціною власного життя зупинили ворога – більшовицьку армію, яка  наступала на українську державність. Серед приблизно 70-100 загиблих українських воїнів – 37–39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів. До полону більшовиків потрапили 27 українських юнаків з яких спочатку жорстоко знущалися а потім розстріляли.

       Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Водночас радянське керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії – після встановлення радянської влади подвиг молоді під Крутами було забуто на більш ніж 70 років, а інформація замовчувалась або перекручувалась – полеглих називали зрадниками.

У Ніжинському міському ліцеї відбулися тематичні виховні години, присвячені подвигу «крутівців». Ліцеїсти, що є справжніми патріотами своєї Батьківщини, з гордістю згадували ті славетні та трагічні події. Учні дивилися та обговорювали уривки з документальних фільмів, аналізували історичні документи, читали вірші, присвячені героям.

Зараз, коли відбулася  анексія частини території України, ті подвиги, які вже здійснило нове покоління молоді, по-іншому дозволяють поглянути і на історію більш ніж 100-річної давнини. Юнаки-герої, що віддали своє життя заради Батьківщини, назавжди залишаться прикладом мужності та жертовності.

                                                                                                 

 

Вікторія Мельниченко,

класний керівник 2 курсу

 історичного класу

Переглядів: 127 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar