Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 160 161 162 163 164 ... 172 173 »

              Я маю право Україну вихваляти...

          " Нехай в кожному серці дитини живе Україна "- під таким девізом 22 квітня 2015 року на базі ЗОШ № 15 вчителі-логопеди  управління освіти Ніжинської міської ради Федуліна Т.В., Скляр Л.В. провели логопедичне свято. У програмі свята були використані твори усної народної творчості :вірші, загадки, скоромовки,смішинки,пісні, які  показали усю красу рідної мови. Свою майстерність красиво та правильно говорити продемонстрували учні I-III класів ЗОШ №15 та вихованці ДНЗ№7, ДНЗ№9, ДНЗ№15,ДНЗ№17, ДНЗ№23, які відвідували логопедичні заняття.Висловлюємо щиру подяку  у наданні допомоги в організації свята керівництву ЗОШ№15 та учасникам, які подарували позитивні емоції та гарний настрій глядачам.

... Читати далі »

Переглядів: 320 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 28.04.2015 | Коментарі (0)

23.04.2015 року в рамках Тижня екології відбулася конференція для учнів 8-11 класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 2  «Органічне землеробство – чиста продукція». Був запрошений керівник Ніжинського «Клубу органічного землеробства» Шуліка Дмитро Олександрович. Учнів ознайомили з ризиками  для здоров’я людини від споживання сільськогосподарської продукції, вирощеної із застосуванням агрохімікатів та пестицидів. Учасники отримали роздатковий матеріал  «Екологічно відповідальне харчування», «Цифри та факти для роздумів», «Органічне землеробство. Технічні можливості». Популяризація органічного землеробства допоможе учням більш свідомо та відповідально підходити до збереження здоров’я та охорони довкілля.

  ... Читати далі »

Переглядів: 324 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 24.04.2015 | Коментарі (0)

Згідно з планом у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім.М.Гоголя був проведений День Цивільного захисту. Головними завданнями були такі: удосконалення учнями та педагогічним колективом теоретичних знань, практичних навичок та  дій в умовах екстремальних ситуацій; практична перевірка здатності учнів діяти за сигналом оповіщення ЦЗ, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; навчання керівного та командно-начальницького складу організації та проведення заходів з цивільної оборони в ліцеї. З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техно­генного походження, зменшення збитків і втрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф чи вибухів усі класні керівники та педагоги-організатори провели з учнями бесіди, підготували презентації про правила  поводження в екстремальних умовах, чим спонукали ліцеїстів  до поглиблення знань із цивільного захисту та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.

... Читати далі »
Переглядів: 312 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 23.04.2015 | Коментарі (0)

17 квітня  відбувся ІІ етап конкурсу «Учень року» (7-9 класи) у ЗОШ №9.  У складній інтелектуальній боротьбі перемогу здобула учениця 8-А класу Стельникович Катерина. Усі конкурсанти були нагороджені грамотами та солодкими призами. Конкурс організувала та провела учениця 9-Б класу, голова ради старшокласників Черевко Ольга.

Переглядів: 283 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 23.04.2015 | Коментарі (0)

22 квітня 2015 року у гімназії №3 відбулося розширене засідання колегії управління освіти, на якому розглядалисі наступні питання:

 

1. Про правову освіту як один із пріоритетів у підвищенні професійних та життєвих компетентностей учасників навчально-виховного процесу.

                                                                                         Сватенкова Світлана Іванівна        -  методист ММК.

2. Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2014-2015 н.р.

Бровач Олег Вікторович      - го ... Читати далі »

Переглядів: 285 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 22.04.2015 | Коментарі (0)

Свято Великодня в ліцеї

Кожна весна неповторна, незабутня, по вінця наповнена подіями. Незважаючи на вир подій і нервові емоції, викликані прийдешнім ЗНО, лінгвістичний клас ліцею пам’ятає про важливість родинного тепла й не втрачає нагоди зібратися разом. Цього разу приводом було Світле Христове Воскресіння. Звичайно, це суто сімейне свято, що зігріває нас кожного квітня й годує неперевершеними смаколиками. На жаль, у класі не було можливості провести найголовніші ритуали свята: випікання пасок і фарбування крашанок. Але ніщо не зіпсувало затишку, який подарував учням сам процес святкування: нарізання пасок, життєво необхідні повчання педагога-організатора Кошової Людмили Сергіївни, цікаві довідки про святкування Великодня в Україні, безліч посмішок і щирий сміх. Ось так відбулося ще одне сімейне зібрання лінгвістів, яке вкотре подарувало щасливі оченята ... Читати далі »

Переглядів: 464 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 17.04.2015 | Коментарі (0)

У сучасних умовах проблемою державної та суспільної значущості стає забезпечення безпеки життєдіяльності населення, збереження головної цінності – її громадян, їхнього здоров’я і життя.Кожен з нас має право на захист свого життя і здоров’я  від наслідків аварій, катастроф, пожеж і будь-якого стихійного лиха.

      Сьогодні гарантом цього права виступає держава, створивши систему цивільного захисту. Саме цивільний захист ставить за мету  захист населення від небезпечних наслідків екологічних, техногенних, природних і воєнних катастроф.

      Цивільний захист оповіщає населення про загрозу і виникнення різних надзвичайних ситуацій, організує життєзабезпечення людей під час катастроф, проводить рятувальні роботи в районах лиха і осередках ураження, навчає населення вмінням застосовувати засоби індивідуального захисту і правильно діяти в надзвичайних ситуаціях.

    & ... Читати далі »

Переглядів: 350 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 17.04.2015 | Коментарі (0)

Колектив ДНЗ №13 з дітьми і батьківською родиною включився у Всеукраїнську акцію «Благоустрій України» по збереженню  чистоти й порядку, забезпечення та збільшення зелених насаджень, поліпшення стану довкілля та благоустрою в місті Ніжині. Гуртом ми провели толоку і навели лад на дитячих майданчиках, посадили нові деревця,  багаторічні квіти, поновили ландшафтний дизайн .

Переглядів: 257 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 17.04.2015 | Коментарі (0)

У місті Гродно Республіка Білорусь на Великдень ракетомоделісти відкрили новий спортивний сезон. Перший серед цьогорічних етапів Кубка світу «Кубок Гродно» проходив з 10 по 12 квітня.

У міжнародних змаганнях взяли участь понад 70 моделістів з шести країн. У п'яти різних класах «літали» спортсмени з Республіки Білорусь, України, Латвії, Литви, Естонії та Російської Федерації.

Кращими серед українських ракетомоделістів виявилися льотчики моделей-копій. Ніжинець Сергій Труш, випускник гуртка ракетомоделювання Ніжинської станції юних техніків, посів друге місце, а Сергій Шуляк приніс Україні бронзу. Хлопці виступили в класі S7 з прототипами Trailblazer II і Taurus Tomahawk. Підготував майбутніх переможців тренер Денис Приданников (керівник ракетомодельного гуртка Ніжинської СЮТ).

Приємно відзначити, що перші медалі нового сезону здобули наші земляки з Ніжина. Бажаємо хлопц ... Читати далі »

Переглядів: 216 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 16.04.2015 | Коментарі (0)

У чемпіонаті Чернігівської області з шахів серед юнаків та дівчат віком до 10 та 16 років взяли участь і вихованці Ніжинської ДЮСШШ. У турнірі 10-річних загалом грали 20 юних шахістів, в т.ч.- 5 з Ніжина. Чемпіон міста Ролан Гомоляко (тренер Харченко В.І.) посів почесне
2 місце, тільки на 0,5 очка відставши від переможця. До десятки кращих увійшли ще двоє наших спортсменів: Данило Заболотний (тренер Харченко В.І.) та Данііл Малашич (тренер Стражник Ю.Б.), які посіли відповідно 6 та 7 місця. Серед дівчат 1 місце та звання чемпіонки області завоювала ніжинка Анна Ткаченко (тренер  Харченко В.І.). У турнірі  юнаків та дівчат віком до 16 років змагались 38 претендентів на звання чемпіона, 6 – з Ніжина. У результаті напруженої п’ятиденної боротьби за крок від п’єдесталу зупинився Глєб Парфьонов (тренер Харченко В.І.) -
4 місце; на 5 місці у Максима Буряка (тренер Харченко В.І.). До першої десятки увійшов також Андрій Нестеренко - 9 місце (тренер&nb ... Читати далі »

Переглядів: 323 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 10.04.2015 | Коментарі (0)