Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 161 162 163 164 165 ... 187 188 »

9 листопада 2015 року  у школі № 7 відбулося міське свято, приурочене Дню української мови й писемності. З вітальним словом виступив начальник управління освіти Крапив’янський С.М. Літературно-музичне дійство на сцені, підготовлене учнями ЗОШ І-ІІІ ст. №7, змусило ще раз перегорнути трагічні сторінки історії мови, розкрило велич і невмирущість народного скарбу. Вічний Тарасів «Заповіт» прозвучав п’ятьма мовами. Поет і перекладач Гадзінський О.Є. розкрив таємниці народження слова, прочитав власні переклади з польської та болгарської. Емоційному впливу сприяв удало дібраний музичний та мультимедійний супровід. Зустріч шанувальників мови перетворилася на свято єднання.

... Читати далі »

Переглядів: 425 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 10.11.2015 | Коментарі (0)

З ювілеєм!

 

Шановний   Сергію Даниловичу!

 

Управління освіти Ніжинської міської ради вітає Вас з

ювілейною датою – 75-річчям. 

Здоров’я, щастя зичим не на рік

На все життя бажаєм його щиро.

Щоб радісним і довгим був Ваш вік

... Читати далі »

Переглядів: 329 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 09.11.2015 | Коментарі (1)

СЮТ- 70!

  06 листопада 2015 р. Ніжинська станція юних техніків відзначила свій ювілей - 70 –річчя з дня заснування закладу.

     На святкову зустріч завітали міський голова Лінник А.В., начальник управління освіти Крапив’янський С.М.,заступник начальника управління освіти Пономаренко Н.О., спеціаліст управління освіти Коваленко А.М., завідувачка міським методичним кабінетом Левицька Т.М., голова МО профспілки працівників освіти і науки України Сорокін В.К., завідувачка організаційно-масовим відділом Чернігівського обласного центру НТТУМ Войцеховська Я.А. та методист центру Горькавая Н.І., директор Носівської СЮТ Кияниця В.В. та заступник Довбиш Н.О., представники Українського об’єднання патріотів Галата Ю.В., Прокопенко В.О., Дягель І.І., Віротченко А.Г., керівники гуртків..

         Зустріч розпочалася з презентації історичної  довідки зас ... Читати далі »

Переглядів: 363 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 09.11.2015 | Коментарі (1)

«Gens una sumus» -

це девіз шахістів всього світу, що в перекладі означає «всі ми-єдина сім,я».Цей принцип єдиної шахової сім"ї та братерства, дружелюбності,єднання інтересів споглядався минулої неділи в приміщенні ДЮСШШ нашого міста.А що може бути краще, коли бачиш усміхнену малечу поряд з вже дорослими та досвідченими знатоками стародавньої гри?Коли бачиш щасливу усмішку від перемоги та сльози від поразок?Так,є і перемоги, і поразки,але це спорт, і без цього нікуди.Головне те,що турнір саме такого масштабу ВІДБУВСЯ!! Це стало результатом плідної співпраці всього колективу ДЮСШШ нашого міста,де співпрацює злагоджений колектив однодумців,які об"єднані спільною метою—метою спорту,дружби та спільності мети!!Дуже приємно було бачити дружню команду з м.Обухів,вперше до нашого міста приїхала команда клубу"Бригантина"(тренер-Рибченко О.І.),патріота шахів з м.Велика Димерка Базир М.С.,Голову Федерації Шахів Черні ... Читати далі »

Переглядів: 371 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 09.11.2015 | Коментарі (0)

Канікули – пора відпочинку від шкільних буднів, а в позашкіллі життя вирує з подвійною силою.

Дводенну подорож до міста Чернігова здійснила група гуртківців Центру туризму та краєзнавства під керівництвом Ровенчин Ірини Олександрівни. Діти ознайомилися з історією обласного центру. Відвідали історичний музей ім. Тарновського, погуляли по Валу, Болдиній горі, піднялися на дзвіницю Троїцького монастиря, відвідали Єлецький Успенський монастир.

Нагорна Наталія Миколаївна провела своїх вихованців екскурсійним маршрутом «Вулиця Гоголя – минуле і сучасне» з відвідуванням музею Рідкісної книги; провели міську краєзнавчу науково-практичну конференцію «Ніжинці відомі і невідомі: особистісний фактор у регіональній історії». З доповіддю виступила вихованка Вероніка Миколаєнко. На конференції вихованці мали унікальну можливість поспілкуватись з титулованими дослідниками, поглибити свої знання з історії рідного краю, отримати досвід публічного ви ... Читати далі »

Переглядів: 313 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 09.11.2015 | Коментарі (0)

8 листопада 2015 року в Ніжині стартувала Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови та літератури. На урочистому відкритті заступник начальника управління освіти Ніжинської міської ради Пономаренко Надія Олексіївна зазначила: «Олімпіада – це можливість для розвитку цілеспрямованих і талановитих дітей. На цьому інтелектуальному змаганні зібралися найкращі знавці української мови та літератури, які прагнуть продемонструвати знання та творчий підхід до окреслених завдань».

З вітальним словом до учнів також звернулися:

 Сокол Наталія Віталіївна – представник громадськості, журналіст місцевої газети «Вісті»;

Сватенкова Світлана Іванівна – методист міського методичного кабінету, голова журі;

Котельницька Євгенія & ... Читати далі »

Переглядів: 385 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 09.11.2015 | Коментарі (0)

 31.10.2015 р.  учні 5-7-х класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 відвідали історичне місто Батурин. Цей унікальний заповідник Чернігівщини об'єднує безцінні пам'ятки історії, архітектури, культури, археології та природи: палацово-парковий ансамбль Кирила Розумовського, будинок генерального судді Василя Кочубея, цитадель Батуринської фортеці.

Під час  екскурсії учні дізналися про розквіт Батурина, як козацької столиці за гетьмана Івана Мазепи, про його спробу створити незалежну та самостійну державу – Україну.

Надовго запам’ятається дітям палац гетьмана Кирила Розумовського з його величчю та багатим убранством, будинок генерального судді Кочубея з  підвалом  і писарем (воскова фігура), фортеця Цитадель, де  збереглися залишки земляних укріплень ... Читати далі »

Переглядів: 365 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Змістовними та цікавими були осінні канікули у ліцеїстів. Вони відвідали  Ніжинський академічний український драматичний театр
ім. М. Коцюбинського (вистава в рамках фестивалю), кілька днів знайомились із визначними пам’ятками  міста  Львова, побували на англомовній екскурсії в Києві, а також вивчали рідкісні види рослин у Ботанічному саду ім. О.Фоміна, прослухали  історію розвитку фінансів у Музеї грошей  Національного банку (м. Київ).

Переглядів: 336 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

        Справжньою школою педагогічного пошуку став майстер-клас Біленької О.В., яка  на практичних заняттях з фізичного виховання у ДНЗ №17 показала два різні сучасні підходи до проведення занять з фізичного розвитку – фізкультурно-валеологічний за методикою Є.Вільчковського та «Театр фізичного виховання» за методикою М.Єфименка. Гра- музика-рух-казка – все це сприяло створенню атмосфери радості, чарівництва й перевтілення в «моряків», участь у «пташиному параді» та ін.,    забезпечило  позитивну мотивацію до занять спортом  та їх  результативність.         

«Школою руху» для дорослих стало практичне заняття  з навч ... Читати далі »

Переглядів: 401 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

 24 вересня  відбулася зустріч вихованців, батьків і працівників закладу з учасником АТО Ігорем Проваторовим. Діти привітали українського воїна віршами й піснями про мир на Україні, передали його побратимам дитячі малюнки із словами подяки і голуба мира, створеного із маленьких паперових дитячих долоньок, а дорослі подарували захиснику Батьківщини маскувальний костюм. Це була чуйна й по-справжньому людяна зустріч. Люди посміхалися, слухаючи виступ дітей, й плакали, коли Ігор розповідав про будні неоголошеної війни. Кожний відчув присутність загрози, яку від нас віддаляють мужні українські воїни.

 І нещодавно на адресу нашого закладу прийшли вісті із зони АТО: фотографії товаришів Ігоря, які тримають голуба миру, створеного маленькими рученятами наших вихованців і подяка від ... Читати далі »

Переглядів: 516 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 05.11.2015 | Коментарі (0)