Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 149 150 151 152 153 ... 187 188 »

         Миколаєнко Вероніка, учениця 7-А класу, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» НЦТКУМ, який працює на базі  Ніжинської гімназії  № 16 (керівник Нагорна Н.М.), стала переможницею Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». У фінальному турі конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт за напрямом «Духовна спадщина мого народу» Вероніка представляла Чернігівську область з науковим проектом «Земські бібліотеки-читальні Ніжинського повіту Чернігівської губернії: історія становлення та діяльності».

Переглядів: 402 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 10.02.2016 | Коментарі (0)

9 лютого 2016 р. у світі відзначався День безпечного Інтернету. У дошкільному навчальному закладі №15 «Росинка» в цей день пройшли інформаційні заходи для дітей, педагогів та батьків.

 З дітьми старшого дошкільного віку була проведена бесіда «Безпечне використання Інтернету».  Малята  подивились мультиплікаційні та навчальні  фільми про безпечне користування Інтернетом.

Для батьків були виготовлені буклети «Ми говоримо кібер –агресіїї «ні», «Інтернет. Поради нашим батькам». Вихователі нашого дошкільного закладу користуються сайтом  «Он-ляндія - безпечна веб-країна»  для роботи з дітьми та батьками.  Будемо реалістами :уявити сучасне життя без інтернету уже неможливо. І правильним буде не забороняти, а максимально виключати негативний вплив, навчити дітей поводитися з Інтернетом так, щоб це було безпечно для них.

      & ... Читати далі »

Переглядів: 284 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 10.02.2016 | Коментарі (0)

      Перший день навчання ІІ семестру у ЗОШ І-ІІІ ст. № 14  почався з найприємнішої та довгоочікуваної події .  На загальношкільну лінійку  зібралася  вся родина, адже здійснилася мрія не одного покоління випускників. Директор школи Бублик Т.В. подякувала всім, хто був причетний до облаштування внутрішнього туалету, висловила слова вдячності батькам за підтримку та небайдуже ставлення до нагальних потреб школи.

  Внутрішній туалет у школі – це насамперед дотримання гігієни та запорука здоров’я дітей.  Робота велася за рахунок коштів місцевого бюджету та клопіткої праці батьків, працівників школи.

   Від імені батьків зі словами вдячності звернулася голова батьківського комітету школи Подусенко О.В.

    Учнівський, батьківський та педагогічний колективи школи висловлюють щиру подяку: міському голові Ліннику А.В., начальнику управління освіти Крапив’янському С.М., ... Читати далі »

Переглядів: 306 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 08.02.2016 | Коментарі (0)

04-06.02.2016 року в м.Харкові пройшов Чемпіонат України серед чоловіків та жінок зі спортивного та бойового самбо. У змаганнях прийняли участь три з половиною сотні учасників із 21 регіону України. Тренер-викладач Ніжинської КДЮСШ Олексій Полтавцев у ваговій категорії до 57 кг виборов перше місце зі спортивного самбо.

Вітаємо Олексія Полтавцева та його батька - тренера Сергія Альбертовича Полтавцева з перемогою. Так тримати!

Переглядів: 327 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 08.02.2016 | Коментарі (0)

                2 лютого - Всесвітній день водно-болотяних угідь, і в дошкільному навчальному закладі №1 “Барвінок” педагоги вирішили в цей день привернути увагу дітей і батьків до цінності водних ресурсів Землі. Адже чим раніше дитина дізнається про корисність водойм, важливість бережного ставлення до них і раціонального використання їх багатств, тим швидше з’являється можливість і надія збереження наших водойм настіпними поколіннями. Впродовж дня діти старшого дошкільного віку взяли участь у вікторині “Українські водойми”, грі-пантомімі “Хто, хто у водоймах живе”, зробили аплікацію з геометричних фігур “Водний транспорт”, проводили досліди з водою, ігри з водою, дихальну гімнастику “Пливи, човнику”, здійснили подорож до річки Остер, разом з батьками весело провели час на естафеті “По купинках через болото”.

< ... Читати далі »
Переглядів: 380 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 04.02.2016 | Коментарі (0)

01 лютого 2016 року у Ніжинській загальноосвітній школі відбулися педагогічні читання "Основні підвалини педагогіки Софії Русової на сучасному етапі" до 160-тої річниці від дня народження Софії Русової.

Педагоги школи познайомились з педагогічною спадщиною нашої землячки. Центральне місце в багатогранній педагогічній спадщині вченої займає концепція української національної системи освіти і національного виховання.Ідея національного виховання — головна й визначальна в педагогічній концепції С. Русової. У центрі педагогічної концепції вченої перебуває дитина з її природженими задатками, здібностями, можливостями, талантами.


... Читати далі »

Переглядів: 383 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 03.02.2016 | Коментарі (0)

Під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міжнародної асоціації позашкільної освіти 27 січня 2016 року в стінах Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва відбулась визначна подія – перший форум з позашкільної освіти та загальні збори Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

Основною метою форуму було обговорення та визначення стратегії розвитку позашкільної освіти та проведення загальних зборів Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

Громадська організація Міжнародна асоціація позашкільної освіти (МАПО), англійською International Association of After-School Education (IAASE), створена рішенням конференції від 21.11.2015 р. зареєстрована як громадська організація. Основною метою асоціації є реалізація прав та захист духовних, соціальних, економічних, наукових, освітніх, національн ... Читати далі »

Переглядів: 562 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 03.02.2016 | Коментарі (0)

Саме в зимовий час і діти, і дорослі вже втомилися від спокійних та одноманітних кольорів. Тому в дошкільному навчальному закладі №4 «Казочка» з 25.01.2016р. по 29.01.2016р. було проведено Кольоровий тиждень!

І так стає радісно , коли всі одягають яскравий одяг, аксесуари, прикраси. Здається, що заклад розцвів, і не страшна зима, з’являється святковий настрій. І не дарма. Адже Кольоровий тиждень – це свято, яке придумали і створили ми самі! Порадійте разом з нами.

 

Понеділок – День Зелений, ніжний, лісовий, приємний!

... Читати далі »

Переглядів: 644 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 02.02.2016 | Коментарі (0)

Надзвичайна подія для Ніжина! Надія Савченко, льотчиця-полонянка із тюремної камери міста Новочеркаська, що  в Ростовській області, подала вісточку – надійшов зворушливий лист, адресований дошкільному навчальному закладу №13, освітньо-виховному центру Софії Русової, що по вул.Березанська 12а , міста Ніжина (певно, що листи цензори-окупанти перепутали, бо свого  часу діти ДНЗ №13 через військового комісара В.М.Якущенка передали малюнки для мужньої Надії сестрі Вірі і отримали від неї  книгу Надії Савченко « Сильне ім’я Надія!» з дарчим підписом).  І ось лист, але звернений  він до  студентів  І курсу факультету «Психології і соціальної педагогіки»  НДУ ім..М.Гоголя. Лист надійшов напередодні знаменної події для всіх нас українців -  «Пам’яті героїв Крут» і засвітив, як пише Надія, цей день по - особливому. Листи українською та російською мовою , що для цензора додаються!  Від усьог ... Читати далі »

Переглядів: 313 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 29.01.2016 | Коментарі (0)

 У ЗОШ I-III ст. №6 практичним психологом Вовкодав І.О. був проведений психолого-педагогічний семінар на тему  «Специфіка роботи з дітьми схильними до правопорушень поведінки, вияву агресії та тривожності.

Мета заходу: підвищити рівень поінформованості вчителів про можливі причини виникнення девіантної поведінки в дитини, особливості профілактичної роботи з дітьми даної категорії.

На сучасному етапі розвитку освіти в профілактичній діяльності широко застосовуються інноваційні методики і однією з них є тренінг та заняття з елементами тренінгу.

Тренінг є дуже ефективним методом роботи, в ході його проведення учасники не лише отримують нову інформацію, а й формують нові вміння та переконання. Тому для семінару був обраний саме цей вид роботи.

Основними завданнями тренінгу були:

1. Розкрити поняття «девіантна поведінка».

2. Проаналізувати можливі причини виникнення «девіантної поведінки».

3. ... Читати далі »

Переглядів: 315 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 29.01.2016 | Коментарі (0)